Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ 2 сынып Сөз және оның мағынасы. Омоним дегеніміз не?
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ғали Орманов атындағы мектепке дейінгі шағын орталығымен» КММ орта мектебі
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі 4-сабақ
Бөлім: |
Дені саудың - жаны сау |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Дуйсенбаева Дианара Жанболатовна |
|
Күні: |
15.01.2021 |
|
Сынып: 2Ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Сөз және оның мағынасы. Омоним дегеніміз не? |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.2.1* - синоним, антоним, омоним (сөздік қолдану) сөздерді ажырату және мағынасын түсіну, сөйлеу барысында қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: айтылуы мен жазылуы бірдей, мағынасы әртүрлі сөздерді ажырата алады. Көптеген оқушылар: омоним сөздерді таба алады. Кейбір оқушылар: омоним сөздерге мысалдар келтіре алады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Ізгі тілек» әдісі арқылы жүреді. Оқу материалын жариялау «Құрастыр» әдісі арқылы жүреді:
–Ендеше бүгінгі сабағымызда айтылуы мен жазылуы бірдей, мағынасы әртүрлі сөздерді ажыратуға арналған тапсырмалар орындаймыз. |
Жақсы тілек айтады.
|
«От шашу» әдісі |
|
Сабақтың ортасы 13 мин 2 мин 15 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. Дәптермен жұмыс жүреді. 17-жаттығу. Мәтінді түсініп оқы. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастыр. Мәтінге ат қой. Негізгі ойды анықта. 18-жаттығу. Жүз сөзінің әр мағынасына сөйлем құрап жаз. Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады. -Мәтінге ат қояды. -Негізгі ойды анықтайды. - Жүз сөзінің әр мағынасына сөйлем құрап жазады. Саралау тәсілі «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады Қарқыны жоғары оқушыға: - Омоним сөздерге мысалдар келтір. Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.
Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әуенімен билейді.
(Д) 2- тапсырмада дәптермен жұмыс жүреді. 20-жаттығу. Көшіріп жаз. Қарамен берілген сөздердің мағынасын түсіндір. 21-жаттығу. Ойлан, тап! Дескриптор: - Көшіріп жазады. - Қарамен берілген сөздердің мағынасын түсіндіреді. -Мұзайдындағы бала санын табады. |
Мәтінді түсініп оқиды. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады. -Мәтінге ат қояды. -Негізгі ойды анықтайды. - Жүз сөзінің әр мағынасына сөйлем құрап жазады. Билеп сергиді. - Көшіріп жазады. - Қарамен берілген сөздердің мағынасын түсіндіреді. -Мұзайдындағы бала санын табады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық, дәптер, қалам Оқулық, дәптер, қалам |
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия : «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы: 19-жаттығу. |
Сабақтан алған білімін, үйренгенін айтады. |
|
|
Ғали Орманов атындағы мектепке дейінгі шағын орталығымен» КММ орта мектебі
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 4-сабақ
Бөлім: |
Геометриялық фигуралар және олардың өзара орналасуы |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Дуйсенбаева Дианара Жанболатовна |
|
Күні: |
15.01.2021 |
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Бұрыш және фигуралар салу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.1.1 бұрыш түрлерін (тік, сүйір, доғал) бір - бірінен ажырату және атау/тіктөртбұрышты, шаршыны, тікбұрышты үшбұрышты мәнді белгілері бойынша анықтау |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: тік бұрыштар мен фигуралар сыза алады. Көптеген оқушылар: фигураларды салу тәсілін түсіндіре алады. Кейбір оқушылар: есепті тиімді тәсілмен шығара алады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Оқу материалын жариялау «Сұрақтар ілмегі» әдісі арқылы жүреді: -Өткен сабақтарды не туралы білдік? - Бұрыштардың қандай түрлері болады? -Фигуралар топтарын ата. -Ендеше бүгінгі сабағымызда осы фигураларды салуды үйреніп, тапсырмалар орындаймыз. |
Ширату жаттығуларын жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. |
«От шашу» әдісі |
|
Сабақтың ортасы 15 мин 2 мин 13 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Балалар орманға баратын саяхаттың жоспарын сызбақ болды. Ол үшін оларға не қажет екенін айт. Үшбұрышты сызғыш көмегімен үшбұрыш сызамыз. Тіктөртбұрыш сызамыз. Ә) Фигуралардың қабырғаларын өлшеп, осындай фигуралар сыз. Б) Фигуралардың қабырғаларын өлше. Берілген шаршыдан қабырғалары 1 см ұзын шаршы сыз. Дескриптор: - Балаларға жоспар сызуға қажет қажет құралдарды атайды. - Фигуралардың қабырғаларын өлшейді. -Фигуралар сызады. Сергіту сәті «Жаяу» әуенімен жаттығу жасайды. (Д) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Есепті шығар. С ырым-15 Әлия-?, 6 артық ? ф. Ә) Кері есеп құрап шығар. С ырым-? Әлия-21 ф, 36 ф. Дескриптор: - Есептердің қысқаша шартын жазады. -Шешуін табады. Есептің жауабын жазады. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады Қарқыны жоғары оқушыға: Есепті шығар. Серуенде балалар 1сағ15 мин болды. Оның 20 минутында демалды. 35 минутында серуендеді. Қалған уақытта жидек терді. Балалар қанша уақыт жидек терді? Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі. |
- Балаларға жоспар сызуға қажет қажет құралдарды атайды. - Фигуралардың қабырғаларын өлшейді. -Фигуралар сызады. Сергіту жаттығуын жасайды. - Есепті шығарады. Ш: (15+6)+15=36 Ж: барлығы 36 фотосурет. Ш: 36-21=15 Ж: Сырым 15 фотосурет түсірді. |
ҚБ: Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |