Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
«№1 Жамбыл атындағы орта мектебі» МКМ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту.
|
Бөлім: |
5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
26.11 |
|||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.1.2.21 жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау; |
|||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін біледі, көбейтеді. - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындайды. - Күнделікті өмірмен байланысты мәтін есептерді шығарады. |
|||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||
|
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Амандасу Үй жұмысын тексеру Бүгін, Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін білу - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындау
https://wordwall.net/resource/36910429 Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашады |
Сәлемдесу; Үй тапсырмасын көрсету; Сабақ мақсатын тыңдау, танысу : Оқушылар «Wordwall» платформасы арқылы . Өткен тақырыпты қайталау мақсатында тапсырма орындайды |
Оқушылардың белсенділігіне қарай мұғалім ауызша мақтау сөздермен бағалауы Дескриптор Бұрыс және дұрыс бөлшектерді,аралас сандарды ажыратады Әр дұрыс жауапқа бір балл |
Тақта Дәптер https://wordwall.net/resource/36910429 |
|
|||||||||||||
|
ортасы |
Видеобейне арқылы түсіндіру https://youtu.be/xYJKFGB7pMA?si=ZYuNYyohOumfDmb- Ереже 1 : Бөлшекті бөлшекке көбейту үшін , олардың алымдарын көбейтіп алым етіп,бөлімдерін көбейтіп, бөлім етіп жазу керек.
Мұндағы
Мысалы Ереже 2: Бөлшекті натурал санға көбейту үшін , бөлшектің алымын натурал санға көбейтіп , нәтижесін алым етіп , бөлімінің өзін қалдыру керек.
Мұндағы
Мысалы
Ереже 3: Аралас санды көбейту үшін :
Мысалы Ереже 4: Егер көбейткіштердің бірі нөлге тең болса, онда көбейтіндіде нөлге тең. Мысалы
|
|
|
|
|
|||||||||||||
|
|
Тапсырма . №1. Есептерді шешіңдер:
|
Дескриптор: - жай бөлшектерді көбейтеді -аралас сандарды көбейтеді. - жай бөлшектерді натурал санға көбейтеді. 3 балл |
|
|
|
|||||||||||||
|
|
Жұптық жұмыс Жұптық жұмыс сіздерге бір-біріңізбен ой бөлісуге, сұрақ қоюға және түсінбеген жерлеріңізді бірге шешуге көмектеседі.Әрқайсыңыз өзара пікір алмасып, есептерді шешу жолдарын талқылап, бір-біріңізге көмектесесіздер. Бұл әдіс сіздерге есептерді шешудің тиімді жолдарын табуға, сондай-ақ өздеріңізге сенімділікті арттыруға мүмкіндік бередіАл енді жұптарыңызды құрып, жұмысқа кірісуге дайын болыңыздар! Баршаңызға сәттілік тілеймін!
Машина 8км / сағ
жылдамдықпен |
Таратпа қағазда жұптық тапсырманы орындайды
|
Дескриптор: -Жай бөлшектерді көбейтеді -Есептер шартына сәйкес санды өрнектер құрастырады; 2 балл
|
|
|
|||||||||||||
|
|
Оқушылар қалыптастырушы бағалауды сабақтың соңғы кезеңінде жазады, 10 минут көлемінде. Бұл жұмыс оқушының бүгінгі сабақ қандай деңгейде түсінгендігін бағалау үшін қолданылады. |
Дескриптор :
3 балл |
|
|
|
|||||||||||||
|
|
Вордвалл платформасында бекіту тапсырмасын орындайды |
Вордвалл платформасында бекіту тапсырмасын орындайды |
|
https://wordwall.net/resource/26345395 |
|
|||||||||||||
|
соңы |
Кері байланыс «Аяқталмаған сөйлем» әдісі -Мен ... бүгін білдім -Маған ... қызықты болды. -Маған ... қиын болды. Бағалау Үй тапсырмасы №575, №576 |
Сабақ соңында оқушылардан кері байланыс алу |
Сабақтағы белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйеде бағаланады |
|
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 5 сынып тақырып: Жай бөлшектерге амалдар қолдану
Ашық сабақ 5 сынып тақырып: Жай бөлшектерге амалдар қолдану
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
«№1 Жамбыл атындағы орта мектебі» МКМ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту.
|
Бөлім: |
5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
26.11 |
|||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту. |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.1.2.21 жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау; |
|||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
- жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін біледі, көбейтеді. - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындайды. - Күнделікті өмірмен байланысты мәтін есептерді шығарады. |
|||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||
|
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Амандасу Үй жұмысын тексеру Бүгін, Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейту тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін білу - жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейту ережесін қолданып есептерді орындау
https://wordwall.net/resource/36910429 Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашады |
Сәлемдесу; Үй тапсырмасын көрсету; Сабақ мақсатын тыңдау, танысу : Оқушылар «Wordwall» платформасы арқылы . Өткен тақырыпты қайталау мақсатында тапсырма орындайды |
Оқушылардың белсенділігіне қарай мұғалім ауызша мақтау сөздермен бағалауы Дескриптор Бұрыс және дұрыс бөлшектерді,аралас сандарды ажыратады Әр дұрыс жауапқа бір балл |
Тақта Дәптер https://wordwall.net/resource/36910429 |
|
|||||||||||||
|
ортасы |
Видеобейне арқылы түсіндіру https://youtu.be/xYJKFGB7pMA?si=ZYuNYyohOumfDmb- Ереже 1 : Бөлшекті бөлшекке көбейту үшін , олардың алымдарын көбейтіп алым етіп,бөлімдерін көбейтіп, бөлім етіп жазу керек.
Мұндағы
Мысалы Ереже 2: Бөлшекті натурал санға көбейту үшін , бөлшектің алымын натурал санға көбейтіп , нәтижесін алым етіп , бөлімінің өзін қалдыру керек.
Мұндағы
Мысалы
Ереже 3: Аралас санды көбейту үшін :
Мысалы Ереже 4: Егер көбейткіштердің бірі нөлге тең болса, онда көбейтіндіде нөлге тең. Мысалы
|
|
|
|
|
|||||||||||||
|
|
Тапсырма . №1. Есептерді шешіңдер:
|
Дескриптор: - жай бөлшектерді көбейтеді -аралас сандарды көбейтеді. - жай бөлшектерді натурал санға көбейтеді. 3 балл |
|
|
|
|||||||||||||
|
|
Жұптық жұмыс Жұптық жұмыс сіздерге бір-біріңізбен ой бөлісуге, сұрақ қоюға және түсінбеген жерлеріңізді бірге шешуге көмектеседі.Әрқайсыңыз өзара пікір алмасып, есептерді шешу жолдарын талқылап, бір-біріңізге көмектесесіздер. Бұл әдіс сіздерге есептерді шешудің тиімді жолдарын табуға, сондай-ақ өздеріңізге сенімділікті арттыруға мүмкіндік бередіАл енді жұптарыңызды құрып, жұмысқа кірісуге дайын болыңыздар! Баршаңызға сәттілік тілеймін!
Машина 8км / сағ
жылдамдықпен |
Таратпа қағазда жұптық тапсырманы орындайды
|
Дескриптор: -Жай бөлшектерді көбейтеді -Есептер шартына сәйкес санды өрнектер құрастырады; 2 балл
|
|
|
|||||||||||||
|
|
Оқушылар қалыптастырушы бағалауды сабақтың соңғы кезеңінде жазады, 10 минут көлемінде. Бұл жұмыс оқушының бүгінгі сабақ қандай деңгейде түсінгендігін бағалау үшін қолданылады. |
Дескриптор :
3 балл |
|
|
|
|||||||||||||
|
|
Вордвалл платформасында бекіту тапсырмасын орындайды |
Вордвалл платформасында бекіту тапсырмасын орындайды |
|
https://wordwall.net/resource/26345395 |
|
|||||||||||||
|
соңы |
Кері байланыс «Аяқталмаған сөйлем» әдісі -Мен ... бүгін білдім -Маған ... қызықты болды. -Маған ... қиын болды. Бағалау Үй тапсырмасы №575, №576 |
Сабақ соңында оқушылардан кері байланыс алу |
Сабақтағы белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйеде бағаланады |
|
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


























