Мамлют ауданы «Краснознаменное орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Жылқы- ер қанаты
|
Бөлім: 9 |
Төрт түлік мал мен егіншілік – ел берекесі Ғ.Мұстафин «Шығанақ» романы (үзінді). |
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Умурзакова Гульнара Алтаевна |
|
Күні: |
19.02.2025ж. |
|
Сыныбы: 7«Б» |
Қатысушылар саны: 10 Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жылқы- ер қанаты |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
7.1.2.1 - Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау; 7.3.5.1 - Қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсыну; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, ақпараттың өзектілігін анықтайды; Қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсынады; |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Көңілді музыка ойнап тұрады, оқушылар сыныпқа өтіп орындарына отырудың алдында «Эмоциялар текшесін» лақтырады, қай эмоция немесе қимыл түссе, соны көрсетіп өтеді.
Амандасу.
|
«Бас бармақ»
«Жарайсың!» |
«Эмоциялар текшесі»
Топ эмблемалары |
||
|
Сабақтың ортасы |
«Жылқылар туралы қызықты мәліметтер» бейнежазбаны көру. Оқушыларға тақырып жайлы. сұрақ қою: -Балалар, бүгінгі сабақ не жайлы болады?
Слайд Сабақтың тақырыбы мен мақсатын слайдта көрсетіп айтамын.
Слайд 1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырамын, оқимын, түсіндіріп, аудармасын айтамын. Слайдта және қима қағазға жазылған жаңа сөздерді таратамын әр топқа.
Слайд.(Төрт түлік мал мен төлдері бейнеленген сурет) 2-тапсырма. Түліктің төлін тап. Оларды атап, орысша баламасын айт.
4-тапсырма.
5-тапсырма. Жылқы туралы постер салып, топпен қорғау.
Мұғалім әр топтың ұпай санын айтып, қорытынды шығарды. Әр оқушыға өз бағасын айтады |
Оқушылар бейнежазбаны қарап тыңдайды.
Сұраққа жауап береді.
Тыңдалым,айтылым. Атбегі - коневод, знатоқ лошадей Жан серігі - близкий друг,душевный спутник Реңк - тон, оттенок Ажырату - различать Жүйрік - скакун, быстрый Ел қорғаған - защитник народа, страны
Әр топтан 2 оқушы мәтінді оқиды. Әр топтан Арғымақтар» және «Сәйгүліктер» оқушылар кезекпен мақал-мәтелдерді айтады. Топтар айтылған мақал-мәтелдердің санын санайды, мұғалім есепті тақтаға жазады. Бірінші болып және тез, дұрыс жауап берген топқа бал қойылады. Әр дұрыс жауапқа бір ұпай беріледі.
Оқушылар топта сөздер мен сөз тіркестерін байланыстырады, топтар бір-бірлерін тексереді.
Оқушылар QR кодты смартфондар арқылы ашып, тапсырманы орындайды (7мин)
Мұғалімге тапсырады, мұғалім әр топтың жұмысын тексеріп тақтаға есебін жазады
Сергіту сәті «Қара жорға» биі Әр топ оқушылары А3 форматтағы плақатта постер жасап, қорғауға дайындалады
|
«Жарайсыңдар!»
Дескриптор 2 балл
Дескриптор: - Төлдерді біледі, атап айтады «Жарайсың!»
Дескриптор: - сөздер мен сөз тіркестерін сәйкестендіреді.
Мадақтау сөз
Дескриптор: 4 ұпай
Дескриптор:
белсенді қорғайды |
интербелсенді тақта https://youtube.com/watch?v=aq2tjqkDtko&si=i3kxdivXWa7zjZTK слайд
слайд
Оқулық 57-бет 4-тапсырма Слайд
Слайд
Слайд
кесте салынған парақ
Жұмыс парақтар https://youtu.be/tLmhYawWYOQ?si=dpjofwedZbYmrkHh |
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 58-бет 7,9-тапсырма |
|
|||
|
Рефлексия: «Бағдаршам» әдісі интербелсенді тақтада
|
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
|||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. 7-сынып.Жылқы-ер қанаты
Ашық сабақ. 7-сынып.Жылқы-ер қанаты
Мамлют ауданы «Краснознаменное орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Жылқы- ер қанаты
|
Бөлім: 9 |
Төрт түлік мал мен егіншілік – ел берекесі Ғ.Мұстафин «Шығанақ» романы (үзінді). |
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Умурзакова Гульнара Алтаевна |
|
Күні: |
19.02.2025ж. |
|
Сыныбы: 7«Б» |
Қатысушылар саны: 10 Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жылқы- ер қанаты |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
7.1.2.1 - Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау; 7.3.5.1 - Қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсыну; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, ақпараттың өзектілігін анықтайды; Қосымша ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді кесте, диаграмма, сызба, шартты белгілер түрінде ұсынады; |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Көңілді музыка ойнап тұрады, оқушылар сыныпқа өтіп орындарына отырудың алдында «Эмоциялар текшесін» лақтырады, қай эмоция немесе қимыл түссе, соны көрсетіп өтеді.
Амандасу.
|
«Бас бармақ»
«Жарайсың!» |
«Эмоциялар текшесі»
Топ эмблемалары |
||
|
Сабақтың ортасы |
«Жылқылар туралы қызықты мәліметтер» бейнежазбаны көру. Оқушыларға тақырып жайлы. сұрақ қою: -Балалар, бүгінгі сабақ не жайлы болады?
Слайд Сабақтың тақырыбы мен мақсатын слайдта көрсетіп айтамын.
Слайд 1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырамын, оқимын, түсіндіріп, аудармасын айтамын. Слайдта және қима қағазға жазылған жаңа сөздерді таратамын әр топқа.
Слайд.(Төрт түлік мал мен төлдері бейнеленген сурет) 2-тапсырма. Түліктің төлін тап. Оларды атап, орысша баламасын айт.
4-тапсырма.
5-тапсырма. Жылқы туралы постер салып, топпен қорғау.
Мұғалім әр топтың ұпай санын айтып, қорытынды шығарды. Әр оқушыға өз бағасын айтады |
Оқушылар бейнежазбаны қарап тыңдайды.
Сұраққа жауап береді.
Тыңдалым,айтылым. Атбегі - коневод, знатоқ лошадей Жан серігі - близкий друг,душевный спутник Реңк - тон, оттенок Ажырату - различать Жүйрік - скакун, быстрый Ел қорғаған - защитник народа, страны
Әр топтан 2 оқушы мәтінді оқиды. Әр топтан Арғымақтар» және «Сәйгүліктер» оқушылар кезекпен мақал-мәтелдерді айтады. Топтар айтылған мақал-мәтелдердің санын санайды, мұғалім есепті тақтаға жазады. Бірінші болып және тез, дұрыс жауап берген топқа бал қойылады. Әр дұрыс жауапқа бір ұпай беріледі.
Оқушылар топта сөздер мен сөз тіркестерін байланыстырады, топтар бір-бірлерін тексереді.
Оқушылар QR кодты смартфондар арқылы ашып, тапсырманы орындайды (7мин)
Мұғалімге тапсырады, мұғалім әр топтың жұмысын тексеріп тақтаға есебін жазады
Сергіту сәті «Қара жорға» биі Әр топ оқушылары А3 форматтағы плақатта постер жасап, қорғауға дайындалады
|
«Жарайсыңдар!»
Дескриптор 2 балл
Дескриптор: - Төлдерді біледі, атап айтады «Жарайсың!»
Дескриптор: - сөздер мен сөз тіркестерін сәйкестендіреді.
Мадақтау сөз
Дескриптор: 4 ұпай
Дескриптор:
белсенді қорғайды |
интербелсенді тақта https://youtube.com/watch?v=aq2tjqkDtko&si=i3kxdivXWa7zjZTK слайд
слайд
Оқулық 57-бет 4-тапсырма Слайд
Слайд
Слайд
кесте салынған парақ
Жұмыс парақтар https://youtu.be/tLmhYawWYOQ?si=dpjofwedZbYmrkHh |
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 58-бет 7,9-тапсырма |
|
|||
|
Рефлексия: «Бағдаршам» әдісі интербелсенді тақтада
|
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
|||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
||||
шағым қалдыра аласыз















