Қысқамерзімдіжоспар | Қазақтілі2сынып |
Тақырыбы | Қыста қалай киінеміз? |
Жалпы мақсаты | Қыста қалай киінетінін өз сөздерімен баяндайды. |
Мақсат | (с) Қысқы киімдер түрлерімен танысады. |
| Оқушылардың басым бөлігі; (в). Ауыз екі сөйлеу дамыта отырып, диалогқа түсе алады. |
| Кейбір оқушылар:(а) киім түрлерін пайдалана отырып, шығармашылықта пайдалана алады. |
Күтілетін нәтиже | Жаңа сөздерді ауыз екі сөйлеу барысында бүгінгі өмірде қолдана алады. Қыста қалай киінетінін өз сөзімен баяндайды, салыстырады,өз іс-әрекеттеріне баға береді, топ ішіндегі белсенділігі артады. |
7 модульдіңқолданылуы | “АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”. |
Қолданылатынәдіс-тәсілдер | 1. «Сиқырлы қобдиша» ойыны (психологиялық ахуал)2. «Сандықшадағы тілектер» әдісі:3.АҚТ, «Ой қозғау» 4. «Үй тапсырмасын тексеру парақшасы » әдісі5. «Постер қорғау» әдісі.Топтық жұмыс6. «Сағат тілі » әдісі7. «Аққала» стратегиясы. |
Жоспар | Оқушының іс-әрекеті. | Қолданылатын ресурстар |
Ұйымдастырукезеңі |
1.Тренинг «Сандықшадағы тілектер» -3 мин
|
Оқушылар қобдишадан өзіне арналған жылы лебіздерді оқып шығады..
|
Қобдиша , қағазда жазылған тілектер |
| Үй тапсырмасын тексеру
Әр топқа «Үй тапсырмасын тексеру парақшасы » ұсынылады. | Топ болып орындайды. |
|
Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті |
|
Білім
Қызығушылықтарын ояту |
Ой қозғау – 5 минут | Сұрақ-жауап. Тақтадағы суреттер бойынша сұрақтар | ОйланадыСұраққа жауап беруге тырысадыСұрақтарғабайланысты ойларын жинақтайды.Жаңа тақырыптың не жайында екенін түсінуге тырысады. |
|
Түсіну | «Топтық тергеу» әдісі бойынша топпен жұмыс жасайды. 10+3 минут | Барлығы мәтінді тыңдайды?көз жүгіртіп оқып шығады. Тақтадағы суретпен жұмыс | Оқушылар берілген мәтінді өз сөздерімен баяндайды, талқылайды, ой жүгіртеді, . |
|
Қолданументалдау |
«Грамматикалық көпір» минут |
Тақтадағы әріптерден сөздер құрастыру. Әр тапсырманың орындалуына тоқталып, түсіндіріп кетеді. |
Әр оқушы жеке дара жұмыс жасайды. |
|
Жинақтау |
Постер қорғау 7 минут
| Оқушыларға бірін-бірі тыңдауға мүмкіндік береді. Жауаптың дұрыстығын қадағалайды. | Әр топтың сайланған спикерлері сөз алып, орындаған тапсырмаларын ортаға салады. |
|
Рефлексия | «Аққала»стратегиясы3 минут | Стикерлерге өз аттарын жазып, аққалаға ілулерін ұсынады. | Есімдері жазылған стикерлерді аққалаға іледі. |
|
Бағалау | Өзін-өзібағалау3 мин | Оқушылардыңқойғанбағаларынтыңдап, нәтижесіншығарады. | Өзін-өзі, бағалайды.Спикерлер қорытынды бағаларын шығарады. |
|
Үй тапырмасы | Жазбаша2 минут | Үй тапсырмасының орындалу жолын түсіндіреді. | 27 бет, 4 тапсырма «Қыста не киесің?» диалог құрастыру . |
|