|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 7. Тағам мен сусын |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы Мен шырын ішемін |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
1.1.2.1 баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздердің мағынасын түсіну; 1.2.3.1 сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және үлгі бойынша жауап беру; 1.5.1.3* сөйлеу барысында мұғалімнің қолдауымен болымды/болымсыз етістікті қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: мұғалімнің көмегімен берілген үлгі бойынша өзінің не ішетін/ішпейтінін айта алады. Оқушылардың басым бөлігі: тақырып бойынша белсенді лексиканы қолдана алады. Сөйлеу барысында ішемін/ішпеймін тіркесін дұрыс қолдана алады, тақырып бойынша өзара тілдесе алады. Кейбір оқушылар: сабақта үйренген құрылымдық үлгілерді өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
Оқушыларды «шаттық шеңберіне»тұрғызып, сәлемдеседі. Жоқ оқушыларды түгендейді. Сабаққа дайындығын тексеру. «Көбелек» ойыны |
Оқушылар шеңберге тұрып,айтады Таңертең көбелек оянды, тартылды, Қанаттарын бұлғады, терең тыныс алды, Азғана айналып, барлығына күліп, Қайта гүліне оралды |
Қолпаштау |
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы (6-32 минут) |
1.Тыңда. Қайтала. Іш-пей Ішемін-буду пить Ішпеймін- не буду пить
2. 1 –тапсырма. Тыңда. Оқы. Үлгі бойынша сөйле Есте сақта!
3. 2-тапсырмада берілген сөйлем үлгілері оқушылардың сөйлемді толықтырып айту дағдысын жетілдіре түседі. Оқушылар толықтырып айту арқылы (Мен ... ішемін. Мен ... ішпеймін) ішемін, ішпеймін сөздерін қолдануға жаттығады. Суреттердің қасында тұрған (ішемін), (ішпеймін) белгілері ішетін/ішпейтінін білдіреді. Алдымен сурет арқылы сөздерді тағы бір рет жаттықтырып алу керек: су, шырын, шай, сүт, содан соң сөйлемді осы сөздермен толықтырып айту керек. Оқушылар бұл тапсырмада өз қалаулары бойынша жауап берсе де болады. Кейде ішпеймін сөзін мүлде қолданғысы келмейтін оқушылар да кездеседі. Мұндай жағдайда балаға еркінен тыс айтқызудың қажеті жоқ. Олар ішпеймін сөзіне басқа балалардың жауабын тыңдау арқылы да жаттығады. 4. 3-тапсырмада оқушылардың ішу етістігін үшінші жақта дұрыс қолдана білу дағдыларын жетілдіре түседі. Лексикалық қор «Сиқырлы сандық» әдісі бойынша қайталанады. Сондай-ақ оқушыларды суретпен жұмыс істей алуға дағдыландырады
4-тапсырмада «Сен не ішесің?» сұрағын түсінеді, айтады, сұраққа жауап береді |
Тыңдалым,айтылым. Оқушылар суретке қарап, тыңдайды,қайталайды.үлгі бойынша сөйлейді. «Сәлемдесу»ойыны Тыңдалым,айтылым. Мынау – су. Мен су ішемін. Мынау – шай. Мен шай ішемін. Алмабек, кел, шай іш. Жоқ, мен шай ішпеймін. Сен не ішесің? Мен су ішемін. 2-тапсырмада сөйлемді толықтырып айту арқылы ішемін, ішпеймін сөздерін сөйлемде дұрыс қолдауды үйренеді. Оқушылар: (ішемін), (ішпеймін) белгілерін есте сақтайды. Суретке қарайды, су, шырын, шай, сүт сөздерін сурет арқылы атайды. Жұпта бір-біріне сусын атауларын көрсетіп, «Бұл не?» деп сұрайды. Сөйлемді су, шырын, шай, сүт сөздерімен толықтырып айтады. Тапсырмада өз қалаулары бойынша жауап береді. 4. 3-тапсырмада суретке қарап, сұраққа жауап береді, сұрақ қоя білуге жаттығады:
Оқушылардың жауаптары:
Ол шай ішеді. Ол сүт ішеді. Ол су ішеді. Оқушылар жұппен жұмыс істеу арқылы сұраққа жауап бере алады. |
«Бас бармақ»
Дескриптор - дұрыс сәлемдесе алады, - сәлемдесіп, өзін таныстыра алады.- тілдік нормаларды сақтайды «Бас
бармақ» |
Слайд Слайд Оқулық 114 бет Слайд Оқулық 11 5 бет |
||
|
|
Сергіту сәті Буратино тұрды, Буратино созылды, Буратино секірді, Буратино жүгірді. |
|||||
|
|
5. Жазылым.
|
Жазу дәптері №2 |
||||
|
Сабақтың соңы |
«Дұрыс-бұрыс» ойыны |
Слайд |
||||
|
|
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі Қызыл- мүлдем түсінбедім Сары- жартылай түсіндім Жасыл-толық түсінікті |
Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 1 сынып "Мен шырын ішемін"
Ашық сабақ 1 сынып "Мен шырын ішемін"
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 7. Тағам мен сусын |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы Мен шырын ішемін |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
1.1.2.1 баяу және анық айтылған жиі қолданылатын сөздердің мағынасын түсіну; 1.2.3.1 сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және үлгі бойынша жауап беру; 1.5.1.3* сөйлеу барысында мұғалімнің қолдауымен болымды/болымсыз етістікті қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: мұғалімнің көмегімен берілген үлгі бойынша өзінің не ішетін/ішпейтінін айта алады. Оқушылардың басым бөлігі: тақырып бойынша белсенді лексиканы қолдана алады. Сөйлеу барысында ішемін/ішпеймін тіркесін дұрыс қолдана алады, тақырып бойынша өзара тілдесе алады. Кейбір оқушылар: сабақта үйренген құрылымдық үлгілерді өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
Оқушыларды «шаттық шеңберіне»тұрғызып, сәлемдеседі. Жоқ оқушыларды түгендейді. Сабаққа дайындығын тексеру. «Көбелек» ойыны |
Оқушылар шеңберге тұрып,айтады Таңертең көбелек оянды, тартылды, Қанаттарын бұлғады, терең тыныс алды, Азғана айналып, барлығына күліп, Қайта гүліне оралды |
Қолпаштау |
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы (6-32 минут) |
1.Тыңда. Қайтала. Іш-пей Ішемін-буду пить Ішпеймін- не буду пить
2. 1 –тапсырма. Тыңда. Оқы. Үлгі бойынша сөйле Есте сақта!
3. 2-тапсырмада берілген сөйлем үлгілері оқушылардың сөйлемді толықтырып айту дағдысын жетілдіре түседі. Оқушылар толықтырып айту арқылы (Мен ... ішемін. Мен ... ішпеймін) ішемін, ішпеймін сөздерін қолдануға жаттығады. Суреттердің қасында тұрған (ішемін), (ішпеймін) белгілері ішетін/ішпейтінін білдіреді. Алдымен сурет арқылы сөздерді тағы бір рет жаттықтырып алу керек: су, шырын, шай, сүт, содан соң сөйлемді осы сөздермен толықтырып айту керек. Оқушылар бұл тапсырмада өз қалаулары бойынша жауап берсе де болады. Кейде ішпеймін сөзін мүлде қолданғысы келмейтін оқушылар да кездеседі. Мұндай жағдайда балаға еркінен тыс айтқызудың қажеті жоқ. Олар ішпеймін сөзіне басқа балалардың жауабын тыңдау арқылы да жаттығады. 4. 3-тапсырмада оқушылардың ішу етістігін үшінші жақта дұрыс қолдана білу дағдыларын жетілдіре түседі. Лексикалық қор «Сиқырлы сандық» әдісі бойынша қайталанады. Сондай-ақ оқушыларды суретпен жұмыс істей алуға дағдыландырады
4-тапсырмада «Сен не ішесің?» сұрағын түсінеді, айтады, сұраққа жауап береді |
Тыңдалым,айтылым. Оқушылар суретке қарап, тыңдайды,қайталайды.үлгі бойынша сөйлейді. «Сәлемдесу»ойыны Тыңдалым,айтылым. Мынау – су. Мен су ішемін. Мынау – шай. Мен шай ішемін. Алмабек, кел, шай іш. Жоқ, мен шай ішпеймін. Сен не ішесің? Мен су ішемін. 2-тапсырмада сөйлемді толықтырып айту арқылы ішемін, ішпеймін сөздерін сөйлемде дұрыс қолдауды үйренеді. Оқушылар: (ішемін), (ішпеймін) белгілерін есте сақтайды. Суретке қарайды, су, шырын, шай, сүт сөздерін сурет арқылы атайды. Жұпта бір-біріне сусын атауларын көрсетіп, «Бұл не?» деп сұрайды. Сөйлемді су, шырын, шай, сүт сөздерімен толықтырып айтады. Тапсырмада өз қалаулары бойынша жауап береді. 4. 3-тапсырмада суретке қарап, сұраққа жауап береді, сұрақ қоя білуге жаттығады:
Оқушылардың жауаптары:
Ол шай ішеді. Ол сүт ішеді. Ол су ішеді. Оқушылар жұппен жұмыс істеу арқылы сұраққа жауап бере алады. |
«Бас бармақ»
Дескриптор - дұрыс сәлемдесе алады, - сәлемдесіп, өзін таныстыра алады.- тілдік нормаларды сақтайды «Бас
бармақ» |
Слайд Слайд Оқулық 114 бет Слайд Оқулық 11 5 бет |
||
|
|
Сергіту сәті Буратино тұрды, Буратино созылды, Буратино секірді, Буратино жүгірді. |
|||||
|
|
5. Жазылым.
|
Жазу дәптері №2 |
||||
|
Сабақтың соңы |
«Дұрыс-бұрыс» ойыны |
Слайд |
||||
|
|
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі Қызыл- мүлдем түсінбедім Сары- жартылай түсіндім Жасыл-толық түсінікті |
Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді |
|
|||
шағым қалдыра аласыз

















