Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
5-бөлім. Кросс дайындығы |
|||
|
Сабақ тақырыбы: |
Ойын арқылы мәселені шешу |
|||
|
Педагогтың аты- жөні |
|
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Оқу мақсаты: |
6.1.3.1 арнайы спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылар мен реттілікті таңдай білу. |
|||
|
Сабақ мақсаты: |
Өз денсаулығына деген қауіп-қатерді анықтайды. Қимыл-қозғалыс орындау кезіндегі өзінің және өзгелердің біліктілік сапасын түсінеді |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру 12- мин |
Оқушылармен сәлемдесу. Түгелдеу. Спорттық кииімдеріне назар аудару. Қауіпсіздік ережесін таныстыру, қайталау. Бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстыру. Алдағы жұмыстармен таныстыру.
Одан кейін шеңбер бойына тұрып ЖДЖ орындайды. Шеңбер бойындағы әр оқушы бір-бір жаттығудан айтып, санақ бойынша орындатқызады. |
Бастапқа қалыпта тұру.БДЖ-орындай алады |
Қол шапалақ |
Бос кеңістік |
|
I тапсырма 10 минут |
. Өткізілетін оқу тапсырмасының ережелері мен қауіпсіздік ережелері айтылып еске түсіріледі. Осыдан кейін білім алушылар жұпта жұмыс жасайды.
«Қолды жұмысқа ж а) Допты бір орында оң және сол қолмен алып
жүру; в ) Қозғалыста допты оң және сол қолымен алып жүру. |
Дискрипторлар:
|
Қол шапалақ |
Мектеп алаңы, ысқырық, конустар, құрсаулар. доптар |
|
ІI тапсырма 20 минут |
Есімімен шақыр”-ойыны: Тапсырма: Оқушыларға допты ұтып алуға үйрету. Оқушылар топқа бөлінеді және шеңбер құрайды. Бір оқушы доппен шеңбердің ортасында болады. Ысқырық берілгеннен кейін,ол допты аспанға лақтырып бір баланың атын атайды.Аталған оқушы допты түсірмей ұтып алуы қажет.Осылайша допты ұтып алған оқушы лақтырып ойын жалғаса береді.Ең аз допты түсіріп алған топ жеңімпаз болып саналады. |
Бұл тапсырмаға бағалау дескрипторы: -Допты ұтып алу кезінде қолымызды алға созып саусақтарымызды воронка тәрізді жасаймыз. -Допты ұтып алғаннан кейін кеудемізге жақындатамыз. |
Жақсы! Жарайсың |
Кең, таза кеңістіктер әрбір әрекет үшін. Ысқырық, секундомер мұғалім үшін. Доптар |
|
Бекіту 3 минут |
Оқушылардың демін бір қалыпқа келтіру,тыныс алу жаттығулары.Сапқа тұру |
|
|
|
|
Кері байланыс |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
Сұраққа жауап береді. Кері байланыс жасайды. |
|
|
|
Рефлексия |
Қызыл – менің түсінбеген сұрақтарым бар; Сары – алған ақпараттарымды әлі де қорытуым керек; Жасыл – маған хат жазу талаптары түсінікті болды. |
әдістері бойынша бағалайды. |
|
Кері байланыс тақтасы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 6 сынып. Ойын арқылы мәселені шешу
Ашық сабақ 6 сынып. Ойын арқылы мәселені шешу
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
5-бөлім. Кросс дайындығы |
|||
|
Сабақ тақырыбы: |
Ойын арқылы мәселені шешу |
|||
|
Педагогтың аты- жөні |
|
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Оқу мақсаты: |
6.1.3.1 арнайы спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылар мен реттілікті таңдай білу. |
|||
|
Сабақ мақсаты: |
Өз денсаулығына деген қауіп-қатерді анықтайды. Қимыл-қозғалыс орындау кезіндегі өзінің және өзгелердің біліктілік сапасын түсінеді |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру 12- мин |
Оқушылармен сәлемдесу. Түгелдеу. Спорттық кииімдеріне назар аудару. Қауіпсіздік ережесін таныстыру, қайталау. Бүгінгі сабақтың мақсатымен таныстыру. Алдағы жұмыстармен таныстыру.
Одан кейін шеңбер бойына тұрып ЖДЖ орындайды. Шеңбер бойындағы әр оқушы бір-бір жаттығудан айтып, санақ бойынша орындатқызады. |
Бастапқа қалыпта тұру.БДЖ-орындай алады |
Қол шапалақ |
Бос кеңістік |
|
I тапсырма 10 минут |
. Өткізілетін оқу тапсырмасының ережелері мен қауіпсіздік ережелері айтылып еске түсіріледі. Осыдан кейін білім алушылар жұпта жұмыс жасайды.
«Қолды жұмысқа ж а) Допты бір орында оң және сол қолмен алып
жүру; в ) Қозғалыста допты оң және сол қолымен алып жүру. |
Дискрипторлар:
|
Қол шапалақ |
Мектеп алаңы, ысқырық, конустар, құрсаулар. доптар |
|
ІI тапсырма 20 минут |
Есімімен шақыр”-ойыны: Тапсырма: Оқушыларға допты ұтып алуға үйрету. Оқушылар топқа бөлінеді және шеңбер құрайды. Бір оқушы доппен шеңбердің ортасында болады. Ысқырық берілгеннен кейін,ол допты аспанға лақтырып бір баланың атын атайды.Аталған оқушы допты түсірмей ұтып алуы қажет.Осылайша допты ұтып алған оқушы лақтырып ойын жалғаса береді.Ең аз допты түсіріп алған топ жеңімпаз болып саналады. |
Бұл тапсырмаға бағалау дескрипторы: -Допты ұтып алу кезінде қолымызды алға созып саусақтарымызды воронка тәрізді жасаймыз. -Допты ұтып алғаннан кейін кеудемізге жақындатамыз. |
Жақсы! Жарайсың |
Кең, таза кеңістіктер әрбір әрекет үшін. Ысқырық, секундомер мұғалім үшін. Доптар |
|
Бекіту 3 минут |
Оқушылардың демін бір қалыпқа келтіру,тыныс алу жаттығулары.Сапқа тұру |
|
|
|
|
Кері байланыс |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
Сұраққа жауап береді. Кері байланыс жасайды. |
|
|
|
Рефлексия |
Қызыл – менің түсінбеген сұрақтарым бар; Сары – алған ақпараттарымды әлі де қорытуым керек; Жасыл – маған хат жазу талаптары түсінікті болды. |
әдістері бойынша бағалайды. |
|
Кері байланыс тақтасы |
шағым қалдыра аласыз
ұмылдыру»
әдісі
үру;












