Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспарлардың тарауы: Компьютерлік ойындар әзірлеу |
Мектеп: №54 жалпы орта мектебі |
|||||||
|
Күні:17.01.2019ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Сенгирова А.Х. |
|||||||
|
Сынып: 6-Е |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ойынның сценарийін әзірлеу |
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.3.2.2 – блок – схема түріндегі қадамды ұсыну |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||
|
Тілдікмақсаттар
|
Пәнге қатысты лексика және терминология: Сценарий --- Сценарий --- Scenario Диалог құруға/ жазылымға қажетті сөздер топтамасы: Ойын ортасында сценарий құру дегенді қалай түсінесіңдер? Сценарий дайындаудың қандай ерекшеліктері бар Анимацияның сценарийі мен ойынның сценарийінің ұқсастығы мен айырмашылықтарын атаңыз? |
|||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Бұл сабақта келесі құндылықтар дарытылады: өзбетімен білім алу, өзгенің пікірін тыңдай білу, топта бірлесе жұмыс жасау және шешімді бірлесе қабылдау арқылы ынтамақтастық қалыптастыру Құндылықтарды дарыту жұпта және топта жұмыс жасау арқылы іске асады |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын, бейнелеу, орыс тілі |
|||||||
|
Алдыңғы білім |
Оқушылар осыған дейін біледі: Ойынның идеясын анықтап, есептің шешімін кезеңмен талдай біледі |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 2 минут 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу, оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Көңілді күн» оқушылармен жеке жеке көңілді етіп амандасу. «Тәтті кәмпит» оқушылар 2 топқа бөлу. Өздері қалаған кәмпитті таңдайды, кәмпиттің келесі жағында топтың аты және сабаққа деген тілек жазылған. 1-топ «Спрайт» 2-топ «Скрипт» (Ұ) «Сұрақтар жауыны» әдісі Өткен тақырып бойынша сұрақтар беріледі
ҚБ Бірін бірі бағалау. "Екі жұлдыз, бір тілек" әдісі |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы Білу және түсіну 12 минут Қолдану 10 минут Талдау 5 минут Жинақтау 3 минут |
Жаңа сабақ түсіндіру «Медиа» әдісі бойынша оқушыларға бейне ролик көрсетіледі. Бейнероликтен өтілетін жаңа тақырып мазмұнын көре алады. Жетелуші сұрақтар Сценарий дегенді қалай түсінесің? Ойынның сценарийі туралы қандай ой білдіресің? Идеяны ойынға қалай айналдыруға болады? Ойын нысандары дегеніміз не? Олардың атқаратын рөлі қандай деп ойлайсың? Сұрақтарға жауап алу арқылы мұғалім жаңа сабақтан мағлұмат береді (Т,Ж) «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Оқулықтан оқу, топпен бірлесіп талқылау және сараптау 1-топ «Спрайт» тобы «Анимацияның сценарийін қалай дайындаймыз» 2-топ «Скрипт» тобы «Ойынның сценарийін қалай дайындаймыз» ҚБ Бірін - бірі бағалау. "Бес бармақ" әдісі (Ө) Практикалық тапсырма, HOUR OF CODE сайтына кіріп сол жердегі Майнкрафт ойының кезеңдерінен және Scratch бағдарламасында өтеді.
Дескриптор
ҚБ Өзін – өзі бағалау. Сергіту сәті «Керемет суретшілер» әр оқушы ақ параққа мұғалімнің айтқан бейнелерін қарамастан салу. (Ө) “Миға шабуыл” Сыни ойлауын дамыту “Ашық микрофон” әдісі 1. Кейіпкердің қозғалысы қалай іске асады? 2. Ойынның сценарийін жасауда қандай сұрақтар қолданылады? 3. Сценарий дегенді қалай түсінесің? 4. Ойынның сценарийін жасау алгоритмін атаңыз? 5. Компьютерлік ойындар қандай түрге бөлінеді? ҚБ «Ауызша бағалау» әдісімен мұғалім бағалау
(Ө,Т) “Бір сөйлеммен түйіндеу” әдісі Өтілген тақырып бойынша алған білімдерін, өз ойларын бір сөзбен түйіндеп жеткізу |
оқулық, плакат, маркер
оқулық, компьютер
|
||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия (жазбаша) Бүгінгі сабақта не сәтті болды? Қандай қиындықтар кездесті? |
|
||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
||||||
|
|
|
|
||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болдыма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткіздіме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
|
||||||||

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 6.3.2.2 – блок – схема түріндегі қадамды ұсыну 6 сынып
Ашық сабақ 6.3.2.2 – блок – схема түріндегі қадамды ұсыну 6 сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспарлардың тарауы: Компьютерлік ойындар әзірлеу |
Мектеп: №54 жалпы орта мектебі |
|||||||
|
Күні:17.01.2019ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Сенгирова А.Х. |
|||||||
|
Сынып: 6-Е |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ойынның сценарийін әзірлеу |
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.3.2.2 – блок – схема түріндегі қадамды ұсыну |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||
|
Тілдікмақсаттар
|
Пәнге қатысты лексика және терминология: Сценарий --- Сценарий --- Scenario Диалог құруға/ жазылымға қажетті сөздер топтамасы: Ойын ортасында сценарий құру дегенді қалай түсінесіңдер? Сценарий дайындаудың қандай ерекшеліктері бар Анимацияның сценарийі мен ойынның сценарийінің ұқсастығы мен айырмашылықтарын атаңыз? |
|||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Бұл сабақта келесі құндылықтар дарытылады: өзбетімен білім алу, өзгенің пікірін тыңдай білу, топта бірлесе жұмыс жасау және шешімді бірлесе қабылдау арқылы ынтамақтастық қалыптастыру Құндылықтарды дарыту жұпта және топта жұмыс жасау арқылы іске асады |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын, бейнелеу, орыс тілі |
|||||||
|
Алдыңғы білім |
Оқушылар осыған дейін біледі: Ойынның идеясын анықтап, есептің шешімін кезеңмен талдай біледі |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 2 минут 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу, оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Көңілді күн» оқушылармен жеке жеке көңілді етіп амандасу. «Тәтті кәмпит» оқушылар 2 топқа бөлу. Өздері қалаған кәмпитті таңдайды, кәмпиттің келесі жағында топтың аты және сабаққа деген тілек жазылған. 1-топ «Спрайт» 2-топ «Скрипт» (Ұ) «Сұрақтар жауыны» әдісі Өткен тақырып бойынша сұрақтар беріледі
ҚБ Бірін бірі бағалау. "Екі жұлдыз, бір тілек" әдісі |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы Білу және түсіну 12 минут Қолдану 10 минут Талдау 5 минут Жинақтау 3 минут |
Жаңа сабақ түсіндіру «Медиа» әдісі бойынша оқушыларға бейне ролик көрсетіледі. Бейнероликтен өтілетін жаңа тақырып мазмұнын көре алады. Жетелуші сұрақтар Сценарий дегенді қалай түсінесің? Ойынның сценарийі туралы қандай ой білдіресің? Идеяны ойынға қалай айналдыруға болады? Ойын нысандары дегеніміз не? Олардың атқаратын рөлі қандай деп ойлайсың? Сұрақтарға жауап алу арқылы мұғалім жаңа сабақтан мағлұмат береді (Т,Ж) «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Оқулықтан оқу, топпен бірлесіп талқылау және сараптау 1-топ «Спрайт» тобы «Анимацияның сценарийін қалай дайындаймыз» 2-топ «Скрипт» тобы «Ойынның сценарийін қалай дайындаймыз» ҚБ Бірін - бірі бағалау. "Бес бармақ" әдісі (Ө) Практикалық тапсырма, HOUR OF CODE сайтына кіріп сол жердегі Майнкрафт ойының кезеңдерінен және Scratch бағдарламасында өтеді.
Дескриптор
ҚБ Өзін – өзі бағалау. Сергіту сәті «Керемет суретшілер» әр оқушы ақ параққа мұғалімнің айтқан бейнелерін қарамастан салу. (Ө) “Миға шабуыл” Сыни ойлауын дамыту “Ашық микрофон” әдісі 1. Кейіпкердің қозғалысы қалай іске асады? 2. Ойынның сценарийін жасауда қандай сұрақтар қолданылады? 3. Сценарий дегенді қалай түсінесің? 4. Ойынның сценарийін жасау алгоритмін атаңыз? 5. Компьютерлік ойындар қандай түрге бөлінеді? ҚБ «Ауызша бағалау» әдісімен мұғалім бағалау
(Ө,Т) “Бір сөйлеммен түйіндеу” әдісі Өтілген тақырып бойынша алған білімдерін, өз ойларын бір сөзбен түйіндеп жеткізу |
оқулық, плакат, маркер
оқулық, компьютер
|
||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия (жазбаша) Бүгінгі сабақта не сәтті болды? Қандай қиындықтар кездесті? |
|
||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
||||||
|
|
|
|
||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болдыма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткіздіме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
|
||||||||

шағым қалдыра аласыз

















