Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: дүниетану Сынып: 1 «Б» |
Мектеп: Тағайна жалпы орта мектебі |
||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні :Османова З |
||||||||||||||||||||||
|
|
Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қала мен ауыл |
|
|||||||||||||||||||||
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
1.1.3.2 өзі тұратын елді мекеннің басты көшесін, ғимараттарын және көрнекі жерлерін сипаттау |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады: өзі тұратын елді мекенді айтады Көптеген оқушылар орындай алады: өзі тұратын елді мекенді және көшелерді,ғимараттарды ажырата алады Кейбір оқушылар орындай алады: өзінің елді мекенін сипаттап айтады |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерилері |
1.Қала мен ауыл тыныс тіршілігін біледі 2.Өзі тұратын елді мекенді және көшелерді,ғимараттарды біледі 3.Өзінің туған өлкесі туралы жарнамалап айтады |
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат , |
Тілдік емес пәндер үшін құрастырылады. Оқушылар істей алады: өз ойын айтады,диалогке түседі, сипаттайды,салыстырады. Пәнге қатысты лексика мен терминологиясы: қала,ауыл Диалог пен жазуға пайдалы сөз тіркестері: -Өз туған өлкең туралы не білесің? -Өз туған өлкеңді сипаттап берші? |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Туған жерін сүюге тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Математика (геометриялық фигуралар) |
||||||||||||||||||||||
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Тазалық гигиенасы Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары: Мектеп пен үй арасындағы жол қауіпсіздігін түсіндіру
|
||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
ноутбук арқылы қала мен ауыл суреттерін көреді, сәйкестендіреді |
||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Қала мен ауылды ажырата алады,сипаттай алады |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут 3 минут |
1.Психологиялық дайындық: -Қайырлы күн балалар, бүгін күн қандай керемет. -Қане барлығымыз бір-бірмізге көтеріңкі көңіл күй сыйлайық Өзіміздің ауылды өлеңге қосып айтайықшы. Бөктеріне
орнаған, Оқушыларды топтарға бөлу : қала мен ауыл суреттері бейнеленген үлестірме қағаздарды таңдату, сол бойынша 2 топқа бөлу. «Қала» , «Ауыл» 2.Топтық тапсырма: 1 топ «Қала» Сурет бойынша қаланың тыныс тіршілігін айтады. 2 топ «Ауыл» Сурет бойынша ауылдың тыныс тіршілігі туралы айтады. Кері байланыс:(Оқушыларды жарайсың,керемет,т.б мадақтау)
Дескриптор: -Қала туралы айтады -Ауыл туралы айтады
|
Үлестірмелі қала мен ауыл суреттері |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы |
1.Топтық жұмыс. «Кезбе микрофон» ойыны арқылы өзі тұратын елді мекеннің көрікті жерлерін жарнамалау. Саралау әдісі Оқушылардың қабілеттеріне қарай сұрақтар қою: -Сенің ауылың қалай аталады? -Өзің тұратын көшенің аты қандай? -Өз туған өлкең туралы не білесің? -Өз туған өлкеңді сипаттап берші? -Ауылыңның қандай көрікті жерлері бар? -Қандай әдемі ғимараттар бар? -Ауылыңды қалай мақтар едің? Дескриптор : -ауылы туралы айтады -аулының кқрікті жерлерін айтады -ауылын жарнамалайды Кері байланыс:(оқушылар бірін-бірін бағалайды) |
Микрофон
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі арқылы - нені білдім, нені үйрендім (қызыл көз) - нені толық түсінбедім (жасыл көз) - немен жұмысты жалғастыру қажет (сары көз) Оқушылар өздерін бағалайды. |
«Бағдаршам» Қызыл,жасыл, сары дөңгелектер |
|||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қояды жоспарлап отырсыз?
Оқушылардың ерекшелігіне көңіл бөлу
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Келер шақпен жазамыз.
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 1 сынып
Ашық сабақ 1 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: дүниетану Сынып: 1 «Б» |
Мектеп: Тағайна жалпы орта мектебі |
||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні :Османова З |
||||||||||||||||||||||
|
|
Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қала мен ауыл |
|
|||||||||||||||||||||
|
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
1.1.3.2 өзі тұратын елді мекеннің басты көшесін, ғимараттарын және көрнекі жерлерін сипаттау |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады: өзі тұратын елді мекенді айтады Көптеген оқушылар орындай алады: өзі тұратын елді мекенді және көшелерді,ғимараттарды ажырата алады Кейбір оқушылар орындай алады: өзінің елді мекенін сипаттап айтады |
||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерилері |
1.Қала мен ауыл тыныс тіршілігін біледі 2.Өзі тұратын елді мекенді және көшелерді,ғимараттарды біледі 3.Өзінің туған өлкесі туралы жарнамалап айтады |
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат , |
Тілдік емес пәндер үшін құрастырылады. Оқушылар істей алады: өз ойын айтады,диалогке түседі, сипаттайды,салыстырады. Пәнге қатысты лексика мен терминологиясы: қала,ауыл Диалог пен жазуға пайдалы сөз тіркестері: -Өз туған өлкең туралы не білесің? -Өз туған өлкеңді сипаттап берші? |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Туған жерін сүюге тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Математика (геометриялық фигуралар) |
||||||||||||||||||||||
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Тазалық гигиенасы Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары: Мектеп пен үй арасындағы жол қауіпсіздігін түсіндіру
|
||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
ноутбук арқылы қала мен ауыл суреттерін көреді, сәйкестендіреді |
||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Қала мен ауылды ажырата алады,сипаттай алады |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут 3 минут |
1.Психологиялық дайындық: -Қайырлы күн балалар, бүгін күн қандай керемет. -Қане барлығымыз бір-бірмізге көтеріңкі көңіл күй сыйлайық Өзіміздің ауылды өлеңге қосып айтайықшы. Бөктеріне
орнаған, Оқушыларды топтарға бөлу : қала мен ауыл суреттері бейнеленген үлестірме қағаздарды таңдату, сол бойынша 2 топқа бөлу. «Қала» , «Ауыл» 2.Топтық тапсырма: 1 топ «Қала» Сурет бойынша қаланың тыныс тіршілігін айтады. 2 топ «Ауыл» Сурет бойынша ауылдың тыныс тіршілігі туралы айтады. Кері байланыс:(Оқушыларды жарайсың,керемет,т.б мадақтау)
Дескриптор: -Қала туралы айтады -Ауыл туралы айтады
|
Үлестірмелі қала мен ауыл суреттері |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақ ортасы |
1.Топтық жұмыс. «Кезбе микрофон» ойыны арқылы өзі тұратын елді мекеннің көрікті жерлерін жарнамалау. Саралау әдісі Оқушылардың қабілеттеріне қарай сұрақтар қою: -Сенің ауылың қалай аталады? -Өзің тұратын көшенің аты қандай? -Өз туған өлкең туралы не білесің? -Өз туған өлкеңді сипаттап берші? -Ауылыңның қандай көрікті жерлері бар? -Қандай әдемі ғимараттар бар? -Ауылыңды қалай мақтар едің? Дескриптор : -ауылы туралы айтады -аулының кқрікті жерлерін айтады -ауылын жарнамалайды Кері байланыс:(оқушылар бірін-бірін бағалайды) |
Микрофон
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі арқылы - нені білдім, нені үйрендім (қызыл көз) - нені толық түсінбедім (жасыл көз) - немен жұмысты жалғастыру қажет (сары көз) Оқушылар өздерін бағалайды. |
«Бағдаршам» Қызыл,жасыл, сары дөңгелектер |
|||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қояды жоспарлап отырсыз?
Оқушылардың ерекшелігіне көңіл бөлу
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Келер шақпен жазамыз.
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













