Ашық сабақ 7 саны және цифры 1 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ 7 саны және цифры 1 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
әдістемелік көмек
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

Күні:

Математика

Сынып: 1 А

1.1А Сандар және цифрлар

Мектеп: Ы. Алтынсарин атындағы орта мектеп

Мұғалімнің аты-жөні: Күнайым Оразгалиева

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

7 саны және цифры

Сабақтың мақсаттары:


1.1.1.1.7 санын санау барысында натурал сандардың реттік нөмірі анықталатынын түсіндіру.

1.1.1.2.7 санын бір таңбалы сандарға қосу, сандарды оқу,жазу және салыстыру.

1.1.1.3.Бір таңбалы сандардың құрамын анықтау.

Білім алушыларға қолдау көрсету барысында тапсырманы түрлендіріп, логикалық тапсырмалар беру арқылы 7 санын нақты түсіндіру.

Оқу мақсаты

Барлық оқушылар орындай алады: 7 санын санай алады, жаза алады,реттік нөмірін көрсетеді.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: 7 санын бір таңбалы сандарға қоса алады, салыстырады.

Кейбір оқушылар орындай алады: 7 санының құрамын көрсетеді.

Бағалау критерийлері

-7 ге дейін санай алады, жаза алады, құрамын анықтай алады,

-7 санын бір таңбалы сандарға қоса алады, салыстыра алады,реттік нөмірін көрсетеді.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

- 10 аралығындағы сандарды таниды, жазады,салыстырады, амалдар қолдана алады

Пәндік лексика және терминалогия :

-7саны, натурал сан, артық,кем ,тең ,сандар құрамы Диалогқа жазылымға қатысты :

-неліктен....екенін айта аласыз ба?

-цифр .... көмегімен санды жаза аласыз ба?

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау қабілеттерін дамытады.Құрмет көрсетуге тәрбиелеу


Пәнаралық байланыс

Өзін өзі тану, дүниетану,сауат ашу.


АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта, http://www7cаны


Бастапқы білім

Саны және цифрын, 6 санының құрамын біледі.


Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

3 минут









3 минут


Сабақтың басы

I. Психологиялық дайындық

«Күн шапағы»

II. Топқа бөлу. Әр оқушы берілген қағаз қиындыларын өз тілектерін ауызша айтып,күнді құрастырады. (үшбұрыш төрт бұрыш,дөңгелек таңдауына қарай топқа бөлемін)

III. Өткен материал бойынша қайталау жұмыстарын жүргізу

Алдынғы оқу

«Еркін микрофон» әдісі.

Мақсаты: өтілген 6 сандар бойынша ашық сұрақ қоямын, оқушылар жауап береді.

-Балалар бүгінге дейін нешеге дейін санап үйрендік?

- 6 саны неше бірліктен тұрады ?

- 6 санының құрамын ата.

Дескриптор:

-6 санының құрамын анықтайды.

Бағалау:

Мақсаты: оқушылардың бас бармақты көрсету арқылы алдыңғы оқуды түсіндіргендерін ұғу деңгейін тексеремін.

Бағалау: Ынталандыру

Күн макеті, күн шапақтары, қыстырғыш


Үшбұрыш, төрт бұрыш,дөңгелек






Микрофон


3 минут

















3 минут






























15минут





































8 минут
























































2 минут


Сабақтың тақырыбын ашу

«Көршісін тап» ойыны арқылы жаңа сабақпен байланыстырамын.

Мақсаты:7санын бір таңбалы сандарға қосу,сандарды жазу,және салыстыру.

Жалпы сыныппен жұмыс. Мұғалімнің түсіндірмесі. Енді бүгінгі сабағымызда осы 7 санымен, құрамымен яғни 7 саны қандай сандардың қосындысы екенін білетін боламыз. Біздің қазақ халқында 7 саны киелі сан болып саналады екен,

деп бүгінгі жаңа сабақ тақырыбы 7 саны және цифры.

-7 санына қатысты мәліметтерді еске түсіреді.

-Саралап, талдайды.

-Сандық сәуледе орналасқан 7 цифрына тоқталады

РАФТ тәсілін алдым. Бұл тәсіл оқушылардың тілін дамытады, қиялын өрбітеді.

Бұл тәсілді»кейіпкерге хат» деп алуға болады. Сыныппен жұмыс. Оқушыларға арналған жеделхатта мынадай тапсырма берілген.

Сызғышты сандық сәуле ретінде пайдалана отырып, 7 санымен көршілес сандарды анықтап, атап айту. Бұл әдіс оқушыларды түгел қамтуға мүмкіндік береді.

  • Әр оқушы қолдарына сызғыштарын алады.

Мақсаты: Жеті саны сандық сәуледе алты санынан кейін тұрады.



1 2 3 4 5 6 7 8 9

Дескриптор

  • 7 санының реттік нөмірін анықтайды

  • Көршілес сандарды табады.

Қалыптастырушы бағалаудың бағдаршам әдісімен бағалаймын

Бағалау : өзін-өзі бағалау,

*-өте жақсы

*- жақсы

*- орташа

бірін-бірі бағалау,

смайликтермен бағалау

мұғалімнің бағалауы.

*-жарайсың!

*-өте тамаша!

Белсенді оқуды жүзеге асыру (топтықжұмыс)

«Топтас.Жұптас Бөліс» әдісі

Топпен жұмысты орындау үшін жүргізілген

Сандарды салыстыр. Тиісті белгілерді қой.

1-топ. 1*7, 7*2 5*7 7*6 6*6, 2*7

2-топ. Заттарды тиісті санмен сызық арқылы қосады немесе сәйкестендіреді.

3-топ. Жеті алманың суретін бояу

Дескриптор:

-cандарды салыстырады

-заттарды сәйкестендіреді

-cуретін салады.

Бағалау:

Өзін өзі бағалау

Мен қалыптастырушы бағалаудың «екі жұлдыз бір тілек» әдісімен бағалау.

Екі жұлдыз-жұмыс істеген кезде оларға ерекше ұнаған 2 зат

Бір тілек-бұл жақсартуға болатын бір нәрсе.

Бірін бірі бағалау

Мен қалыптастырушы бағалаудың «Фигуралар арқылы» бағалаймын

Объект 1

Мұғалімнің бағалауы


Аты-жөні

1-топ

2-топ

3-топ

Тапсырма

Тапсырма

Тапсырма

Арман

+

+

-

Мөлдір

+

+

+


Жұмбақ жасыру

Алдым да әр түрінен жібек жіптің

Аспанға әшекейлеп кеспе тіктім.

Кемпірқосақ


2-тапсырма. « Кемпірқосақ құрастыр» ойыны. ( кемпірқосақ құрастырады,түстерін атайды,санайды,кемпірқосақтың артындағы тапсырмаларды орындайды)


7*1 4*7 6*7

7*5 7*7 7*2

3*7 6*4 1*6

Дескриптор:

Кемпір қосақты құрастыру барысында 7 түс арқылы балалар 7 санын нақтылайды, мысалдарды салыстырады, түстерін атайды,санайды.

Бағалау:

Мен қалыптастырушы бағалаудың «Бас бармақ»әдісі.

Мақсаты: оқушылардың бас бармақты көрсету арқылы мен түсіндіргендерді ұғу деңгейін тексеремін.

Мен түсінемін.


Мен түсінгендеймін

Мен түсінбедім


Бірін бірі бағалау

« Бағдаршам» көздерінің түсімен бағалаймын



Мұғалімнің бағалауы

Мен қалыптастырушы бағалауды «Мөрмен» бағалаймын.


*-Өте жақсы!

*-Жақсы!

*-Талпын!


Сергіту сәті «Он саусақ»

Оң қолымда бес саусақ,

Сол қолымда бес саусақ.

Бесті беске қосайық

Алақанды соғайық





























Слайд портрет



















Кесінді суреттер

Флепчарт



































Кемпірқосақ бөліктері,

Түрлі түсті жіп иірілген қағаздар































































«Сабақтың соңы

3 минут

Рефлексия

Мақсаты: Кері байланыс орнату

«Ыстық картоп» әдісі бойынша сұрақтар қою.

  • бүгін қандай санмен таныстық?

  • 7 саны неге ұқсайды?

  • 7 санының құрамын кім айтып береді?

  • 7 санының көршілерін таба қояйық?



  • 7 санының орнын сандық сәуледен таба алады.

  • 7 санының көршісін таба алады.


« Кері байланыс» әдісі арқылы өзін-өзі бағалауға байланысты жұмыс өткіземін


Қосымша мәліметтер

Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?


Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
04.12.2018
451
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі