|
Бекітемін: |
||
|
Бөлім: Ондық бөлшектер. Ондық бөлшектерге амалдар қолдану |
Мектеп атауы: КММ №28 орта мектеп |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Жумагулова Лаура Курмангалиевна |
|
|
Күні |
22.01.2025ж |
|
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысушылар саны: 25 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.25 бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Ондық бөлшектерді оқиды, ондық бөлщектерді жазады. Ондық бөлшекті жай бөлшекке, жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдырады. |
|
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/ уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындықтарын тексеру. Психологиялық ахуал: "Менің орным" тренингі. Оқушылар блоб ағашы арқылы бүгінгі сабақ басталар алдында орнын, көңіл-күйін белгілейді. Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты естеріне түсіру, қайталау мақсатында сәйкестендіру тесті орындалады. Топқа бөлу тарсия әдісі Оқушылар осы тарсия қағаздарының түсіне арқылы төрт топқа бірігеді. Және тарсия әдісі арқылы сабақтан мақсатын айқындайды. |
Амандасады Сурет бойынша өз орнын тауып сары түсті бояумен көрсетеді.
Суреттер арқылы топқа бөліну |
5 үздік оқушыны бағдарлама арқылы анықтайды. 1балл |
https://wordwall.net/ru/resource/28195420 Қиынды қағаз |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
Жеке тапсырма Квест-ойыны
Жұптық жұмыc. «Көршiмен cырлac» әдici арқылы oқушылaр есеп жaуaптарын көршiлермен aлмacады. Функционалдық тапсырма
Витаминдер құрамындағы ондық бөлшектерді тауып, жай бөлшектерге айналдырады Топтық жұмыс. Ротация әдісі .
. Топтық тапсырма А ДЕҢГЕЙІ
В ДЕҢГЕЙІ
С ДЕҢГЕЙІ
Сабақты бекіту тапсырмалары Кюзис платформасы арқылы |
Оқушылар тапсырма орындайды. Метрмен 3м 15 см=3,15м Килограммен 6кг350=6,350кг Теңгемен 5тг 61 тн= 5,61теңге Сағатпен 1сағат 6 минут = 1,1 сағат Топта есептерді шығарады.
|
Дескриптор: 2 балл 1.Квесттегі сұрақтарға жауап береді. 1балл 2.Кеңестерді пайдаланып ойынның соңына жетеді. 1 балл Дескриптор: 2б 1.Ондық бөлшектерді табады. 1балл 2.Жай бөлшек түрінде жазады. 1балл Бірін-бірі бағалау Дескриптор:2 балл 1.Жай бөлшектерді қысқартады. 1балл 2.Жай бөлшектерді ондық бөлшектер түрінде жазады. 1балл «9-10»-3б «7-8»-2б «4-6»-1б «1-3» 0б Платформа арқылы бағалайды. 10 балл |
https://joyteka.com/100851153
Планшет https://quizizz.com/join?gc=34763632 |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Бағалау: Блоб ағашы (бүгінгі сабақ бойынша ағаштың қай жерінде тұрғанын көрсетеді) Егер: - ағаштың жоғары жағында болса, сабақ жақсы түсінген -ағаштың ортасында болса, сұрақтары бар -ағаштың төмен жағында болса, сабақты түсінбеген
Мұғалім «Автор орындығы» арқылы кері байланыс
береді.
Үй жұмысы.
|
Сурет бойынша өз орнын тауып жасыл түсті бояумен көрсетеді Оқушылар бағалау парағына ұпайларын жазып шығады. Бағалау парағы.
|
Рефлексия жасайды
1-10 балдық жүйеде бағаланады. |
Блоб ағашы
Кеспе қағаз |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ 5 класс математика
ашық сабақ 5 класс математика
|
Бекітемін: |
||
|
Бөлім: Ондық бөлшектер. Ондық бөлшектерге амалдар қолдану |
Мектеп атауы: КММ №28 орта мектеп |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Жумагулова Лаура Курмангалиевна |
|
|
Күні |
22.01.2025ж |
|
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысушылар саны: 25 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.25 бөлшектерді бір жазылу түрінен басқа жазылу түріне ауыстыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Ондық бөлшектерді оқиды, ондық бөлщектерді жазады. Ондық бөлшекті жай бөлшекке, жай бөлшекті ондық бөлшекке айналдырады. |
|
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/ уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындықтарын тексеру. Психологиялық ахуал: "Менің орным" тренингі. Оқушылар блоб ағашы арқылы бүгінгі сабақ басталар алдында орнын, көңіл-күйін белгілейді. Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты естеріне түсіру, қайталау мақсатында сәйкестендіру тесті орындалады. Топқа бөлу тарсия әдісі Оқушылар осы тарсия қағаздарының түсіне арқылы төрт топқа бірігеді. Және тарсия әдісі арқылы сабақтан мақсатын айқындайды. |
Амандасады Сурет бойынша өз орнын тауып сары түсті бояумен көрсетеді.
Суреттер арқылы топқа бөліну |
5 үздік оқушыны бағдарлама арқылы анықтайды. 1балл |
https://wordwall.net/ru/resource/28195420 Қиынды қағаз |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
Жеке тапсырма Квест-ойыны
Жұптық жұмыc. «Көршiмен cырлac» әдici арқылы oқушылaр есеп жaуaптарын көршiлермен aлмacады. Функционалдық тапсырма
Витаминдер құрамындағы ондық бөлшектерді тауып, жай бөлшектерге айналдырады Топтық жұмыс. Ротация әдісі .
. Топтық тапсырма А ДЕҢГЕЙІ
В ДЕҢГЕЙІ
С ДЕҢГЕЙІ
Сабақты бекіту тапсырмалары Кюзис платформасы арқылы |
Оқушылар тапсырма орындайды. Метрмен 3м 15 см=3,15м Килограммен 6кг350=6,350кг Теңгемен 5тг 61 тн= 5,61теңге Сағатпен 1сағат 6 минут = 1,1 сағат Топта есептерді шығарады.
|
Дескриптор: 2 балл 1.Квесттегі сұрақтарға жауап береді. 1балл 2.Кеңестерді пайдаланып ойынның соңына жетеді. 1 балл Дескриптор: 2б 1.Ондық бөлшектерді табады. 1балл 2.Жай бөлшек түрінде жазады. 1балл Бірін-бірі бағалау Дескриптор:2 балл 1.Жай бөлшектерді қысқартады. 1балл 2.Жай бөлшектерді ондық бөлшектер түрінде жазады. 1балл «9-10»-3б «7-8»-2б «4-6»-1б «1-3» 0б Платформа арқылы бағалайды. 10 балл |
https://joyteka.com/100851153
Планшет https://quizizz.com/join?gc=34763632 |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Бағалау: Блоб ағашы (бүгінгі сабақ бойынша ағаштың қай жерінде тұрғанын көрсетеді) Егер: - ағаштың жоғары жағында болса, сабақ жақсы түсінген -ағаштың ортасында болса, сұрақтары бар -ағаштың төмен жағында болса, сабақты түсінбеген
Мұғалім «Автор орындығы» арқылы кері байланыс
береді.
Үй жұмысы.
|
Сурет бойынша өз орнын тауып жасыл түсті бояумен көрсетеді Оқушылар бағалау парағына ұпайларын жазып шығады. Бағалау парағы.
|
Рефлексия жасайды
1-10 балдық жүйеде бағаланады. |
Блоб ағашы
Кеспе қағаз |
шағым қалдыра аласыз























