|
Күні: Сынып: |
Мектеп: Мұғалім аты-жөні: Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
Оқу мақсаты |
7.2.1.3-Түзу сызықты бірқалыпты қозғалыс және бірқалыпсыз қозғалыстар |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.1.3. – Түзу сызықты бірқалыпты қозғалыс және бірқалыпсыз қозғалысты ажырату |
|
Сабақтың негізделген оқу мақсаты |
Түзу сызықты бірқалыпты қозғалыс және бірқалыпсыз қозғалыстың анықтамаларын меңгерту.Өмірде қолдануға үйрету. |
|
Бағалау критерийі |
Бірқалыпты және бірқалыпсыз қозғалыс туралы мағлұмат алады,анықтамасын меңгереді. |
|
Бірқалыпты және бірқалыпсыз қозғалысты ажыратады,салыстырады,есеп шығаруда қолданады. |
|
|
Бірқалыпты қозғалыс және бірқалыпсыз қозғалыс жайында ой қорыта алады. Өмірде кез келген жағдайда меңгерген білімін қолдана алады. |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Негізгі сөздер мен сөз тіркестері: Бірқалыпты қозғалыс,бірқалыпсыз қозғалыс,арбаша,тамызғыш,салыстырмалы көрініс. |
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Түзу сызықты бірқалыпты қозғалыс пен бірқалыпсыз қозғалыс анықтамаларын физикалық тілде дұрыс тұжырымдай алады. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Индустрияландыру мен инновацияға негізделген экономикалық өсу. Жалпыға бірдей еңбек қоғамы. |
|
Пәнаралық байланыс |
Технология, математика |
ЖОСПАР
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурс тар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Оқулық, күнделік, дәптер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Психологиялық ахуалды орнату. Ұйымдастыру кезеңі 3 мин |
1. Сәлемдесу. 2. Ұйымдастыру. 3. «Жұмбақ жасыру» бойынша топтасады. ( І топ- жол, ІІ топ-үақыт, ІІІ топ-жылдамдық, ) Әр кезең бағалау парағы арқылы бағаланып отырады
Әр бөлім ұпаймен бағаланып отырады |
Оқушылар орнынан тұрады,оқу құралдарын түгендеп,сабаққа назарын аударады. Жасырылған жұмбақты шешу арқылы топқа бөлінеді.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын сұрау. Білу 5 мин (барлық сыныппен) |
«Сәйкесін тап» ойыны арқылы сұралады
|
Оқушылар кестені сәйкестендіреді. Дұрыс жауап көрсетіледі. Жұптар бір-бірінің жұмысын тексереді. Әрбір дұрыс жауап 1 ұпаймен бағаланады.
|
Кесте лер Слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қызығушылықты ояту (т.жд) 2 мин |
«Миға шабуыл» әдісі
|
Суретке қарап не құбылыс болып жатқаны жайында ой қозғайды. Оқу мақсатын айқындайды.
1.Оқущылар жасырылған ақпаратты табады
|
Сурет тер. Интербелсенді тақта. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
СаСа Сабақтың негізгі бө бөлімі. Түсіну.(10 мин)
|
Топтағы бірлескен жұмыс. 1.«Қызықты тәжірибе» әдісі арқылы арбаша қозғалыстары көрсетіледі. 2. Әр топ «Топтық жұмыста» топ болып пікірлеседі. 3. «Идеяларды құрастыру, идеяларды ұсыну». Құнды ойларын ортаға шығып айтады. |
2. Оқушылар ойына келген жауаптарды немесе идеяларды барынша көп жазады. |
Арбашалар. Секундомер. Интербелсенді тақта. Плакат |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ө Қолдану. 10 мин
|
«Білім әлеміне саяхат» 1.«Ойшылдар» ауылы Теңдікті орында 7км = ....... м 54км/сағ =….. м/с 45мин = ......с 2.«Алғырлар» ауылы 1.Түлкіден інге дейінгі арақашықтық 150м.Інге дейін қоян 12,5с-та , ал түлкі 15с-та жетеді. Нәтижесінде түлкі қоянды қуып жете алама? 2.Орманда адасқан Қызыл телпек батысқа қарай 20 м, оңтүстікке қарай 30 м, шығысқа қарй 50 м, солтүстікке қарай 25 м жүрді. Оның жүрген жолын табыңдар.
3.«Тапқырлар» ауылы 1) Біз саяхат жасау үшін ақша төлеп, билет алдық. Ақшаны не үшін төледік жол үшін бе, әлде орын ауыстыру үшін бе? 2) Саяхаттап қайтқан автомобиль жүргізушісі есептеуіштің көрсеткіші 300 км-ге артқанын байқады. Бұл нені білдіреді? 3) Саяхат жасаған ауылдар мен үйдің арасы 150км. Саяхатқа барып, үйге қайта келгенде барлығы қанша жол жүрдік? Орын ауыстыруы неге тең? |
Саяхатқа шығамыз, із қалдырып траектория сызамыз, орын ауыстырамыз, уақыт үнемдейміз!
Берілген тапсырманы орындау арқылы келесі ауылға жолға шығады.
|
Слайд. Қағаз. Дәптер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талдау 3 мин |
“Шыңға шығу” әдісі 1.Бірқалыпты қозғалысқа мысал келтіріңдер. 2.Бірқалыпты емес қозғалысқа мысал келтіріңдер. 3.Дене кез келген тең уақыт аралығында әр түрлі жол жүрсе, 4.Дене кез келген тең уақыт аралығында бірдей жол жүрсе,
|
Оқушылар сұраққа жауап беру арқылы баспалдақпен жоғары көтеріледі. |
Интербелсенді тақта Слайд. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жинақтау 3 мин |
«Синквейн» әдісі бойынша оқушылар ойын жинақтайды.
|
Оқушылар берілген тапсырма бойынша бес жолды өлең жазады. |
Плакат Маркер. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау 4 мин |
«Ой толғау» Өмірдің өзі қозғалыс.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Тленшиева Эльвира БакытовнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ. 7-сынып Түзу сызықты бірқалыпты қозғалыс және бірқалыпсыз қозғалыстар
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ. 7-сынып Түзу сызықты бірқалыпты қозғалыс және бірқалыпсыз қозғалыстарМатериал туралы қысқаша түсінік
ұстазға көмегі зор
Материалдың қысқаша нұсқасы
ЖОСПАР
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















