|
Сабақ: 6 |
Мектеп: №3Абай Құнанбаев орта мектебі |
|||
|
Күні:07.06.19. |
Мұғалімнің аты: Алиханова Асем Даулетбековна |
|||
|
Сынып: |
Пәні: Әебиеттік оқу |
|
||
|
Ортақ тақырып:Өзім туралы |
Бөлім: |
Сабақтың тақырыбы:Өзім туралы өзім айтамын. Не үшін? |
||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
2.2.1.2. Шығарманы іштей оқып,ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу. 2.1.5.1.Өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушы: Өлеңді түсініп оқиды,сұрақтарға жауап береді. Көптеген оқушы: Өлеңді түсініп оқып қажетті ақпаратты анықтайды,сұрақтар қояды және сұрақтарға жауап береді,шығарманың негізгі ойын анықтайды. Кейбір оқушы: Өлеңді мәнерлеп оқиды тірек сөздерді пайдалана отырып өлеңді өз ойларымен жалғастырады |
|||
|
Бағалау критерийлері |
-өз ойын айту үшін тірек сөздерді қолданады -шығармадан қажетті ақпаратты анықтайды -өз-өздерін зерттейді |
|||
|
Тілдік мақсат |
|
|||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:дене мүшелері, не үшін керек? Елге көмек, қыңбау,ақиқат,туған жер |
||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: ауызша\жазбаша |
||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: - Екі көзің не үшін керек? - Екі қолың не үшін керек? - Құлақ не үшін керек? - Жүрек не үшін керек? - Тіл мен жағың не үшін керек? - Аяқтарың не үшін керек? |
||||
|
Не себепті......деп ойлайсыз? Неліктен кей адамдар дене мүшелерін орнымен пайдаланбай жатады? |
||||
|
Ишара: қызыл түс – түсінбедім, сары түс – көмек керек, жасыл түс – тамаша |
||||
|
|
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
- жауапкершілік; - ынтымақтастықта жұмыс атқару; - салауатты өмір салтын қалыптастыру |
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
Өзін өзі тану,жаратылыстану,математика |
|||
|
АКТ |
Танымдық қабілеттерін дамыту мақсатында бейнеролик көрсету |
|||
|
Бастапқы оқу: |
Дене мүшелерінің атауын біледі |
|||
|
Жоспар |
||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
Ресурстар |
||
|
Басы
|
Психологиялық ахуал Ұйымдастыру кезеңі Дос болайық бәріміз Жарасып тұр әніміз Тыныштықты сақтаймыз Атсын күліп тағымыз -Деп білім алушылар қолдарындағы ақ сары қызыл гүлдерді бір-біріне ұсынады. Сол гүлдер арқылы үш топқа бөлініп отырады Білім алушылар бір –біріне гүл ұсыну арқылы жүректің жылуын сезінеді тамаша, қандай қуаныш!
«Кезбе тілші» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу мақсатында диалогқа түсу дағдысы қалыптасады. Диалогтік оқуға түсу:
|
|
||
|
Ортасы Соңы |
Бейнеролик көрсету Бейнеролик көру әтижесінде білім алушылар Қадыр Мырза Әлидің Батыс Қазақстанда туғанын.Балалар ақыны ,Аудармашы екенін біліп түсінеді
1 – тапсырма. Топтық жұмыс. «Үндемес» ойыны. Үш топқа үш шумақ өлең бөліп беріледі. Өз беттерінше іштей оқып,қажетті ақпараттарды белгілеп отырады Дескриптор:
Кері байланыс: топтар дескрипторға сәйкес өз-өздерін «Басбармақ» әдісі арқылы бағалайды. Ширату жаттығулары саралау Су асты әлемі Белсенді білім алушылар су асты өсімдіктері (жаймен қолдарын көтеріп тербеледі) Баяу білім алушылар балықтар (су асты өсімдіктерінің арасымен жылдам қозғалады) 2 – тапсырма. Топтық жұмыс. «Моншақ тіз» ойыны. Үш топ өз оқыған бөлімдері бойынша екі сұрақтан дайындайды. Түртіп алынған ақпараттары бойынша талдау жасайды. Әр сұрақтарының артынша Ақын жауабын жазады Өз жауаптарын жазады Сұрақ---Ақын жауабы---Өз жауабы Осылай тізбектеледі Дескриптор:
3 тапсырма. Жұптық жұмыс. Білім алушылар айнаға қарап жұбына өз бет келбетін суреттейді. Мыс:Менің көзім қара.Көзім жақсыларды көру үшін керек. Теорияны тәжірибе арқылы зерттейді
Дескриптор:
Бағалау: дескрипторға сәйкес жұптар бір-бірін «Күлегештер» арқылы бағалайды
Сабақты қорыту мақсатында «Еркін микрофон»
әдісі арқылы кез-келген оқушы микрофонды алып сабақ бойынша
сұрақтар қояды |
https://youtu.be/ZTFua9qxzp8
|
||
|
Қосымша мәліметтер |
||||
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Қолдауды үнемі қажет ететін білім алушыларға «диалог және қолдау көрсету» тәсілі бойынша білім алушыларға жеке тапсырмалар беремін, сұрақ жауап арқылы бағалаймын. Оқу мақсатына жетуге бағыттаймын. Бұның оқушыға тигізетін ықпалы -ынталандыру. Қабілеті жоғары білім алушыларды «қарқын» тәсілі бойынша деңгейлік тапсырмалар арқылы танымдық қабілетін дамытамын. |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау дескрипторлар негізінде жүргізіледі. Топтық жұмыс кезінде топтар бір - бірін бағалайды, жұптық жұмыста жұптар бағалайды. "Бас бармақ", "Шапалақ" «жымиғыштар»әдістері арқылы қалыптастырушы бағалау жүргізіп отырамын. Білім алушыларды бағалау үрдісіне қатысу арқылы білімін тереңдетуге, нақты білімдерін қолдану, өз ойларын еркін жеткізе білу, сын тұрғысынан ойлай білуге дағдыларын қалыптастырамын. |
Денсаулық және қауіпсіздік - сынып бөлмесінің тазалығы; - ширату жаттығулары; -партада отыру ережесі - жан және тән тазалығы |
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім? 1. 2. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 2сынып Өзім туралы өзім айтамын. Не үшін?
Ашық сабақ 2сынып Өзім туралы өзім айтамын. Не үшін?
|
Сабақ: 6 |
Мектеп: №3Абай Құнанбаев орта мектебі |
|||
|
Күні:07.06.19. |
Мұғалімнің аты: Алиханова Асем Даулетбековна |
|||
|
Сынып: |
Пәні: Әебиеттік оқу |
|
||
|
Ортақ тақырып:Өзім туралы |
Бөлім: |
Сабақтың тақырыбы:Өзім туралы өзім айтамын. Не үшін? |
||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
2.2.1.2. Шығарманы іштей оқып,ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу. 2.1.5.1.Өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушы: Өлеңді түсініп оқиды,сұрақтарға жауап береді. Көптеген оқушы: Өлеңді түсініп оқып қажетті ақпаратты анықтайды,сұрақтар қояды және сұрақтарға жауап береді,шығарманың негізгі ойын анықтайды. Кейбір оқушы: Өлеңді мәнерлеп оқиды тірек сөздерді пайдалана отырып өлеңді өз ойларымен жалғастырады |
|||
|
Бағалау критерийлері |
-өз ойын айту үшін тірек сөздерді қолданады -шығармадан қажетті ақпаратты анықтайды -өз-өздерін зерттейді |
|||
|
Тілдік мақсат |
|
|||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:дене мүшелері, не үшін керек? Елге көмек, қыңбау,ақиқат,туған жер |
||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: ауызша\жазбаша |
||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: - Екі көзің не үшін керек? - Екі қолың не үшін керек? - Құлақ не үшін керек? - Жүрек не үшін керек? - Тіл мен жағың не үшін керек? - Аяқтарың не үшін керек? |
||||
|
Не себепті......деп ойлайсыз? Неліктен кей адамдар дене мүшелерін орнымен пайдаланбай жатады? |
||||
|
Ишара: қызыл түс – түсінбедім, сары түс – көмек керек, жасыл түс – тамаша |
||||
|
|
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
- жауапкершілік; - ынтымақтастықта жұмыс атқару; - салауатты өмір салтын қалыптастыру |
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
Өзін өзі тану,жаратылыстану,математика |
|||
|
АКТ |
Танымдық қабілеттерін дамыту мақсатында бейнеролик көрсету |
|||
|
Бастапқы оқу: |
Дене мүшелерінің атауын біледі |
|||
|
Жоспар |
||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
Ресурстар |
||
|
Басы
|
Психологиялық ахуал Ұйымдастыру кезеңі Дос болайық бәріміз Жарасып тұр әніміз Тыныштықты сақтаймыз Атсын күліп тағымыз -Деп білім алушылар қолдарындағы ақ сары қызыл гүлдерді бір-біріне ұсынады. Сол гүлдер арқылы үш топқа бөлініп отырады Білім алушылар бір –біріне гүл ұсыну арқылы жүректің жылуын сезінеді тамаша, қандай қуаныш!
«Кезбе тілші» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу мақсатында диалогқа түсу дағдысы қалыптасады. Диалогтік оқуға түсу:
|
|
||
|
Ортасы Соңы |
Бейнеролик көрсету Бейнеролик көру әтижесінде білім алушылар Қадыр Мырза Әлидің Батыс Қазақстанда туғанын.Балалар ақыны ,Аудармашы екенін біліп түсінеді
1 – тапсырма. Топтық жұмыс. «Үндемес» ойыны. Үш топқа үш шумақ өлең бөліп беріледі. Өз беттерінше іштей оқып,қажетті ақпараттарды белгілеп отырады Дескриптор:
Кері байланыс: топтар дескрипторға сәйкес өз-өздерін «Басбармақ» әдісі арқылы бағалайды. Ширату жаттығулары саралау Су асты әлемі Белсенді білім алушылар су асты өсімдіктері (жаймен қолдарын көтеріп тербеледі) Баяу білім алушылар балықтар (су асты өсімдіктерінің арасымен жылдам қозғалады) 2 – тапсырма. Топтық жұмыс. «Моншақ тіз» ойыны. Үш топ өз оқыған бөлімдері бойынша екі сұрақтан дайындайды. Түртіп алынған ақпараттары бойынша талдау жасайды. Әр сұрақтарының артынша Ақын жауабын жазады Өз жауаптарын жазады Сұрақ---Ақын жауабы---Өз жауабы Осылай тізбектеледі Дескриптор:
3 тапсырма. Жұптық жұмыс. Білім алушылар айнаға қарап жұбына өз бет келбетін суреттейді. Мыс:Менің көзім қара.Көзім жақсыларды көру үшін керек. Теорияны тәжірибе арқылы зерттейді
Дескриптор:
Бағалау: дескрипторға сәйкес жұптар бір-бірін «Күлегештер» арқылы бағалайды
Сабақты қорыту мақсатында «Еркін микрофон»
әдісі арқылы кез-келген оқушы микрофонды алып сабақ бойынша
сұрақтар қояды |
https://youtu.be/ZTFua9qxzp8
|
||
|
Қосымша мәліметтер |
||||
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Қолдауды үнемі қажет ететін білім алушыларға «диалог және қолдау көрсету» тәсілі бойынша білім алушыларға жеке тапсырмалар беремін, сұрақ жауап арқылы бағалаймын. Оқу мақсатына жетуге бағыттаймын. Бұның оқушыға тигізетін ықпалы -ынталандыру. Қабілеті жоғары білім алушыларды «қарқын» тәсілі бойынша деңгейлік тапсырмалар арқылы танымдық қабілетін дамытамын. |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау дескрипторлар негізінде жүргізіледі. Топтық жұмыс кезінде топтар бір - бірін бағалайды, жұптық жұмыста жұптар бағалайды. "Бас бармақ", "Шапалақ" «жымиғыштар»әдістері арқылы қалыптастырушы бағалау жүргізіп отырамын. Білім алушыларды бағалау үрдісіне қатысу арқылы білімін тереңдетуге, нақты білімдерін қолдану, өз ойларын еркін жеткізе білу, сын тұрғысынан ойлай білуге дағдыларын қалыптастырамын. |
Денсаулық және қауіпсіздік - сынып бөлмесінің тазалығы; - ширату жаттығулары; -партада отыру ережесі - жан және тән тазалығы |
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім? 1. 2. |
|
шағым қалдыра аласыз






















