КАРАҒАНДЫ ОБЛЫСЫ
ШЕТ АУДАНЫ
Бұрма ЖОББ мектебі
КООРДИНАТАЛЫҚ ЖАЗЫҚТЫҚ
(7 сынып)
Мұғалім: Кенжебаева Г.А
|
Тақырып: «Қоординаталық жазықтық» |
М Мектеп:Бұрма ЖОББ мектебі |
|||
|
Күні 10.05.2016ж |
Қатысушының саны-13 |
Қатыспағаны-0 |
Пән: математика Сынып: 7 «А» |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: Кенжебаева Гульмира |
|
|
|
|
|
Оқыту мақсаты: Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін қолдана отырып, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру, дамыту.Қоординаталық жазықтықты еске түсіре отырып, өз беттерінше нүктелерді координаталық түзуде белгілей алуды, сурет бойынша координаталарын табуды пайдалана білу,өзін-өзі бағалауға,топтарды бағалауға үйрету. Оқушыларды жүйелі түрде жұмыс істеуге тәрбиелеу.Біліктілік дағдыларын жетілдіру, өз бетімен ойлау қабілетін дамыту. |
||||
|
Оқыту мақсаты/ Күтілетін нәтижелер: Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану,оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО, диалогтық оқыту, ОүБ және оқуды бағалау. |
Барлығы: Координаталық жазықтық бойынан нүктелерді белгілеуді біледі.Ширектердің таңбасын ажырата алады. Көпшілігі: Берілген нүктенің координатасын анықтайды.Суреттегі нүктелердің координаталарын табады және координаталары бойынша сурет салады. Кейбіреулері: Бірлік кесінді бойынша берілген фигураның ауданын, периметрін таба біледі |
|||
|
Тілдік мақсат: |
||||
|
Алдынғы (бұрынғы) оқыту/предшествующее обучение: Координаталық жазықтықты еске түсіру |
||||
|
Ж о с п а р |
||||
|
Жоспарлау уақыты (минутпен) |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеттері |
|||
|
Кіріспе |
Кіріспе
Оқушыларды түгендеу, сабақтың мақсатымен таныстыру) «Талаптанған мұратына жетер, Талапсыздың күні өкінішпен өтер» Мағынаны ашу (диалог) 2 мин Геометриялық фигураларды таңдау арқылы топқа бөліну. 1 мин |
Эпиграфты талдайды, мағынасын түсіндіреді. І топ- «Координата» ІІ топ- «Абцисса» ІІІ топ-«Ордината» |
Критериалды бағалау Шапалақтайды, Өзін-өзі бағалау, Топпен бағалау |
Бағалау парақшалары, Таратпалар, Геометриялық фигуралар, |
|
Презентация |
«Білім шыңы» Слайдпен жұмыс. 3 мин |
Слайд арқылы қайталау сұрақтарына жауап береді |
|
Презентация |
|
Негізгі бөлім |
Нүктелердің қай ширекте орналасқанын табу. 3 мин
3мин
(3 балл,4 балл,5 балл) 15 мин Үш деңгейде тапсырмалар беріледі. Төменнен жоғары қарай тапсырманы орындаулары керек.Кім қай деңгейді орындай алды,соны анықтау.
Функцияның графигин салу. y=2x– 1 5мин |
Топпен координаталары бойынша суретті анықтап табады. Қай нүкте қай ширекте болатынын анықтайды. Сөзжұмбақты шешеді: «Кел, балалар,оқылық оқығанды көңілге, ықыласпен тоқылық» Өздері төменнен жоғары қарай таңдап, тапсырманы орындаулары керек. Видео арқылы музыкамен жаттығуды орындайды Кесте құрып графигін салады. |
Топтар бір бірін бағалайды Өзін-өзі бағалау
Топ басшысы бағалайды
Жарайсындар!
Орындаған оқушы бағаланады |
Таратпа материалдар
Сөзжұмбақ |
|
Қорытынды |
Ой толғаныс сатысы. Рефлексия 2 мин «Бес саусақ» стратегиясы: Бес саусақ-түсіндім Үш саусақ-сұрағым бар Жұдырық- түк түсінбедім Бағалау 2 мин Ү/ж координаталық жазықтықта сурет салып келу |
Бүгінгі сабақ бойынша оқушылар өзін-өзі бағалайды Топ басшылыры топ мүшелерінің қорытынды бағасын шығарады |
Өзін-өзі бағалау
Топ басшысы бағалайды |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 7 сынып алгебра пәні
Ашық сабақ 7 сынып алгебра пәні
КАРАҒАНДЫ ОБЛЫСЫ
ШЕТ АУДАНЫ
Бұрма ЖОББ мектебі
КООРДИНАТАЛЫҚ ЖАЗЫҚТЫҚ
(7 сынып)
Мұғалім: Кенжебаева Г.А
|
Тақырып: «Қоординаталық жазықтық» |
М Мектеп:Бұрма ЖОББ мектебі |
|||
|
Күні 10.05.2016ж |
Қатысушының саны-13 |
Қатыспағаны-0 |
Пән: математика Сынып: 7 «А» |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: Кенжебаева Гульмира |
|
|
|
|
|
Оқыту мақсаты: Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін қолдана отырып, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру, дамыту.Қоординаталық жазықтықты еске түсіре отырып, өз беттерінше нүктелерді координаталық түзуде белгілей алуды, сурет бойынша координаталарын табуды пайдалана білу,өзін-өзі бағалауға,топтарды бағалауға үйрету. Оқушыларды жүйелі түрде жұмыс істеуге тәрбиелеу.Біліктілік дағдыларын жетілдіру, өз бетімен ойлау қабілетін дамыту. |
||||
|
Оқыту мақсаты/ Күтілетін нәтижелер: Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану,оқытудағы жаңа тәсілдер, СТО, диалогтық оқыту, ОүБ және оқуды бағалау. |
Барлығы: Координаталық жазықтық бойынан нүктелерді белгілеуді біледі.Ширектердің таңбасын ажырата алады. Көпшілігі: Берілген нүктенің координатасын анықтайды.Суреттегі нүктелердің координаталарын табады және координаталары бойынша сурет салады. Кейбіреулері: Бірлік кесінді бойынша берілген фигураның ауданын, периметрін таба біледі |
|||
|
Тілдік мақсат: |
||||
|
Алдынғы (бұрынғы) оқыту/предшествующее обучение: Координаталық жазықтықты еске түсіру |
||||
|
Ж о с п а р |
||||
|
Жоспарлау уақыты (минутпен) |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеттері |
|||
|
Кіріспе |
Кіріспе
Оқушыларды түгендеу, сабақтың мақсатымен таныстыру) «Талаптанған мұратына жетер, Талапсыздың күні өкінішпен өтер» Мағынаны ашу (диалог) 2 мин Геометриялық фигураларды таңдау арқылы топқа бөліну. 1 мин |
Эпиграфты талдайды, мағынасын түсіндіреді. І топ- «Координата» ІІ топ- «Абцисса» ІІІ топ-«Ордината» |
Критериалды бағалау Шапалақтайды, Өзін-өзі бағалау, Топпен бағалау |
Бағалау парақшалары, Таратпалар, Геометриялық фигуралар, |
|
Презентация |
«Білім шыңы» Слайдпен жұмыс. 3 мин |
Слайд арқылы қайталау сұрақтарына жауап береді |
|
Презентация |
|
Негізгі бөлім |
Нүктелердің қай ширекте орналасқанын табу. 3 мин
3мин
(3 балл,4 балл,5 балл) 15 мин Үш деңгейде тапсырмалар беріледі. Төменнен жоғары қарай тапсырманы орындаулары керек.Кім қай деңгейді орындай алды,соны анықтау.
Функцияның графигин салу. y=2x– 1 5мин |
Топпен координаталары бойынша суретті анықтап табады. Қай нүкте қай ширекте болатынын анықтайды. Сөзжұмбақты шешеді: «Кел, балалар,оқылық оқығанды көңілге, ықыласпен тоқылық» Өздері төменнен жоғары қарай таңдап, тапсырманы орындаулары керек. Видео арқылы музыкамен жаттығуды орындайды Кесте құрып графигін салады. |
Топтар бір бірін бағалайды Өзін-өзі бағалау
Топ басшысы бағалайды
Жарайсындар!
Орындаған оқушы бағаланады |
Таратпа материалдар
Сөзжұмбақ |
|
Қорытынды |
Ой толғаныс сатысы. Рефлексия 2 мин «Бес саусақ» стратегиясы: Бес саусақ-түсіндім Үш саусақ-сұрағым бар Жұдырық- түк түсінбедім Бағалау 2 мин Ү/ж координаталық жазықтықта сурет салып келу |
Бүгінгі сабақ бойынша оқушылар өзін-өзі бағалайды Топ басшылыры топ мүшелерінің қорытынды бағасын шығарады |
Өзін-өзі бағалау
Топ басшысы бағалайды |
|
шағым қалдыра аласыз













