|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.2A Тығыздық |
Мектеп: М.Жүнісов НЖББМ.Казталовка ауданы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Нигиметова Бибинур |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Деформация |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.2.11 пластикалық және серпімді деформацияларды ажырату, мысалдар келтіру; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
пластикалық және серпімді деформацияларды ажырату, мысалдар келтіру; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
пластикалық және серпімді деформацияларды ажырату, мысалдар келтіреді; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пластикалық, серпімді, деформация, серпімділік күші, қатандық коэффициенті, ұзаруға тәуелділік графигі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
ЖА білу және түсіну:
ЖА құндылықтары: -Қоршаған ортаға қамқорлық және орнықты дамуға ынта ЖА дағдылары: Өз-өзіне сенімділік және рефлексия дағдылары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Ақпаратты жинақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Күш |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар, қажетті құралдар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру бөлімі: Оқушыларды түгендеу,сабаққа зейінін аудару. “Сөз жалғасын табу” арқылы топқа бөлу. Үй жұмысын тексеру:Күш.Ауырлық күші.Салмақ тақырыптарында білімдерін пысықтау: 1.Ауырлық күшімен салмақты сызбада көрсету керек; 2.күнделікті өмірден мысалдар келтіру; 3.Асқын салмақтың зияны барма? 4.Адам қай уақытта салмақсыздық күйде болады? 5.тартылыс заңының бүкіләлемдік деп аталу себебі. Дескриптор:нақты жауап береді. ҚБ: Бағдаршам арқылы бағалау. Сыныпқа тапсырма: Партада тұрған ермек саз және сорғышты оқушыларға қолдарына алуды ұсынады. Енді оқушылар заттарды қолдарымен майыстырады да, пішінін өзгертуге тырысады. Құбылыстарды талқылау нәтижесінде сабақ тақырыбын және мақсатын анықтау. |
2 топ Парақшалар Bilim land.kz. сайт материал тапсырма- лары 1-слайд ермексаз, пластмасса, сорғыш |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Оқушыларға шаблон-карта таратылады. Шаблон картамен қалай жұмыс жасайтынын мұғалім түсіндіріп кетеді. Шаблон карта үш бөліктен тұрады: «Кітаптың ойы», «Менің ойым», «Қолдану». Бірінші «Кітаптің ойы» бөлігінде оқулықты қолданып жаңа тақырыпты меңгереді. екінші «Менің ойым» бөлігіне оқушылар өз ойларын, білімдерін көрсетеді. Соңғы үшінші «Қолдану» бөлігінде оқушылар алған білімдерін тапсырмаларды орындауды қолданады.
1.«Кітаптың ойы» бағанасын толтыру. Мәтінді оқып бірінші бөлігін оқушылар дәптерлеріне жазады.
Дұрыс жауаптары интерактивті тақтада жазылады. Дескриптор: -деформацияға анықтама береді - деформация түрлерін ажыратады; «Менің ойым» бағанасын толтыру. 1.Деформацияның нәтижесінде пайда болатын күш; 2.Серпімділік күштің атқаратын қызметі,бағыты; 3.Деформация жағдайлары; 4.күнделікті өмірде деформацияға мысалдар. ҚБ: Топтар геометриялық фигуралар арқылы бағалайды. Қолдану бөлімінде сынып жұмысы: Эксперимент тапсырма: Ермексазды қолдарыңа алып майыстырындар. Не байқағандарынды шаблонға жазып қойындар. Дәл солай сорғышты майыстырындар. Көрген құбылысты сипаттау шаблонның 3-ші бөлігіне жазу. Оқушылар келесі кестені дәптерге толтырады.
А) Мысалдарды деформация түрлерімен сәйкестендіру
Вертикал орналасқан жіпке ауыр шар бекітті. Шарды қолдан жібергенде жіптің бөлшектері орын ауыстыруды бастады (қай жаққа) _________, молекулалар арасындағы қашықтық (қалай өзгерді?) _________. |
Шаблон-карта.doc үлгісі Карта үлгісі Интерактивті тақта Шаблон карта-1 Слайд-2 Презентация Слаид-3
Слайд-4-7 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Екі жақты рефлексия. Мұғалім оқушыларға сұрақтар қояды: 1.Үй салу неден басталады? – іргетастан, сосын қабырғаларды және шатырды тұрғызады.
Сабақтың мақсаттарына оралу. Оқушылардың пікірлерін тындау.Жұмыстарын қорытындылау. |
Слайд-8 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың барлығы Деформация түрлерін ажыратады Оқушылардың жартысы деформация түрлеріне мысалдарды келтіре алады |
Өзін-өзі бағалау және бір-бірін бағалау |
Партаны тазалық пен тәртіпте ұстап, керек емес заттарды алып тастау. Шыныдан жасалған құралдармен жұмыс істегенде, оларды абайлап қолға ұстап, партаның үстіне қою |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. 7-сынып Деформация физика пәні
Ашық сабақ. 7-сынып Деформация физика пәні
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7.2A Тығыздық |
Мектеп: М.Жүнісов НЖББМ.Казталовка ауданы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Нигиметова Бибинур |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Деформация |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.2.11 пластикалық және серпімді деформацияларды ажырату, мысалдар келтіру; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
пластикалық және серпімді деформацияларды ажырату, мысалдар келтіру; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
пластикалық және серпімді деформацияларды ажырату, мысалдар келтіреді; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пластикалық, серпімді, деформация, серпімділік күші, қатандық коэффициенті, ұзаруға тәуелділік графигі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
ЖА білу және түсіну:
ЖА құндылықтары: -Қоршаған ортаға қамқорлық және орнықты дамуға ынта ЖА дағдылары: Өз-өзіне сенімділік және рефлексия дағдылары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Ақпаратты жинақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Күш |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар, қажетті құралдар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру бөлімі: Оқушыларды түгендеу,сабаққа зейінін аудару. “Сөз жалғасын табу” арқылы топқа бөлу. Үй жұмысын тексеру:Күш.Ауырлық күші.Салмақ тақырыптарында білімдерін пысықтау: 1.Ауырлық күшімен салмақты сызбада көрсету керек; 2.күнделікті өмірден мысалдар келтіру; 3.Асқын салмақтың зияны барма? 4.Адам қай уақытта салмақсыздық күйде болады? 5.тартылыс заңының бүкіләлемдік деп аталу себебі. Дескриптор:нақты жауап береді. ҚБ: Бағдаршам арқылы бағалау. Сыныпқа тапсырма: Партада тұрған ермек саз және сорғышты оқушыларға қолдарына алуды ұсынады. Енді оқушылар заттарды қолдарымен майыстырады да, пішінін өзгертуге тырысады. Құбылыстарды талқылау нәтижесінде сабақ тақырыбын және мақсатын анықтау. |
2 топ Парақшалар Bilim land.kz. сайт материал тапсырма- лары 1-слайд ермексаз, пластмасса, сорғыш |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Оқушыларға шаблон-карта таратылады. Шаблон картамен қалай жұмыс жасайтынын мұғалім түсіндіріп кетеді. Шаблон карта үш бөліктен тұрады: «Кітаптың ойы», «Менің ойым», «Қолдану». Бірінші «Кітаптің ойы» бөлігінде оқулықты қолданып жаңа тақырыпты меңгереді. екінші «Менің ойым» бөлігіне оқушылар өз ойларын, білімдерін көрсетеді. Соңғы үшінші «Қолдану» бөлігінде оқушылар алған білімдерін тапсырмаларды орындауды қолданады.
1.«Кітаптың ойы» бағанасын толтыру. Мәтінді оқып бірінші бөлігін оқушылар дәптерлеріне жазады.
Дұрыс жауаптары интерактивті тақтада жазылады. Дескриптор: -деформацияға анықтама береді - деформация түрлерін ажыратады; «Менің ойым» бағанасын толтыру. 1.Деформацияның нәтижесінде пайда болатын күш; 2.Серпімділік күштің атқаратын қызметі,бағыты; 3.Деформация жағдайлары; 4.күнделікті өмірде деформацияға мысалдар. ҚБ: Топтар геометриялық фигуралар арқылы бағалайды. Қолдану бөлімінде сынып жұмысы: Эксперимент тапсырма: Ермексазды қолдарыңа алып майыстырындар. Не байқағандарынды шаблонға жазып қойындар. Дәл солай сорғышты майыстырындар. Көрген құбылысты сипаттау шаблонның 3-ші бөлігіне жазу. Оқушылар келесі кестені дәптерге толтырады.
А) Мысалдарды деформация түрлерімен сәйкестендіру
Вертикал орналасқан жіпке ауыр шар бекітті. Шарды қолдан жібергенде жіптің бөлшектері орын ауыстыруды бастады (қай жаққа) _________, молекулалар арасындағы қашықтық (қалай өзгерді?) _________. |
Шаблон-карта.doc үлгісі Карта үлгісі Интерактивті тақта Шаблон карта-1 Слайд-2 Презентация Слаид-3
Слайд-4-7 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Екі жақты рефлексия. Мұғалім оқушыларға сұрақтар қояды: 1.Үй салу неден басталады? – іргетастан, сосын қабырғаларды және шатырды тұрғызады.
Сабақтың мақсаттарына оралу. Оқушылардың пікірлерін тындау.Жұмыстарын қорытындылау. |
Слайд-8 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың барлығы Деформация түрлерін ажыратады Оқушылардың жартысы деформация түрлеріне мысалдарды келтіре алады |
Өзін-өзі бағалау және бір-бірін бағалау |
Партаны тазалық пен тәртіпте ұстап, керек емес заттарды алып тастау. Шыныдан жасалған құралдармен жұмыс істегенде, оларды абайлап қолға ұстап, партаның үстіне қою |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














