|
Сынып: 3 |
Мектеп: Мыңбұлақ жалпы орта мектебі.
Мұғалімнің аты-жөні: М.Амирова |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
427+283 Қосу және азайту 710-427 |
|||||
|
Осы сабақтарда қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
Үш таңбалы сандарды қосу мен азайтуды қолдануды біледі. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Қосу және азайту амалдарын орындай алады. Оқушылардың басым бөлігі: Қосу және азайту амалдарын шешеді Кейбір оқушылар: : Қосу және азайту амалдарын жинақтайды бағалайды |
|||||
|
Бағалау критерийлері: |
Қосу мен азайтуды біледі Қосу мен азайтуды шапшаң есептеуді қолдана біледі Үш таңбалы сандарды қосу мен азайтуды бағалай алады. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Пәнге қатысты лексика мен терминология Қосу ,азайту, тең, көбейту,бөлу. Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Диалогқа түсу арқылы бірнеше есеп шешуді шеше алады. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Топтық жұмыста – ұжымшылдық, ортақ істің нәтижесіне жауапкершілікпен қарау; жеке жұмыс - тәжірибеде қолдана алу. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Алдыңғы білім: |
249+376 Қосу және азайту 625-376 |
|||||
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 2 минут
3 минут |
Ұймдастыру. Сәлемдесу. (үш тілде) Психологиялық ахуал қалыптастыру :Шаттық шеңбер Оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді. Еліміз тыныш болсын! Иманды да, шыншыл болыңдар! Көк туымыз биік болсын! Білімді болайық! Тату болайық. Топқа бөлу: Кеспе қағаздар арқылы топқа бөлінеді:
Ұраны : Толағайдың тасындай, Ұланынан тұрамыз. Сөзге жүйрік баламыз, Алғырлар тобы боламыз.
Ұраны: Асыл –тастан, өнер-жастан, Шығады деп дарынды. Қабылдаңыз шын жүректен, Сәлем сізге жалынды. Үй тапсырмасын тексеру №6 есеп |
Шаттық шеңбері
стикерлер |
||||
|
Сабақтың ортасы 20 минут
10 минут |
Жаңа сабақ «Кел ойнайық» ойыны
894-893 574-40
604-600
210+45
631-201
300+15
850+113
166-33 Ал балалар олай болса бүгінгі өтетін сабағымыз үш таңбалы санды үш таңбалы санға қосу және азайту амалдарын орындаймыз. Сөздікпен жұмыс Қосу және азайту- плюс и минус- plus and minus Бір- один- one Екі – два- two Үш- три- three Төрт- четыре- four Бес – пять – five Алты – шесть – six Жеті – семь – seven Сегіз – восемь – eiqt Тоғыз – девять- nine Он – десять – ten Кітаппен жұмыс № 1 Үш таңбалы сандарды жазбаша қосу және азайтуды түсіндіру 427 + 283 = 710 710 – 427 = 283 № 2 Шамалармен жұмыс жасау + 427 +4м 2дм 7см -710 -7м 1дм 0см 283 2м 8дм 3см 427 4м 2дм 7см 710 7м 1дм 0см 283 2м 8дм 3см № 3 есеп Тақтамен жұмыс № 4 есеп Теңдеулерді шеш: (Жұппен жұмыс) Сергіту сәті № 5 есеп Есепті шығар Автобуспен - 236км Поезбен - ? – 374км артық Ш ешуі: 236 + 374 = 610 Жауабы.: Оқушылар поезбен 610км жүрді Кері есеп құрастыру Шешуі: 610 – 374 = 236 Жауабы: оқушылар автобуспен 236км жүрді № 6 есепті шығар «Гүлдер алаңы» 105 «Алғырлар тобы»
20 210
360 -
301 35
« 64 Тапқырлар тобы»
202 506
71+
304 172 |
Флип чарт Маркерлер Оқулық
Фишка арқылы бағалайды
Басбармақ әдісі арқылы бағалау.
үлестірме қағаздар
постер
Түрлі түсті гүлдер |
||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Кері байланыс:
|
Стикерлер |
||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік ережесінің сақталуы |
||||
|
Қолдау көрсету арқылы қабілетіне қарай деңгейлік тапсырма беремін. |
Бұл сабақта бағалау топқа бөлу, топтық және жұптық, жекелеме жұмысты орындау барысында жүргізіледі |
Сынып бөлмесінің техника қауіпсіздік ережесін қатаң есте сақтау.
|
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сабақ қалай өтті,қай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау нақты іске асты ма? (Тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
|
|||||
|
Қорытынды бағалау Қандай екі кезең сәтті шықты? Қандай екі кезең сабағыңды жақсартты? Қай кезеңі сәтсіз шықты? Қалай түзетуге болады? |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "427+283 Қосу және азайту 710-427" 3 сынып
Ашық сабақ "427+283 Қосу және азайту 710-427" 3 сынып
|
Сынып: 3 |
Мектеп: Мыңбұлақ жалпы орта мектебі.
Мұғалімнің аты-жөні: М.Амирова |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
427+283 Қосу және азайту 710-427 |
|||||
|
Осы сабақтарда қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
Үш таңбалы сандарды қосу мен азайтуды қолдануды біледі. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Қосу және азайту амалдарын орындай алады. Оқушылардың басым бөлігі: Қосу және азайту амалдарын шешеді Кейбір оқушылар: : Қосу және азайту амалдарын жинақтайды бағалайды |
|||||
|
Бағалау критерийлері: |
Қосу мен азайтуды біледі Қосу мен азайтуды шапшаң есептеуді қолдана біледі Үш таңбалы сандарды қосу мен азайтуды бағалай алады. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Пәнге қатысты лексика мен терминология Қосу ,азайту, тең, көбейту,бөлу. Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Диалогқа түсу арқылы бірнеше есеп шешуді шеше алады. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу: |
Топтық жұмыста – ұжымшылдық, ортақ істің нәтижесіне жауапкершілікпен қарау; жеке жұмыс - тәжірибеде қолдана алу. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Алдыңғы білім: |
249+376 Қосу және азайту 625-376 |
|||||
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 2 минут
3 минут |
Ұймдастыру. Сәлемдесу. (үш тілде) Психологиялық ахуал қалыптастыру :Шаттық шеңбер Оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді. Еліміз тыныш болсын! Иманды да, шыншыл болыңдар! Көк туымыз биік болсын! Білімді болайық! Тату болайық. Топқа бөлу: Кеспе қағаздар арқылы топқа бөлінеді:
Ұраны : Толағайдың тасындай, Ұланынан тұрамыз. Сөзге жүйрік баламыз, Алғырлар тобы боламыз.
Ұраны: Асыл –тастан, өнер-жастан, Шығады деп дарынды. Қабылдаңыз шын жүректен, Сәлем сізге жалынды. Үй тапсырмасын тексеру №6 есеп |
Шаттық шеңбері
стикерлер |
||||
|
Сабақтың ортасы 20 минут
10 минут |
Жаңа сабақ «Кел ойнайық» ойыны
894-893 574-40
604-600
210+45
631-201
300+15
850+113
166-33 Ал балалар олай болса бүгінгі өтетін сабағымыз үш таңбалы санды үш таңбалы санға қосу және азайту амалдарын орындаймыз. Сөздікпен жұмыс Қосу және азайту- плюс и минус- plus and minus Бір- один- one Екі – два- two Үш- три- three Төрт- четыре- four Бес – пять – five Алты – шесть – six Жеті – семь – seven Сегіз – восемь – eiqt Тоғыз – девять- nine Он – десять – ten Кітаппен жұмыс № 1 Үш таңбалы сандарды жазбаша қосу және азайтуды түсіндіру 427 + 283 = 710 710 – 427 = 283 № 2 Шамалармен жұмыс жасау + 427 +4м 2дм 7см -710 -7м 1дм 0см 283 2м 8дм 3см 427 4м 2дм 7см 710 7м 1дм 0см 283 2м 8дм 3см № 3 есеп Тақтамен жұмыс № 4 есеп Теңдеулерді шеш: (Жұппен жұмыс) Сергіту сәті № 5 есеп Есепті шығар Автобуспен - 236км Поезбен - ? – 374км артық Ш ешуі: 236 + 374 = 610 Жауабы.: Оқушылар поезбен 610км жүрді Кері есеп құрастыру Шешуі: 610 – 374 = 236 Жауабы: оқушылар автобуспен 236км жүрді № 6 есепті шығар «Гүлдер алаңы» 105 «Алғырлар тобы»
20 210
360 -
301 35
« 64 Тапқырлар тобы»
202 506
71+
304 172 |
Флип чарт Маркерлер Оқулық
Фишка арқылы бағалайды
Басбармақ әдісі арқылы бағалау.
үлестірме қағаздар
постер
Түрлі түсті гүлдер |
||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Кері байланыс:
|
Стикерлер |
||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік ережесінің сақталуы |
||||
|
Қолдау көрсету арқылы қабілетіне қарай деңгейлік тапсырма беремін. |
Бұл сабақта бағалау топқа бөлу, топтық және жұптық, жекелеме жұмысты орындау барысында жүргізіледі |
Сынып бөлмесінің техника қауіпсіздік ережесін қатаң есте сақтау.
|
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сабақ қалай өтті,қай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау нақты іске асты ма? (Тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
|
|||||
|
Қорытынды бағалау Қандай екі кезең сәтті шықты? Қандай екі кезең сабағыңды жақсартты? Қай кезеңі сәтсіз шықты? Қалай түзетуге болады? |
||||||
шағым қалдыра аласыз
















