Материалдар / Ашық сабақ 3 сынып Санның кубы
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ 3 сынып Санның кубы

Материал туралы қысқаша түсінік
жас мамандарға әдістемелік көмек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
02 Желтоқсан 2020
489
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Бөлім:

Тексерілді ДӘЖО:

3-бөлім «Уақыт»

Педагогтің аты-жөні

С.Сарай

Күні

25.11.2020

Сыныбы: 3 а Пәні: математика


Қатысқандар саны: 17

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:


Санның кубы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.2.1 санның квадратын - бірдей екі көбейткіштің, ал кубын - бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну

Сабақ мақсат-тары

Барлық оқушылар: санның кубы бірдей үш көбейткіштен құралатынын түсінеді.

Оқушылардың басым бөлігі:санның кубын табады, көбейтіндіні көбейткіштің кубына алмастырып жазады.

Кейбір оқушылар: берілген мән бойынша бірдей үш көбейткішті табады.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңі/

Уақыт

Мұғалімінің іс-әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Ұйымдастыру кезеңі.

Қара, достым, жан-жаққа,

Дайынсың ба сабаққа?

Кітап, дәптер, қалам да,

Бәрі-бәрі орнында...


Апта күндерін ата?

Бүгін аптаның қай күні?


Өткенді еске түсіреді. «Кубизм» әдісі "Жедел жауап» ойыны ойналады

4 2 =

7 2 =

82 =

52 =


_____ 2 = 4


_____2 = 1


______2 = 36


______2 = 81




Оқушылар бірге оқып айтады.



Сұрақтарға жауап береді.








Бағалау ағашы










Сабақтың ортасы

Сабақ мақсатын хабарлау. Монументтер туралы ролик көрсету.

Монуме́нт (лат. monumentum – «естелік; ескерткіш», monere – «еске салу, жандандыру») — ескерткіштің мәнді өнер туындысы.

"Монументті" мүсінді көбіне маңызды, ерлік оқиғалар кезінде өз уақытында адамдардың қабылдауы үшін көп күш жұмсалған оқиғаларға қойылады. «Алтын адам», «Бәйтерек», «Мәңгілік ел» монументтері жайлы ақпарат беру

1 тапсырманы "Сәйкестендір"  әдісі бойынша орындату. Әрқайсысының атауын білу үшін санның квадратын тауып, суретпен сәйкестендіру.

82 -"Бәйтерек"монументі (64)

92-"Мәңгілік ел" салтанатты қақпасы (81)

72- "Тәуелсіздік" монументі (49)

Бармақ арқылы бағалау

Бейнежазба арқылы жаңа сабақты көрсету, түсіндіру.

Монументтен басқа да ескерткіштер орнатылуы мүмкін. Санжар Венгрияның Будапешт қаласында болды және сол жерден «Кубик Рубиктің» ескерткішін көрді. Ол сыныптастарына сыйлық әкелуді ұйғарды. Ол бір қорап кәдесый текшелер сатып алды және оларды текше пішінді қораптарға салды.

3х3х3=27 Яғни, 27=33

Дескриптор:

Санның кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі екенін түсінеді.

2. ә) Бұл тапсырманы орындауда оқушылар санның кубын табуға дағдыланады.Үш көбейткіштің көбейтіндісін кубпен алмастырады. 3 деген индексті жазады және есептеп көреді.

64=4∙4∙4=43 8=2∙2∙2=23

Бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісін санның кубымен алмастыруға болады

4∙4∙4=43 4∙4∙4=16∙4=(10+6)∙4=40+24=64

43=64 а∙а∙а=а3


б) Көбейтіндіні көбейткіштің квадратына немесе кубына алмастыру, есептеу.

3∙3=32 =9 9∙9=92=81 2∙2∙2=23=8

6∙6 =62=36 7∙7=72=49 3∙3∙3=33=27


13= 1х1х1=1х1=1

23= 2х2х2=4х2=8

33= 3х3х3=9х3=27

Дескриптор:

Мен:

  • Санның кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде көрсете аламын;

Санның кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде есептей аламын;



Оқушылар бейнежазбаны көреді.













Түсінгендері бойынша сәйкестендір тапсырмасын бірге орындайды.







Оқушылар бейнежазба арқылы тапсырмаларды бірге орындап отырады.




































Оқушы жеке орындайды.














Бейне жазба










Сабақтың аяғында

Сематикалық картадағы тапсырмаларды орындайды.





Кері байланыс: Жетістік баспалдағы


Оқу тапсырмасы:






Тапсырмаларды орындайды.









Оқушылар сабақ бойынша өз ойларын «жетістік баспалдағы»

бойынша білдіреді.


Оқу тапсырмасының орындалу реттімен танысып, тапсырманы жазып алады.









Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!