|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мектеп: №83 А. Байтұрсынов ж о м 1А Сандар мен цифрлар Мұғалімнің аты-жөні: Кадирова Баян Пән: математика Қатысқандар саны: Күні: 22.09.2017 Қатыспағандар саны:Сынып: 1 «А» |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
7 саны және цифры |
|||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.1.2 **біртаңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру 1.1.1.3 **біртаңбалы сандардың құрамын анықтау |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: біртаңбалы сандарды оқиды, жазады және салыстырады. Көптеген оқушылар: 7 санының құрамын анықтайды. Кейбір оқушылар: біртаңбалы сандарды есептер шығаруда өрнектер құрастырады. |
|||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану |
|||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: 7 саны жеті-семь-seven Біртаңбалы сан. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
|
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Сабақта алған білімдерін өмірде қолдана алатын,азаматтық жауапкершілікті сезінетін ,құрмет, ашықтық пен ынтымақтастықта өмір сүретін ,өз тарихын сүйетін нағыз қазақстандық патриот азаматтар тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Сауат ашу, көркем еңбек |
|||||||||||||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Біртаңбалы сандар, 6 саны және цифры, |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут
|
Оқушылармен сәлемдесемін Психологиялық ахуал Оқушылар шеңбер болып тұрады, қолдарына жұмсақ ойыншық беріледі. Сол ойыншықты бір-біріне беру арқылы тілек айтады.
Топқа бөлу Оқушыларды «Дән» арқылы топқа бөлу. 1 топ-бидай, 2 топ-жүгері, 3 топ-арпа.
«Сұрақтар қобдишасы» әдісі арқылы жаңа сабаққа ену. Мақсатым: алдыңғы тақырыпты еске ала отырып, жаңа сабақты меңгерту.
|
Ойыншық Дәндер түрлері |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут Минутты бөл Айтылым Қарым-қатынас жасау дағдысы Айтылым Жазылым Айтылым Жазылым |
Тапсырма. Жұптық жұмыс «Кім жылдам» ойыны (сараланған тапсырма)
Тапсырма жазКемпірқосақта неше түс бар? Оларды ата.
Бағалау. Өзін-өзі смайликтер арқылы бағалау.
Сергіту сәті: (оқушылардың дене қимылдары арқылы) Бір аптаны бөлгенде, Жеті күн бар білгенге. Жеті зат бар сөмкеде: Қарындаш, пенал, оқулық Өшіргіш берер тазалық Қаламсап керек жазуға Дәптер менен әліппе Үйретер бізді әріпке Бәрін қайта атап шық Саусақ бүгіп, санап шық
Тапсырма. Жұптық жұмыс (сараланған тапсырма) «Егер 5 минутың болса» әдісі Оқушылардың белсенді тыңдап, жауап беруге жетелеу мақсатында
«Басбармақ» әдісі бойынша бір-бірін бағалайды.
Тапсырма Топтық жұмыс (сараланған тапсырма) «Ойлан-топтас-талқыла» әдісі Қай белгіге (˂, ˃, =) бояу жағылып кетті?
1-топ «˃» табады 2-топ «˂» табады 3-топ «=» табады
«Бағдаршам» әдісі бойынша топтар бір-бірін бағалайды
4-тапсырма Музыкалық ноталарды атап, оқушыларға санату. До,ре,ми,фа,соль,ля,си ноталарды атайды. Ұлттық аспаптар туралы мәліметтер беру .Сандар құрамын анықтайды.
Мақсаты: 7 санының құрамын анықтау ,ноталарды санау,оқуға үйрету . «Жарайсыңдар» әдісі арқылы бірін–бірі бағалайды |
Суреттер
Оқулық
Смайликтер
Дәптер Оқулық
Интербелсен-ді тақта
Бағдаршам түстері
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
5 минут |
Кері байланыс "Допты лақтыру" әдісі арқылы сұрақ қоямын. Допты қағып алған оқушы сұраққа жауап беріп, өзінің сұрағын қояды. Егер оқушы сұраққа жауап бере алмаса, допты басқа оқушыға береді.
Рефлексия
|
Доп
Смайликтер |
||||||||||||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||
|
Тапсырмаларды оқушылардың қажеттілігіне қарай бөлдім, оларлың қабілеттері, пәнге қызығушылығы ескерілді. Әр бір оқушы оқу мақсатына қол жеткізуіне мүмкіндік беретін жеке жұмыстар, топтық жұмыстар жасады«Ойлан/топтас/талқыла» әдісін, «Кім жылдам» әдісі, «Егер 5 минутыңыз болса» әдісін қолдандым .Бұл әдістер сабақтың әр бөлімінде оқушылардың мақсатқа жетуіне ықпал жасайтындығын байқадым.
|
Оқыту нәтижесін жақсартуға ықпал ететін «Бағдаршам» әдісі «Басбармақ» әдісітерін қалыптастырушы бағалау ретінде қолдандым.
|
-Оқушыларға сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. - оқу партасына дұрыс отыру - белсенді қозғалыс кезінде құрал саймандарды мұғалімнің нұсқауынсыз қолданбау, қауіпсіздікті сақтау. - оқушылармен белсенді қозғалыс, сергіту жаттығуларын жасату.
|
||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "7 саны және цифры" 1 сынып
Ашық сабақ "7 саны және цифры" 1 сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Мектеп: №83 А. Байтұрсынов ж о м 1А Сандар мен цифрлар Мұғалімнің аты-жөні: Кадирова Баян Пән: математика Қатысқандар саны: Күні: 22.09.2017 Қатыспағандар саны:Сынып: 1 «А» |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
7 саны және цифры |
|||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.1.2 **біртаңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру 1.1.1.3 **біртаңбалы сандардың құрамын анықтау |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: біртаңбалы сандарды оқиды, жазады және салыстырады. Көптеген оқушылар: 7 санының құрамын анықтайды. Кейбір оқушылар: біртаңбалы сандарды есептер шығаруда өрнектер құрастырады. |
|||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану |
|||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: 7 саны жеті-семь-seven Біртаңбалы сан. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
|
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Сабақта алған білімдерін өмірде қолдана алатын,азаматтық жауапкершілікті сезінетін ,құрмет, ашықтық пен ынтымақтастықта өмір сүретін ,өз тарихын сүйетін нағыз қазақстандық патриот азаматтар тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Сауат ашу, көркем еңбек |
|||||||||||||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Біртаңбалы сандар, 6 саны және цифры, |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут
|
Оқушылармен сәлемдесемін Психологиялық ахуал Оқушылар шеңбер болып тұрады, қолдарына жұмсақ ойыншық беріледі. Сол ойыншықты бір-біріне беру арқылы тілек айтады.
Топқа бөлу Оқушыларды «Дән» арқылы топқа бөлу. 1 топ-бидай, 2 топ-жүгері, 3 топ-арпа.
«Сұрақтар қобдишасы» әдісі арқылы жаңа сабаққа ену. Мақсатым: алдыңғы тақырыпты еске ала отырып, жаңа сабақты меңгерту.
|
Ойыншық Дәндер түрлері |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут Минутты бөл Айтылым Қарым-қатынас жасау дағдысы Айтылым Жазылым Айтылым Жазылым |
Тапсырма. Жұптық жұмыс «Кім жылдам» ойыны (сараланған тапсырма)
Тапсырма жазКемпірқосақта неше түс бар? Оларды ата.
Бағалау. Өзін-өзі смайликтер арқылы бағалау.
Сергіту сәті: (оқушылардың дене қимылдары арқылы) Бір аптаны бөлгенде, Жеті күн бар білгенге. Жеті зат бар сөмкеде: Қарындаш, пенал, оқулық Өшіргіш берер тазалық Қаламсап керек жазуға Дәптер менен әліппе Үйретер бізді әріпке Бәрін қайта атап шық Саусақ бүгіп, санап шық
Тапсырма. Жұптық жұмыс (сараланған тапсырма) «Егер 5 минутың болса» әдісі Оқушылардың белсенді тыңдап, жауап беруге жетелеу мақсатында
«Басбармақ» әдісі бойынша бір-бірін бағалайды.
Тапсырма Топтық жұмыс (сараланған тапсырма) «Ойлан-топтас-талқыла» әдісі Қай белгіге (˂, ˃, =) бояу жағылып кетті?
1-топ «˃» табады 2-топ «˂» табады 3-топ «=» табады
«Бағдаршам» әдісі бойынша топтар бір-бірін бағалайды
4-тапсырма Музыкалық ноталарды атап, оқушыларға санату. До,ре,ми,фа,соль,ля,си ноталарды атайды. Ұлттық аспаптар туралы мәліметтер беру .Сандар құрамын анықтайды.
Мақсаты: 7 санының құрамын анықтау ,ноталарды санау,оқуға үйрету . «Жарайсыңдар» әдісі арқылы бірін–бірі бағалайды |
Суреттер
Оқулық
Смайликтер
Дәптер Оқулық
Интербелсен-ді тақта
Бағдаршам түстері
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
5 минут |
Кері байланыс "Допты лақтыру" әдісі арқылы сұрақ қоямын. Допты қағып алған оқушы сұраққа жауап беріп, өзінің сұрағын қояды. Егер оқушы сұраққа жауап бере алмаса, допты басқа оқушыға береді.
Рефлексия
|
Доп
Смайликтер |
||||||||||||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||
|
Тапсырмаларды оқушылардың қажеттілігіне қарай бөлдім, оларлың қабілеттері, пәнге қызығушылығы ескерілді. Әр бір оқушы оқу мақсатына қол жеткізуіне мүмкіндік беретін жеке жұмыстар, топтық жұмыстар жасады«Ойлан/топтас/талқыла» әдісін, «Кім жылдам» әдісі, «Егер 5 минутыңыз болса» әдісін қолдандым .Бұл әдістер сабақтың әр бөлімінде оқушылардың мақсатқа жетуіне ықпал жасайтындығын байқадым.
|
Оқыту нәтижесін жақсартуға ықпал ететін «Бағдаршам» әдісі «Басбармақ» әдісітерін қалыптастырушы бағалау ретінде қолдандым.
|
-Оқушыларға сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. - оқу партасына дұрыс отыру - белсенді қозғалыс кезінде құрал саймандарды мұғалімнің нұсқауынсыз қолданбау, қауіпсіздікті сақтау. - оқушылармен белсенді қозғалыс, сергіту жаттығуларын жасату.
|
||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз






















