|
Пән: Математика |
Мектеп: М.Тоқжігітов атындағы жалпы орта мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесі. |
|||||||||||||
|
Күні:18.09.2017 |
Мұғалімнің аты- жөні: Носерова В.Ж. |
|||||||||||||
|
Сынып: 1-сынып |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
4 саны және цифры |
|||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
1.1.1.1** санау барысында натурал сандардың реттік номері анықталатындығын түсіну; 10 көлемінде тура және кері санау; олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау; 1.1.1.2** біртаңбалы сандарды сандарды оқу, жазу және салыстыру 1.1.1.3** біртаңбалы сандардың құрамын анықтау |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: тақ және жұп сандарды ажырата алады. Көптеген оқушылар: натурал сандардың және 4 санының жұп сан екендігін біледі. Кейбір оқушылар:. . 4 санының құрамын біледі. |
|||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
10 көдеміндегі сандарды тура және кері санай алады.Бір таңбалы сандарды оқып, жазып, салыстыра біледі. Бір таңбалы сандардың құрамын анықтай біледі. |
|||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
|
|||||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Мәңгілік ел, бұл – Жалпыұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім. |
|||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
дүниетану, ағылшын тілі |
|||||||||||||
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресустар |
||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Шаттық шеңбері. «Күн шуағы» әдісі. Оқушылар бір-біріне күнді ұсына отырып жылы лебіздерін айтады. Оқушыларды геометриялық пішіндер арқылы топқа біріктіру Өткен сабақты пысықтау. «Көршіңді тап» ойыны. |
Күннің суреті Геометриялық пішіндер Қима сандар. |
||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин
Сергіту сәті |
Оқулықпен жұмыс. (20-21 бет) Айтылым.
1- ден 9-ға дейінгі сандарды тура және кері санау. Төрт саны сандық сәуледе үш санынан кейін тұрады.
. Дискриптор:
(Жеке жұмыс) «Кім тапқыр?» ойыны. Қай жануардың төрт аяғы бар?
Сандарды салыстыр. ( постер қорғау)
Дискриптор:
«Сиқырлы сандар» (видеоролик)
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі
Көркем жазу. 4 саны
|
Оқулық
Қима сандар
Түрлі – түсті қарындаш, геометриялық пішіндер, А-3 парағы.
Ноутбук
Оқулық
геометриялық пішіндер
Жұмыс дәптері №1 |
||||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Шығарып көр. «Кел санайық» ойын.
- Қоянда неше ақ көжек бар? -Неше қара? - Барлығы неше көжек бар? Жауабы:4 көжек. Есте сақта!
3 1 1 3 2 2 |
Оқулық |
||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
«Зерттеу әдісі» Орындап көр. Оқушыларға “Ең байқағыш оқу-шы” ойынын ойнатамын.Оқушылар өз орындығының, көршісінің орындығының аяғын, тағы сол сияқты сыныптағы саны 4 болатын басқа заттарды тез табуы керек. Жауаптар нұсқасы: төрт шкаф, төрт қабырға, төрт фломастер т.с.с.
|
Кері байланыс: «Көңіл-күй смайликтері» әдісі Түсіндім. Түсінбедім. Сұрағым бар.
|
Оқушыларға қаламсаппен жазғанда абай болу керектігін ескертемін.
|
Оқу ісінің меңгерушісі:

М.Тоқжігітов атындағы жалпы орта мектебі коммуналдық
мемлекеттік мекемесі.
«4 саны және цифры»
1 «Б» сынып
Бастауыш сынып мұғалімі: Носерова В.Ж.
2017-2018 оқу жылы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "4 саны және цифры" 1 сынып
Ашық сабақ "4 саны және цифры" 1 сынып
|
Пән: Математика |
Мектеп: М.Тоқжігітов атындағы жалпы орта мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесі. |
|||||||||||||
|
Күні:18.09.2017 |
Мұғалімнің аты- жөні: Носерова В.Ж. |
|||||||||||||
|
Сынып: 1-сынып |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
4 саны және цифры |
|||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
1.1.1.1** санау барысында натурал сандардың реттік номері анықталатындығын түсіну; 10 көлемінде тура және кері санау; олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау; 1.1.1.2** біртаңбалы сандарды сандарды оқу, жазу және салыстыру 1.1.1.3** біртаңбалы сандардың құрамын анықтау |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: тақ және жұп сандарды ажырата алады. Көптеген оқушылар: натурал сандардың және 4 санының жұп сан екендігін біледі. Кейбір оқушылар:. . 4 санының құрамын біледі. |
|||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
10 көдеміндегі сандарды тура және кері санай алады.Бір таңбалы сандарды оқып, жазып, салыстыра біледі. Бір таңбалы сандардың құрамын анықтай біледі. |
|||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
|
|||||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Мәңгілік ел, бұл – Жалпыұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім. |
|||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
дүниетану, ағылшын тілі |
|||||||||||||
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресустар |
||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Шаттық шеңбері. «Күн шуағы» әдісі. Оқушылар бір-біріне күнді ұсына отырып жылы лебіздерін айтады. Оқушыларды геометриялық пішіндер арқылы топқа біріктіру Өткен сабақты пысықтау. «Көршіңді тап» ойыны. |
Күннің суреті Геометриялық пішіндер Қима сандар. |
||||
|
Сабақтың ортасы 25 мин
Сергіту сәті |
Оқулықпен жұмыс. (20-21 бет) Айтылым.
1- ден 9-ға дейінгі сандарды тура және кері санау. Төрт саны сандық сәуледе үш санынан кейін тұрады.
. Дискриптор:
(Жеке жұмыс) «Кім тапқыр?» ойыны. Қай жануардың төрт аяғы бар?
Сандарды салыстыр. ( постер қорғау)
Дискриптор:
«Сиқырлы сандар» (видеоролик)
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі
Көркем жазу. 4 саны
|
Оқулық
Қима сандар
Түрлі – түсті қарындаш, геометриялық пішіндер, А-3 парағы.
Ноутбук
Оқулық
геометриялық пішіндер
Жұмыс дәптері №1 |
||||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Шығарып көр. «Кел санайық» ойын.
- Қоянда неше ақ көжек бар? -Неше қара? - Барлығы неше көжек бар? Жауабы:4 көжек. Есте сақта!
3 1 1 3 2 2 |
Оқулық |
||||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
«Зерттеу әдісі» Орындап көр. Оқушыларға “Ең байқағыш оқу-шы” ойынын ойнатамын.Оқушылар өз орындығының, көршісінің орындығының аяғын, тағы сол сияқты сыныптағы саны 4 болатын басқа заттарды тез табуы керек. Жауаптар нұсқасы: төрт шкаф, төрт қабырға, төрт фломастер т.с.с.
|
Кері байланыс: «Көңіл-күй смайликтері» әдісі Түсіндім. Түсінбедім. Сұрағым бар.
|
Оқушыларға қаламсаппен жазғанда абай болу керектігін ескертемін.
|
Оқу ісінің меңгерушісі:

М.Тоқжігітов атындағы жалпы орта мектебі коммуналдық
мемлекеттік мекемесі.
«4 саны және цифры»
1 «Б» сынып
Бастауыш сынып мұғалімі: Носерова В.Ж.
2017-2018 оқу жылы
шағым қалдыра аласыз




















