Материалдар / Ашық сабақ 4 саны және цифры 1 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ 4 саны және цифры 1 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ, жоаспар болғандықтан бастауыш сынып мұғалімдеріне көмегі болады деген ой
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
03 Желтоқсан 2019
689
2 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Сандар және цифрлар

Мектеп: №193 жалпы орта мектеп

Күні:08.11.2019ж


Мұғалім: Г.Абдраманова

СЫНЫП: 1

Қатысқандар :

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

4 саны және цифры

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

1.1.1.3.Бір таңбалы сандардың құрамын анықтайды.

1.1.1.2.Бір таңбалы сандарды оқу,жазу,салыстыру.

1.1.1.1.Санау барысында натурал сандардың реттік номері анықталатынын түсіну; он көлемінде тура, кері санау; олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау;

Сабақ мақсаттары

Барлығы: 

  • санау барысында сандардың реттілігін анықтайды;

  • он көлеміндегі сандарды тура, кері ретпен санайды;

  • сан мен цифрды бір-бірінен ажыратады.

Көпшілігі: 

  • бір таңбалы сандарды салыстырады;

  • он көлеміндегі натурал сандардың құрамын анықтайды.

  • бір таңбалы сандарды әртүрлі тәсілдермен қосады, азайтады.

Кейбірі: 

  • Сандардың құрамынан өрнек құрастырып, салыстырады


Бағалау критерийі

- 4 көлеміндегі сандарды жазады және салыстырады

-Сандардың натурал сандар қатарындағы орнын табады.

- 4 санының құрамын анықтайды

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

Сандарды оқу, жазу және салыстыру барысында «сан», «цифр», «теңдік», «қосу», «азайту» сияқты математикалық терминологияны; амалдардың атауын, « =», «>», «<» белгілерін қарапайым математикалық өрнектер қолданады.


Пәндік лексика және терминология:

Төрт,төрт саны мен цифры, бір таңбалы сан, артық, кем, тең

 Жазылым және диалог үшін пайдалы сөздер мен сөз тіркестері:

-4 саны мен цифрынанықта

- 4 саны біртаңбалысанға жата ма?

-Қай сан артық?

-Қай сан кем?

-Қаншаға ?/артық?

-4 саны сандық сәуледе қай саннан кейін тұрады.?

Құндылықтар

ға баулу

Топтық,жұптық жұмыс барысында ынтымақтастыққа, шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауға,өмір бойы оқуға дайын болуға баулу.

Пәнаралық байланыс

Сауат ашу «Өзім туралы» Оқу түрлерін қолдану.

Бастапқы білім

Бір таңбалы сандарды біледі, тура және кері санай отырып, сандардың реттілігін анықтай алады

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері(Ж-жеке; ЖЖ-жұптық; Т – топтық; Ұ – ұжымдық; М-мұғалім; ҚБ-қалыптастырушы бағалау; ҚБТ- қалыптастырушы бағалау тапсырмасы)

Ресурстар



Сабақтың басы

1.Ынтымақтастық атмосферасын құру

Армысың, алтын күн!

Армысың, жұмыр жер!

Армысың, табиғат!

Армысыз, адамзат!

Армысыңдар, достарым!

2.Ширату(МК) «Кім жылдам?» ойыны белсенді оқу әдісі

Кеспе сандар алып,бір таңбалы сандар ішінен бір санды ата, ал келесі оқушы сол санның алдыңғы және соңғы көршілерін жылдам атайды.Осылайша кейінгі оқушы жалғастырады.

-Кеспецифрлармен 1-ден 3-ке дейінгісандардыжазыңдар.

-Ал 3-тен кейінқандай сан келеді?

-Дұрыс айтасыңдар, 4 саны. Кеспецифрлардан 4 цифрынтауыпкөрсетіпкөріңдер.

-Бүгін сабақта 4 саны жәнецифрыментанысамыз

3.Топқа біріктіру .1,2,3 санауарқылытопқабөлінеді.


Сабақтың ортасы






















































































































Сабақтың соны


Ұжымдық жұмыс.

«Кинометафора»әдісі арқылы бейнежазба көрсету «4 саны»


ҚБ «Stop-кадр» арқылы жүргіземін

-Сандық сәулеге сандарды жазайық:1, 2, 3,

.....

-4 санының орнын анықтаңдар. 4 саны қай саннан кейін келеді? Не себепті?

-Қай сандар 4 санынан кіші?

Осы сандардың қайсысы үлкен?


Жазылым

Дәптермен жұмыс

4 санының жазу үлгісін көрсетемін,жаздыртамын.

Оқушыларды дұрыс көркем жазуға дағдыландырамын.

ҚБ «Мадақтау».сөздері (керемет,жарайсың)


Топтық жұмыс. «Тез ойла» ойыны

І топ

-Қай жануарлардың аяқтары 4?

ІІ топ

-Суретке қараңдар, шиелердегі түсіп қалған санды тауып көріңдер.?

-Не себептібұлсандарқойылады?

-Қайсандышығарыпалдық?

ІІІ топ

Сандарды салыстырыңыз>, < , = таңбаларының тиістісін қойыңыз.


4 4 4 4 2 1 3 4

КБ «Допты лақтыру» әдісі арқылы сұрақ қойып бағалаймын

Сандық сәуледе 4 саны қайжердеорналасқан?

-4 цифры нешезаттыбілдіреді?

-4 саныналуүшін 3-ке нешеніқосамыз?

-қандай заттардың саны 4?

Тапсырманы орындау барысында қандай қиындықтар болды?


Жұптық жұмыс. «Тез сана,жаз»

1.Түсіп қалған сандарды тауып сызбаға жазу.

-Торларда қай сандар түсіп қалды деп ойлайсыңдар?

-Не себептібұлсандаржазылады?



2.Қоянда барлығы неше ақ көжек бар?

Неше қара? Барлығы неше көжек бар?

3. Бірінші оқушы сурет бойынша сұрақ қояды, екінші оқушы жауап береді.


-Неше қоңыр тауық бар?

-Неше ақ тауық бар?

-Егер 3 тауыққа 1 тауықты қосса неше тауық болады?

- Неше ақ сиыр, неше қара сиыр бар?

- Неше ақ қаз,неше қоңыр қаз бар?

- Неше жануардың түрін көріп тұрсың?


«Еңбекші ара»әдісі арқылы бір бірін бағалайды.


Сергіту сәті:

1, 2, 3 біз жинаймыз күш!

1, 2, 3, 4 кәне, билеп көрсет!


Жеке жұмыс Қалыптастырушы бағалау

1-тапсырма

Берілген сандардың құрамын толықтырып жазыңыз.

4 4 4


2 3 1


Дескриптор:

Білім алушы

  • 4 санының құрамын анықтайды.




2 – тапсырма

-3 санынанкейінгі санды жаз;

- 5 санының алдында тұратын санды жаз;


Дескриптор

Білім алушы: -3 санынан кейінгі санды жазады

-5 санының алдындағы санды жазады





Сараланған тапсырма:

Қолдауды көп қажет ететін оқушыларға

Қалып қойған санды тап


Қолдауды орта қажет ететін оқушылар



Суреттегі сандарға қарап, өрнек құрастыр







Қолдауды өте аз қажет ететін

Сандардың құрамынан өрнек құрастырып, салыстыр





Рефлексия«Бағдаршам» арқылы

Қызыл түс- түсінбедім

Сары түс- онша түсініксіз

Жасыл түс- түсіндім




















































































































Мұғалімнің қорытындысы

770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!