Материалдар / Ашық сабақ. 7 сынып. Үш өлшемді модельдер. Редактордың құралдар тақтасы.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ. 7 сынып. Үш өлшемді модельдер. Редактордың құралдар тақтасы.

Материал туралы қысқаша түсінік
Информатика пәні мұғалімдеріне күнделікті сабақ жоспарын жасауда қолдануға болатын әдіс- тәсілдер бар.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Мамыр 2021
566
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Нысандар мен оқиғаларды модельдеу.

Мектеп: № 60 «Қызылқұм» ЖОМ» КММ

Күні:

Мұғалім: Тасов Ғабит Қалдыбайұлы.

Сыныбы:

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Үш өлшемді модельдер. Редактордың құралдар тақтасы.

Сабаққа негізделген оқу мақсаттары

7.3.1.1 нысандар мен оқиғалардың 3D моделін құру


Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:

SketchUp8- бағдарламасын іске қосуды және жұмыс істеуді біледі

Оқушылардың басым бөлігі:

SketchUp8- бағдарламасында құралдар тақтасындағы құралдарды пайдаланып нысандардың 3 D моделін құруды.

Кейбір оқушылар

SketchUp8- бағдарламасында, өз бетінше нысандар мен оқиғалардың 3 D моделін құруды үйренеді

Бағалау критерийі

  1. 2D және 3D графикасының айырмашылықтарын ажыратады;

  2. SketchUp бағдарламасында тәжірибелік жұмыс жасайды.

Тілдік мақсаттар (ЖОТА)

Оқушылар: Нысандар мен оқиғалардың 3 D моделін құру жолдарын талдай алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Таңдау, компонент, палитра, ластик, тіктөртбұрыш, сызық, шеңбер, доға, көпбұрыш, қолмен сызу, орын ауыстыру, созып тарту, айналдыру, менімен жүр, масштабтау, контур

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

3 D модельдеу қандай салаларда қолданылады?

Сіз неліктен ....екенін айта аласыз ба?

«Созып тарт» пен «Менімен жүр» құралдарының қызметтерін ажырата аласыз ба?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Термин сөздерді үш тілде жазуға мән беру

Өлшем- измерение - demonsion

Құндылықтарға баулу

Топтық жұмыс кезінде тапсырманы орындау барысындағы арақатынастық сыйластық, қолдау, адалдық.

Пәнаралық байланыс: Геометрия, Өнер

Алдыңғы білім: Қолданбалы бағдарламалық қамсыздандырумен жұмыс дағдысының болуы, құжатқа бейне енгізе алу.



Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Педагогтың әрекеті

Оқушылардың әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы








5 минут











Ұйымдастыру кезеңі.

-Оқушылармен сәлемдесу.

-Оқушыларды түгендеу.


«Техникалық диктант» арқылы үй тапсырмасын пысықтау.(Жекелей жұмыс)


Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қою керек.


«Техникалық диктант»

Суретті қағазға салуға ... өлшемді жұмыс алаңымен жұмыс істейміз. 2D атауы ... сөзінің қысқарған түрі. 3D графикасы ... өлшемді фигуралар кескінін сызуға арналған. 3D графикасында бейне ... , құрастырылады. 3D модельдеу мектеп бағдарламасындағы ... пәнімен тығыз байланысты.


Бағалау критерийі

дискриптор


2D және 3D графикасының айырмашылықтарын ажыратады

1-ші тиісті сөзді дұрыс табады

2-ші тиісті сөзді дұрыс табады

3-ші тиісті сөзді дұрыс табады

4-ші тиісті сөзді дұрыс табады

5-ші тиісті сөзді дұрыс табады

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.



«Техникалық диктант» тапсырмасын жұмыс дәптерлеріне орындайды.





Жұмысты орындап болған соң, жұмыстарын интербелсенлі тақтадағы дұрыс жауаптармен салысытырып, тексереді, бағалайды.






















Өзін- өзі бағалау




слайд

Кеспе қағаздар
















Кеспе қағаз, слайд

Сабақтың ортасы



5 минут






10 минут








12 минут

Жаңа сабақтың тақырыбын ашу.

«Стоп-кадр» әдісі арқылы SketchUp8- бағдарламасы туралы бейнеролик көрсету. Бейнеролик үзіндісін керекті кадрдан тоқтату.


Жаңа сабақтың көрсетілімін бейнеролик арқылы көрсету.



«Кластерлер» тәсілі арқылы редактордың құралдар тақтасындағы құралдарды айқындауға арналған жазба кестелерді құрастыруға нұсқау береді.. (164-165 бет) (Топтық жұмыс)





Жаңа сабақты бекіту

Компьютердегі тәжірибелік жұмыс. Жекелей тапсырма

1 тапсырма. (165 бет)

2 тапсырма. (166 бет)

3 тапсырма. (168 бет)

4 тапсырма. (168 бет)


Бағалау критерийі

дискриптор


SketchUp бағдарламасында тәжірибелік жұмыс жасайды

Параллелепипедті салады

Төбесі цилиндр баскиім құрастырады

«Баспалдақ» моделін құрастырады

Кірпіштермен қаланған қабырға бөлігін жасайды




Жаңа сабақтың көрсетілімін интербелсенді тақтадан көреді.



«Кластерлер» тәсілі арқылы редактордың құралдар тақтасындағы құралдардың жазба кестелерін құрастырады және құрыстырған кестесін топтағы бір оқушы қорғайды









Компьютерде жұмыс жасайды









Топты бағалау-ға, өзара бірін- бірі бағалау-ға нұсқау беру.










Критер-ий арқылы өзін- өзі бағалау



Интербел-сенді тақта, бейнеролик

Компьютер,



оқулық,

флипчарт, маркер



смайликтер









компьютер, оқулық, жұмыс дәптерлері







Сабақтың соңы


4 минут


2 минут

Қорытынды

www.plickers.com сайтын пайдаланып plickers қосымшасын пайдаланып ұялы телефонды пайдаланып, оқушылардан тест алады.


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!