|
|
|||
|
Тақырыбы: Күні,айы: |
Екі өрнектің қосындысының және айырымының квадраттарының формулалары |
||
|
|
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.1.10 қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану;
7.2.1.11 қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану |
||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Анықтамаларды пайдалана отырып есептерді шешу арқылы тақырыпты өз бетерінше игереді |
||
|
Оқушылардың басым бөлігі:-Ойын нақты жеткізе алады; -Өзін-өзі реттейді; |
|||
|
Кейбір оқушылар: Топта жұмыс істеу арқылы ізденеді, біледі, түсінеді және мәтінмен жұмыс істеу арқылы пәнге қызығушылығы артады |
|||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты меңгере отырып есептерді дұрыс шешуге қалыптасады
|
||
|
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: есеп шығару кезіндегі білім дағдыларының қалыптасуына көз жеткізеді |
||
|
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін тілдік бірліктер: Талқылауға арналған тармақтар: Топқа бөлу барысында жағымды психологиялық ахуал тудырамын. Балалармен бірге топ ережесі құрылады. Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
||
|
Алдыңғы тақырып |
Статистикалық мәліметтерді жинақтап табуды орындайды, түсіндіреді. |
||
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып,түгендеп психологиялық ахуал туғызу «Жүрек жылуы» тренинг арқылы бір-біріне амандасып, жағымды көңіл күйін білдіреді Сабақ мақсатымен таныстыру. Оқушыларды 4 топқа бөліп, топ басшысын сайлаймын. Әр топқа бағалау парағын таратып беремін Доп лақтыру әдісін пайдаланып, өтілген тақырыптарды еске түсірейік.Сұрақтар беріледі 1.Екі өрнектің айырмасы мен қосындысының көбейтісін табудың ережесін айт. 2.Екі өрнектің квадраттарының айырамасын көбейткіштерге жіктеу ережесін айт. 3. (3) формуланы дәлелде. 4. Көпмүшелерді көбейту ережесін айт. 5. Көпмүшелерді көбейткіштерге жіктеу үшін қандай тәсіл қолданады? «Басбармақ» арқылы бағалау. |
|
|
|
Сабақтың ортасы
Сергіту сәті |
Тақырыптарға қатысты материалдар бар суреттерін тақтаға іліп, талдау a - бірінші өрнек, b – екінші өрнек. (а - b)·(а + b) = a2 + ab – ba – b2 = a2 – b2 (a-b)(a+b) = a2-b2 a2-b2 = (a+b)(a-b) Семантикалық картаны толтыру
« Ойлан, жұптас, пікірлес» әдісін пайдаланып оқулықтан №32,5 есепті топта шығарады,талдайды
Топтарды қалыптастырушы бағалау тәсілі «бағдаршам» арқылы бағалаймын
Постер құру. Әр топ бүгінгі сабақтың мақсатын ашатын постер құрастыру керек. Бағалау әдісі : бағалау кртиерийлері арқылы екі жұлдыз бір ұсыныс.постерді бағалау критерийлері: «Құбыр» жасап допты өткізу. |
Оқулық
|
|
|
Сабақтың соңы |
«Ойлан бірік. бөліс» арқылы тақырыпты жинақтау Тақырыптың мағанасы мен идеясын талдау үшін әр топқа тапсырма беріледі, әр топ өз тапсырмасын орындаған соң екінші топқа ұсынады Топтық жұмыс. Оқушыларды тапсырма беріледі. (тапсырма тақта арқылы тексеріледі) А. (3b – c)(3b +c) = 9b2 – c2 B. (x + 4)(4 - x) = 16 – x2 C. 36n2 -49 = (6n + 7)(7 – 6n) Д. y4 – 25 = (y2 - 5)(y2 + 5). Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.
|
4 топқа постер дайындауға тапсырма беріледі |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.1 А Қысқаша көбейту формулалары |
Мектеп: «ЖОББМ №47 мектеп КММ Мұғалімнің аты-жөні: Тулегенова Б.Т. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 7 сынып
Ашық сабақ 7 сынып
|
|
|||
|
Тақырыбы: Күні,айы: |
Екі өрнектің қосындысының және айырымының квадраттарының формулалары |
||
|
|
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.1.10 қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану;
7.2.1.11 қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану |
||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Анықтамаларды пайдалана отырып есептерді шешу арқылы тақырыпты өз бетерінше игереді |
||
|
Оқушылардың басым бөлігі:-Ойын нақты жеткізе алады; -Өзін-өзі реттейді; |
|||
|
Кейбір оқушылар: Топта жұмыс істеу арқылы ізденеді, біледі, түсінеді және мәтінмен жұмыс істеу арқылы пәнге қызығушылығы артады |
|||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Оқушылардың басым бөлігі: Тақырыпты меңгере отырып есептерді дұрыс шешуге қалыптасады
|
||
|
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: есеп шығару кезіндегі білім дағдыларының қалыптасуына көз жеткізеді |
||
|
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін тілдік бірліктер: Талқылауға арналған тармақтар: Топқа бөлу барысында жағымды психологиялық ахуал тудырамын. Балалармен бірге топ ережесі құрылады. Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
||
|
Алдыңғы тақырып |
Статистикалық мәліметтерді жинақтап табуды орындайды, түсіндіреді. |
||
|
Сабақтың барысы |
|||
|
Сабақтың кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып,түгендеп психологиялық ахуал туғызу «Жүрек жылуы» тренинг арқылы бір-біріне амандасып, жағымды көңіл күйін білдіреді Сабақ мақсатымен таныстыру. Оқушыларды 4 топқа бөліп, топ басшысын сайлаймын. Әр топқа бағалау парағын таратып беремін Доп лақтыру әдісін пайдаланып, өтілген тақырыптарды еске түсірейік.Сұрақтар беріледі 1.Екі өрнектің айырмасы мен қосындысының көбейтісін табудың ережесін айт. 2.Екі өрнектің квадраттарының айырамасын көбейткіштерге жіктеу ережесін айт. 3. (3) формуланы дәлелде. 4. Көпмүшелерді көбейту ережесін айт. 5. Көпмүшелерді көбейткіштерге жіктеу үшін қандай тәсіл қолданады? «Басбармақ» арқылы бағалау. |
|
|
|
Сабақтың ортасы
Сергіту сәті |
Тақырыптарға қатысты материалдар бар суреттерін тақтаға іліп, талдау a - бірінші өрнек, b – екінші өрнек. (а - b)·(а + b) = a2 + ab – ba – b2 = a2 – b2 (a-b)(a+b) = a2-b2 a2-b2 = (a+b)(a-b) Семантикалық картаны толтыру
« Ойлан, жұптас, пікірлес» әдісін пайдаланып оқулықтан №32,5 есепті топта шығарады,талдайды
Топтарды қалыптастырушы бағалау тәсілі «бағдаршам» арқылы бағалаймын
Постер құру. Әр топ бүгінгі сабақтың мақсатын ашатын постер құрастыру керек. Бағалау әдісі : бағалау кртиерийлері арқылы екі жұлдыз бір ұсыныс.постерді бағалау критерийлері: «Құбыр» жасап допты өткізу. |
Оқулық
|
|
|
Сабақтың соңы |
«Ойлан бірік. бөліс» арқылы тақырыпты жинақтау Тақырыптың мағанасы мен идеясын талдау үшін әр топқа тапсырма беріледі, әр топ өз тапсырмасын орындаған соң екінші топқа ұсынады Топтық жұмыс. Оқушыларды тапсырма беріледі. (тапсырма тақта арқылы тексеріледі) А. (3b – c)(3b +c) = 9b2 – c2 B. (x + 4)(4 - x) = 16 – x2 C. 36n2 -49 = (6n + 7)(7 – 6n) Д. y4 – 25 = (y2 - 5)(y2 + 5). Сабақты қортындылау мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады.
|
4 топқа постер дайындауға тапсырма беріледі |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.1 А Қысқаша көбейту формулалары |
Мектеп: «ЖОББМ №47 мектеп КММ Мұғалімнің аты-жөні: Тулегенова Б.Т. |
шағым қалдыра аласыз



















