Қысқа мерзімді жоспар | Қазақ тілі 2 «в» сынып |
Өткізген мұғалім | Бегалинова Әлия Ерғалиқызы |
Тақырыбы | Бүгін сәрсенбі ме? |
Жалпы мақсаты | Апта күндерінде не істейтіндерін өз сөздерімен баяндайды. |
Мақсат | (с) пәндерді нешінші сабақ екенін айтады.. |
| Оқушылардың басым бөлігі; (в). Ауыз екі сөйлеу дамыта отырып, диалогқа түсе алады. |
| Кейбір оқушылар:(а) апта күндерін пайдалана отырып, шығармашылықта пайдалана алады. |
Күтілетін нәтиже | Жаңа сөздерді ауыз екі сөйлеу барысында бүгінгі өмірде қолдана алады. Апта бойы не істейтіндерін өз сөзімен баяндайды, салыстырады,өз іс-әрекеттеріне баға береді, топ ішіндегі белсенділігі артады. |
7 модульдіңқолданылуы | “АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”. |
Қолданылатынәдіс-тәсілдер | 1. «Комплименттер бұрқасыны» (психологиялық ахуал)2. «Домино» әдісі:3.АҚТ, «Ой қозғау» 4. «Постер қорғау» әдісі.Топтық жұмыс5. «Аққала» стратегиясы. |
Жоспар | Оқушының іс-әрекеті. | Қолданылатын ресурстар |
Ұйымдастырукезеңі |
1.Тренинг «Комплименттер бұрқасыны» -3 мин
|
Гүл сйлау арқылы оқушылар бір-біріне комплименттер жасайды.
|
Әртүрлі гүлдер |
| Үй тапсырмасын тексеру
Әр топқа «Үй тапсырмасын тексеру парақшасы » ұсынылады. | Топ болып орындайды. |
|
Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті |
|
Білім
Қызығушылықтарын ояту |
Ой қозғау – 5 минут |
Сөзжұмбақ шешу
Жаңа сөздермен жұмысАптаның басы- начало неделиАптаның соңы – конец неделиСәтті күн- удачный деньАғылшын тілі – англиский язык | ОйланадыСұраққа жауап беруге тырысадыСұрақтарғабайланысты ойларын жинақтайды.Жаңа тақырыптың не жайында екенін түсінуге тырысады. |
|
Түсіну | «Топтық тергеу» әдісі бойынша топпен жұмыс жасайды. 10+3 минут | Барлығы мәтінді тыңдайды? 2 рет Аптада жеті күн бар. Дүйсенбі –аптаның соңғы күні. Жексенбі-аптаның соңғы күні. Ал бүгін сәрсенбі. Сәрсенбі сәтті күн. Бүгін бізде алты сабақ. Бірінші математика сабағы. Екінші сабақ қазақ тілі сабағы. Үшінші сабақ ағылшын тілі. Сәрсенбі сәтті күн. Сұрақтар қойылады.- Бір аптада неше күн бар?- Дүйсенбі аптаның нешінші күні?- Сәрсенбі қандай күн?-Ал бүгін аптаның нешінші күні?-Бүгін сендерде неше сабақ?-Математика сабағы нешінші сабақ?-Ал қазақ тілі нешінші сабақ?
| Оқушылар берілген мәтінді өз сөздерімен баяндайды, талқылайды, ой жүгіртеді.
| постер |
Қолданументалдау |
«Грамматикалық көпір» минут |
№4 дәптермен жұмыс |
Әр оқушы жеке дара жұмыс жасайды. |
|
Жинақтау |
Постер қорғау 7 минут
| Оқушыларға бірін-бірі тыңдауға мүмкіндік береді. Жауаптың дұрыстығын қадағалайды. | Әр топтың сайланған спикерлері сөз алып, орындаған тапсырмаларын ортаға салады. |
|
Рефлексия | «Менің көңіл-күйім баспалдағы»3 минут | Стикерлерге өз аттарын жазып, баспалдаққа ілулерін ұсынады. | Есімдері жазылған стикерлерді аққалаға іледі. | Баспалдақ, стикерлер |
Бағалау | Өзін-өзі бағалау3 мин | Оқушылардың қойған бағаларын тыңдап, нәтижесін шығарады. | Өзін-өзі, бағалайды.Спикерлер қорытынды бағаларын шығарады. |
|
Үй тапырмасы | Жазбаша2 минут | Үй тапсырмасының орындалу жолын түсіндіреді. | 99 бет, 2-3 тапсырма.
|
|