«Абылайхан атындағы жалпы орта мектебі» КММ
Әдістемелік САБАҚ
Сабақтың тақырыбы:
Сәндік натюрморт.

Пән мұғалімі: Т. Исмайлова
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Пәні: Бейнелеу өнері. |
Мектеп: Абылайхан атындағы ЖОМ |
|
||||||||
|
Күні: 26.04.2017ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Т. Е. Исмайлова |
|
||||||||
|
Сынып: 3 «А» |
Сыныптағы оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сәндік натюрморт. |
|
||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
|
|
||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар:
оқушылардың басым бөлігі:
кейбір оқушылар:
|
|
||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Натюрморт жанрының пайда болуы, тарихи суреттерге сүйене отырып, сурет бойынша әңгіме құрай алады; тіл байлығын молайтады. Негізгі сөздер мен тіркестер: Өнерлі өрге жүзеді, суретші, пейзаж, портрет,натюрморт. Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Талқылауға арналған тармақтар: Өнердің бастау алуы қандай ерекшеліктерге ие болды. Заманауи өнер түрімен салыстыру. Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? Заманауи натюрморт жанрымен ежелгі натюрморт жанрының айырмашылығы неде? Неліктен өлі табиғат деп аталады ? Жазылым бойынша ұсыныстар Кескіндеме өнерінің жанрларына түсіндірме беру. |
|
||||||||
|
Жетістік критерийлері |
|
|
||||||||
|
Алдыңғы оқу |
|
|||||||||
|
Жоспар |
|
|||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған тапсырмалар |
Мақсаты |
Дерек- көздер |
|
||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Оқушылармен амандасу Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру
Ой-шақыру.Арифметикалық ойын. Ойынның шарты (3 мин беріледі) Парақ ал, кестедегі сандарды өздеріне тиесілі әріптермен бірге өсу ретімен жазып шық. Не шықты ? Алғашқы дұрыс тапқан 3 оқушыға ұпай беріледі |
|
|
|
||||||
|
Сабақтың ортасы 15 минут 15 минут 5 минут |
. Оқушыларға заттар мен
бұйымдардың көлемін салыстырып, бояу түстеріне көңіл бөлдіртіп
талдау жасату. Формативті бағалау: критерийлер арқылы бағалау.
Формативті бағалау: топтық бағалау
Көрме ұйымдастыру 1.Топ ішінде көрме ұйымдастыру 2.Топ ішіндегі ең үздік деген жұмыстарды ортаға салып түстердің мағынасын түсіндіреді 3.Топтар баға береді |
Оқушыларға қойылатын
талаптар: Жекелей, жұптаса, топтаса жұмыс жасау арқылы меңгеру. Сабақтың жалпы мәнін Жұмыстың мән-мазмұнын анықтау; Балаларды бірін-бірі бағалауға үйрету; |
Плакат, маркер |
|
||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үйге тапсырма: «Менің гүлім» суретті аяқтау. |
Қима қағаздар |
||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
||||||||
|
|
|
|
||||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||
|
|
||||||||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 8-ге көбейту
Ашық сабақ 8-ге көбейту
«Абылайхан атындағы жалпы орта мектебі» КММ
Әдістемелік САБАҚ
Сабақтың тақырыбы:
Сәндік натюрморт.

Пән мұғалімі: Т. Исмайлова
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Пәні: Бейнелеу өнері. |
Мектеп: Абылайхан атындағы ЖОМ |
|
||||||||
|
Күні: 26.04.2017ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Т. Е. Исмайлова |
|
||||||||
|
Сынып: 3 «А» |
Сыныптағы оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сәндік натюрморт. |
|
||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
|
|
||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар:
оқушылардың басым бөлігі:
кейбір оқушылар:
|
|
||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Натюрморт жанрының пайда болуы, тарихи суреттерге сүйене отырып, сурет бойынша әңгіме құрай алады; тіл байлығын молайтады. Негізгі сөздер мен тіркестер: Өнерлі өрге жүзеді, суретші, пейзаж, портрет,натюрморт. Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Талқылауға арналған тармақтар: Өнердің бастау алуы қандай ерекшеліктерге ие болды. Заманауи өнер түрімен салыстыру. Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? Заманауи натюрморт жанрымен ежелгі натюрморт жанрының айырмашылығы неде? Неліктен өлі табиғат деп аталады ? Жазылым бойынша ұсыныстар Кескіндеме өнерінің жанрларына түсіндірме беру. |
|
||||||||
|
Жетістік критерийлері |
|
|
||||||||
|
Алдыңғы оқу |
|
|||||||||
|
Жоспар |
|
|||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған тапсырмалар |
Мақсаты |
Дерек- көздер |
|
||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Оқушылармен амандасу Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру
Ой-шақыру.Арифметикалық ойын. Ойынның шарты (3 мин беріледі) Парақ ал, кестедегі сандарды өздеріне тиесілі әріптермен бірге өсу ретімен жазып шық. Не шықты ? Алғашқы дұрыс тапқан 3 оқушыға ұпай беріледі |
|
|
|
||||||
|
Сабақтың ортасы 15 минут 15 минут 5 минут |
. Оқушыларға заттар мен
бұйымдардың көлемін салыстырып, бояу түстеріне көңіл бөлдіртіп
талдау жасату. Формативті бағалау: критерийлер арқылы бағалау.
Формативті бағалау: топтық бағалау
Көрме ұйымдастыру 1.Топ ішінде көрме ұйымдастыру 2.Топ ішіндегі ең үздік деген жұмыстарды ортаға салып түстердің мағынасын түсіндіреді 3.Топтар баға береді |
Оқушыларға қойылатын
талаптар: Жекелей, жұптаса, топтаса жұмыс жасау арқылы меңгеру. Сабақтың жалпы мәнін Жұмыстың мән-мазмұнын анықтау; Балаларды бірін-бірі бағалауға үйрету; |
Плакат, маркер |
|
||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үйге тапсырма: «Менің гүлім» суретті аяқтау. |
Қима қағаздар |
||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
||||||||
|
|
|
|
||||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||
|
|
||||||||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
||||||||||
шағым қалдыра аласыз













