Оқу ісінің меңгерушісі:
Сауат ашу
|
Күні: 15.03.2018ж Сынып: 1 «В» |
Мұғалім: Алламуратова Жангагул Қатысқандар саны: 25 Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
|||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.8.1 Берілген сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту. 1.1.7.1 Тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы:Жаңа білімді меңгереді. Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. Саяхатқа қатысты сөздерді, сөз тіркестерін үйренеді. саяхат туралы ойларын байланыстырып жаза алады. |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, ана тілі, көркем еңбек сабағы |
||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба , таныстырылым. |
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік құзыреттілік |
Саяхат- путешествие-traveling |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
Мейірімді жүрекпен, Ақ пейілді тілекпен, Амандасып алайық, Бір жадырап қалайық! Сәлеметсіздер ме-Здравствуите-Гудмонинг Топқа бөлу; суреттер арқылы 1-топ. Орман 2-топ. Дала 3-топ. Көл 4-топ. Тау |
Шаттық шебері |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 8 минут |
Қазақстан Республикасының картасымен жұмыс. -Бұл не? /ҚР картасы/ -Картада не бейнеленеді? /жер, су, таулы жерлер/ -Картада көк түс ненің белгісі? /Судың/ -Жасыл түс ше? Қоңыр түс ше? -- Ендіше , біз бүгін еліміздің осындай таулы, сулы, нулы жерлерін аралаймыз. Ал түрлі жерлерді аралауды не дейміз? Саяхат Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Саяхат» Саяхатқа немен шығады? Машина- машина - Cav (КА) Поезд - поезд - Train (треин) Ұшақ - самолет - PIane (плейн) Cендер қай көлікпен саяхаттағыларың келеді? Бүгін біз саяхатқа әуе шарымен шығамыз. Саяхатта ҚР ның түрлі алқаптарына шығамыз, берілген түрлі тапсырмаларды орындаймыз. 1-аялдама. Балқаш көлі 2-аялдама. Дала алқаптары 3-аялдама. Орманды алқаптар 4-аялдама. Тауларға келу 5-аялдама. Рефлексия 1-аялдама. Балқаш көлі -Жолға шығатын адамды кім дейді? -Саяхатшы деген кім? -Жолаушыға қандай тілек айтылады? Топтық жұмыс. №1 Суретке зер сал, әңгіме құра.
2-аялдама. Дала алқаптары Саяхатқа шығудағы іс- әрекетті нөмерле: * Киімдерді жинастыру; * Саяхаттың бағытын білу; * Билет сатып алу; * Саяхатқа шығу
3-аялдама. Орманды алқаптар 1-топ. Мақалдардан бір буынды сөзерді тап. Еңбек түбі – береке. Түйір нан – тамшы тер. Дос құшағы жаз. 2-топ. Сөздерге сөйлем құрау. Мектеп, оқушы , кітап. 3-топ. Қарсы мағыналы сөздер жаз. Жақсы -- қысқа -- ащы -- аласа— ақ-- күн --- 4-топ. Адасқан әріптерден сөз құрастыр. л ы қ б а, м а н р о, т ы қ д о с |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
|
|||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті 1 минут |
Орнымыздан тұрамыз, Алақанды ұрамыз. Бiр отырып, бiр тұрып, Тез шынығып шығамыз. |
Сергіту сәтіне арналған жинақ |
|||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 16 минут Қызықты тапсырма 8 минут |
4-аялдама. Тауларға келу №2 Ұйқасын тап. Аң мен құсқа қорған, Болған қалың.................... Семантикалық карта
Дескриптор: Сөздегі әріп санын анықтайды; Сөздегі дыбыс, буын санын анықтайды №3 Көктемгі демалыста сынып оқушылары саяхатқа шығады. Сынып мұғалімі бірнеше саяхат орындарын ұсынып, мағлұмат береді. Сен қандай саяхат жасауды таңдар едің? |
Оқулық
Түсінбедім
Сұрағым
бар
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут
|
5-аялдама. Рефлексия Кері байланыс. Әуе шарын бояу Жасыл түс- өте жақсы Сары түс -жақсы Қызыл түс- орташа |
|
|||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? 1. Әр оқушының оқу мақсатына жеткендігін анықтау үшін бағалау критерийлері мен дескрипторлар қолданылады. 2. Топтық , жүптық жұмыс арқылы оқушылардың бірлескен әрекеті бақыланады. , «Бас бармақ», «Гүл сыйлау», «Шапалақтау» смайликтер бойынша оқу жетістіктері айқындалады. |
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері бояған әуе шарына қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. |
Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 1-сынып Сауат ашу Мен не үйрендім? "Саяхат" тақырыбы боыйнша
Ашық сабақ 1-сынып Сауат ашу Мен не үйрендім? "Саяхат" тақырыбы боыйнша
Оқу ісінің меңгерушісі:
Сауат ашу
|
Күні: 15.03.2018ж Сынып: 1 «В» |
Мұғалім: Алламуратова Жангагул Қатысқандар саны: 25 Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
|||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.8.1 Берілген сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту. 1.1.7.1 Тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы:Жаңа білімді меңгереді. Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. Саяхатқа қатысты сөздерді, сөз тіркестерін үйренеді. саяхат туралы ойларын байланыстырып жаза алады. |
||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, ана тілі, көркем еңбек сабағы |
||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба , таныстырылым. |
||||||||||||||||||||||
|
Тілдік құзыреттілік |
Саяхат- путешествие-traveling |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
Мейірімді жүрекпен, Ақ пейілді тілекпен, Амандасып алайық, Бір жадырап қалайық! Сәлеметсіздер ме-Здравствуите-Гудмонинг Топқа бөлу; суреттер арқылы 1-топ. Орман 2-топ. Дала 3-топ. Көл 4-топ. Тау |
Шаттық шебері |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 8 минут |
Қазақстан Республикасының картасымен жұмыс. -Бұл не? /ҚР картасы/ -Картада не бейнеленеді? /жер, су, таулы жерлер/ -Картада көк түс ненің белгісі? /Судың/ -Жасыл түс ше? Қоңыр түс ше? -- Ендіше , біз бүгін еліміздің осындай таулы, сулы, нулы жерлерін аралаймыз. Ал түрлі жерлерді аралауды не дейміз? Саяхат Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Саяхат» Саяхатқа немен шығады? Машина- машина - Cav (КА) Поезд - поезд - Train (треин) Ұшақ - самолет - PIane (плейн) Cендер қай көлікпен саяхаттағыларың келеді? Бүгін біз саяхатқа әуе шарымен шығамыз. Саяхатта ҚР ның түрлі алқаптарына шығамыз, берілген түрлі тапсырмаларды орындаймыз. 1-аялдама. Балқаш көлі 2-аялдама. Дала алқаптары 3-аялдама. Орманды алқаптар 4-аялдама. Тауларға келу 5-аялдама. Рефлексия 1-аялдама. Балқаш көлі -Жолға шығатын адамды кім дейді? -Саяхатшы деген кім? -Жолаушыға қандай тілек айтылады? Топтық жұмыс. №1 Суретке зер сал, әңгіме құра.
2-аялдама. Дала алқаптары Саяхатқа шығудағы іс- әрекетті нөмерле: * Киімдерді жинастыру; * Саяхаттың бағытын білу; * Билет сатып алу; * Саяхатқа шығу
3-аялдама. Орманды алқаптар 1-топ. Мақалдардан бір буынды сөзерді тап. Еңбек түбі – береке. Түйір нан – тамшы тер. Дос құшағы жаз. 2-топ. Сөздерге сөйлем құрау. Мектеп, оқушы , кітап. 3-топ. Қарсы мағыналы сөздер жаз. Жақсы -- қысқа -- ащы -- аласа— ақ-- күн --- 4-топ. Адасқан әріптерден сөз құрастыр. л ы қ б а, м а н р о, т ы қ д о с |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
|
|||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті 1 минут |
Орнымыздан тұрамыз, Алақанды ұрамыз. Бiр отырып, бiр тұрып, Тез шынығып шығамыз. |
Сергіту сәтіне арналған жинақ |
|||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 16 минут Қызықты тапсырма 8 минут |
4-аялдама. Тауларға келу №2 Ұйқасын тап. Аң мен құсқа қорған, Болған қалың.................... Семантикалық карта
Дескриптор: Сөздегі әріп санын анықтайды; Сөздегі дыбыс, буын санын анықтайды №3 Көктемгі демалыста сынып оқушылары саяхатқа шығады. Сынып мұғалімі бірнеше саяхат орындарын ұсынып, мағлұмат береді. Сен қандай саяхат жасауды таңдар едің? |
Оқулық
Түсінбедім
Сұрағым
бар
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут
|
5-аялдама. Рефлексия Кері байланыс. Әуе шарын бояу Жасыл түс- өте жақсы Сары түс -жақсы Қызыл түс- орташа |
|
|||||||||||||||||||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? 1. Әр оқушының оқу мақсатына жеткендігін анықтау үшін бағалау критерийлері мен дескрипторлар қолданылады. 2. Топтық , жүптық жұмыс арқылы оқушылардың бірлескен әрекеті бақыланады. , «Бас бармақ», «Гүл сыйлау», «Шапалақтау» смайликтер бойынша оқу жетістіктері айқындалады. |
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері бояған әуе шарына қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. |
Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















