Пән:математика
Күні
:07.12.2017
СЫНЫП:
1
|
Мектеп Қарасу
ЖОББМ
Мұғалімнің есімі:
Жалмагамбетова Г.Ж.
Қатысқандар саны:10
Қатыспағандар:-
|
Сабақтың тақырыбы: 20-ға
дейінгі сандарды азайту
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаты
|
1.1.2.5 ондықтан аттамай бір
таңбалы сандарды/ 20 көлеміндегі сандарды/ ондықтарды ауызша қосу
және азайтуды орындау
1.1.2.1 қосу амалын ортақ
элементтері жоқ жиындардың бірігуі, азайтуды - жиынның бөлігін
ажыратып алу ретінде түсіну
1.5.2.2 «+», «-», «=», «≠»,
«>», «<» таңбаларын/ цифрларды, (?) белгісіз сан символын
қолдану
|
Сабақ
мақсаты
|
Барлық оқушылар істей
алады:
«+», «-» белгілерін
қолданып өрнектерді жаза алады.
|
Оқушылардың көпшілігі істей
алады:
20-ға дейінгі аралықта сандық
сәулені пайдаланып, өрнектерді құрастырып жаза
алады.
|
Кейбір оқушылар істей
алады:
20 көлеміндегі сандарды ауызша
азайта алады
|
Тілдік
мақсат
|
Оқушылар: 20-ға дейінгі сандарды
ондықтан аттамай азайтады
|
Негізгі сөздер мен
тіркестер:
|
Ондық,
бірлік
|
Сыныптағы диалог үшін
пайдалы тілдік бірліктер
|
Талқылауға арналған
сұрақтар:
«-» белгісін қолданатын
амалды қалай атайды?
|
Сіз неліктен ... екенін
айта аласыз ба?
|
Сандық сәуленің бойындағы
сандарды азайтқанда қалай қарай жылжимыз?
Неліктен?
|
Алдыңғы
оқу
|
Ондық сандармен
санау
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді
жазыңыз
|
Ресурстар
|
Басы
|
2 мин
5 мин
|
Топқа бөлу: «Қарлы кесек»
ойыны арқылы
Қызығушылықты ояту:
(Топтық)
Кіріспе
тапсырма: Сіріңке талшықтарын пайдалаынп
орындау (МАН)
Мұғалім
түсіндірмесі: екі табалы саннан бір таңбалы
санды азайту үшін бірліктен бірлікті азайту керек, ал ондықты
өзгеріссіз қалдыру керек
Бағалау:
Мадақтау.
|
Санау таяқшалары,
резеңке
|
Ортасы
|
2 мин
4мин
4мин
2 мин
3 мин
7 мин
7 мин
|
1-тапсырма.
(Жеке).
Сурет бойынша азайту амалына
мысал құрастыр және шығар
14 -
3=11
Бағалау:
Жұлдызша
2-тапсырма.
(Ұжымдық)
Азайту амалын орында. Өз
шығару жолыңды түсіндір. Азайту амалының компаненттерін
ата.
Бағалау: смайликтер
арқылы
3-тапсырма.Шығарып көр.
Топтық
Жауабы:16,12,12,10
Бағалау:
мадақтау
4-тапсырма.Көлік тұрағы.
Жұптық
14-3=11
Бағалау:
басбармақ
5-тапсырма.
Ұжымдық
Орындап
көр.
Мұғалім түсіндірмесі: саннан
1-ді азайтсақ, алдыңғы сан шығады.
Бағалау. Бағдаршам
арқылы
Қалыптастырушы бағалау
тапсырмаларын орындату:(Жеке)
1-тапсырма.
Буратиноға
көмектес
2-
тапсырма
Мысықтың ойын
біл
Жұмыс дәптерімен
жұмыс
1.Мысалдарға сәйкес келетіндей
дөңгелектерді бояп, оларды шығар. Жауаптарын
жаз.
2.Мысалдар
құрастыр.
3.Кітаптар мен
белгібаулар.
4. Сандық сәулені пайдаланып,
мысалдарды шеш.
|
оқулық
Жұлдызшалар
Оқулық
смайликтер
бағдаршам
Үлестірмелер
Жұмыс
дәптері
|
Соңы
|
1 мин
|
Кері
байланыс: Смайлик арқылы өз көңіл-күйін
білдіру
Түсіндім Сұрағым бар
Түсінбедім
|
Смайликтер
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау – Сіз қосымша көмек
көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға
тапсырманы күрделендіруді қалай
жопарлайсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың
үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыстар,
қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс.
Құндылықтардағы байланыс
|
Топтық жұмыс Жеке
жұмы
Ұжымдық
жұмыс
Топтық
жұмыс
Жұптық
жұмыс
|
Бағалау.
Мадақтау,
жұлдызша
Смайлик,бағдаршам
басбармақ
|
1. Дүниетану, әдебиеттік оқу,
еңбекке баулу
2. АКТ
арқылы
|
Рефлексия
|
|
- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы
ма?
- Бүгін оқушылар не
білді?
- Сыныптағы ахуал қандай
болды?
- Мен жоспарлаған саралау
шаралар тиімді болды ма?
- Мен берілген уақыт ішінде
үлгердім бе?
- Мен өз жоспарыма қандай
түзетулер енгіздім,неге?
|
|
Қорытынды
бағамдау
|
Қандай екі нәрсе табысты
болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?
Қандай екі нәрсе сабақты
жақсарта алды (оқытуды да оқуды да
ескеріңіз)?
Сабақ барысында мен сынып
немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге
көмектесетін не білдім?
|