Материалдар / Ашық сабақ. 8-сынып Электр тогының жұмысы және қуаты

Ашық сабақ. 8-сынып Электр тогының жұмысы және қуаты

Материал туралы қысқаша түсінік
материал физика пәні мұғалімдеріне керек
Авторы:
08 Желтоқсан 2018
507
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады



Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:


Мерзімі:

Мектеп:М.Жүнісов атындағы негізгі жалпы білім беретін мектебі


Мұғалімнің аты - жөні: Нигиметова Бибинур Толеугалиевна


СЫНЫП: 8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:


САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ:

Электр тогының жұмысы мен қуаты


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7. 2.3.7 токтың жұмысы және қуаты мағынасына физикалық түсінік беру;

7.2.3.тұрмыста қолданылатын электр құралдарының энергия мөлшерін тарифке сүйеніп есептеп үйрену.


Сабақ нәтижесі:


Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: мәтін бойынша сұраққа жауап бере алады және қосымша тапсырмаларды орындай алады.

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:

Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.


Құндылықтарды дарыту


Осы сабақта оқушылар топтық және жұптық жұмыс жасау барысында ынтымақтастық, жұмыс және шығармашылық құндылықтарын дамыту.


Пәнаралық байланыстар

Математика,тарих


АКТ қолдану дағдылары

СТО элементтері,ББҮ кестесі,электрондық оқулық,топқа бөлуге арналған әдіс-тәсілдер және топтық тапсырмалар,смайликтер


Алдыңғы оқу

.Өткізгіштерді параллель және тізбектей жалғау


Сабақтың барысы


Уақытты жоспарлау

Жоспарланатын іс-әрекеттер

Ресурстар


Сабақтың басталуы

2 мин






5мин.























15мин

Ұйымдастыру. Сынып оқушыларын сабаққа психологиялық дайындау. Психологиялық ахуал қалыптастыру:оқушылардың

көңіл-күйлерін байқау,сабаққа зейіндерін аудару.

Оқушылар есімдерінің бірінші әріптері бойынша 2 топқа бөлінеді.

Үй тапсырмасы мына бағытта тексерілді:

1-топ оқушыларына ортаға шығып, бір-бірінің қолдарынан ұстап қатарласа тұру;

2-топқа: 1-1-іне қарама-қарсы 1-1-нің қолдарынан ұстап тұру тапсырылады.

1)әр топ жалғанудың қандай түрі екенін айтады;

2)пәтерлердегі электр желісі қалай жалғанады?

3)Ток көзінен,электр шамынан,кілт және өткізгіш сымнан тұратын электр сызбасын тақтада орындау;

4)көрсетіліп тұрған сызбаның қатесін табу;

5)Тізбектің ұштарындағы кернеу неге тең?

Дескриптор:пәндік тілде сөйлейді;

-топ мұшелері түгел қатысады.

ҚБ: “Шапалақ” әдісі

Экранда:”Суреттер сөйлейді”

Shape1









суреттер топтамасын талқылау нәтижесінде жаңа сабақтың тақырыбын шығару.

Не білеміз? оқушыларға проблемалы сұрақ тастау. Өз ойлары ауызша тыңдалады.

Білу және түсіну

Не білгім келеді? оқушылар электрондық оқулықпен жұмыстанады,көрсетіліммен танысады және тыңдайды:

1-топ” Электр тогының жұмысы”;

2-топ” Қуат” төңірегінде сұрақтар әзірлейді.

2 топ арасында сұрақ-жауап әдісі жүргізіледі. Топ мүшелері 1-1-інің жауаптарын толықтыра алады.

Дескриптор: - токтың жұмысы жөнінде түсінік алады;

-Электр тогының жұмыс формуласымен танысады;

-Қуаттың белгіленуі,өрнектелу формуласымен

өлшем бірлігін жазып үйренеді;

-электр санауыш құралымен танысады;

ҚБ: геометриялық фигураларды таңдау.


2 топ

1ші нөмірлер 1топ 2ші нөмірлер 2топ





Презентация

1,2-слайдтар

Интерактивті тақта











3,4-слайдтар







Аудиодиск,электрондық оқулық.

«Түртіп алу» стратегиясы дәптер,оқулық








Геометриялық фигуралар




Сабақтың ортасы

10 мин


Ойлан,жұптас,бөліс” әдісі арқылы топтар түрлі деңгейде берілген сапалық сұрақ тапсырмалар мен есептерді орындайды:

  1. Мына суреттен не байқайсыздар:

2.Құралдарды аз жұмыс атқаратын құралдан бастап,көп жұмыс атқаратын құралдар тәртібінде қойыңыз, q заряд пен құрал арқылы өтетін кернеу U берілген.

4.Электр энергиясы берілген құрылғыны түрленетін энергия түріне сәйкестендіру:

жылулық энергия

кинетикалық энергия

акустикалық энергия

жарық энергиясы

жылу энергиясы

Дескриптор: -суретке қарап түсінік жұмыстарын жүргізе алады.

- электр энергиясының түрленуін меңгереді.

ҚБ: Мұғалім :Өте жақсы! Жарайсың! Керемет! деген мадақтаулар жасайды.


BILIM Land.kz. сайт

материалдары



Таратпа материалдар



презентация

5-7- слайдтар





оқулық ,жұмыс дәптері































Жариялау әдісі

мадақтаулар




Сергіту сәті

3мин

Доп лақтыру” ойынының мақсаты: Оқушылар ортада дөңгелене тұрып 1-1-не доп лақтыру арқылы бүгінгі сабақта танысқан ұғымдарды қайталайды.



Аяқталуы

5мин








Не үйрендім? Рефлексия

  1. Мен бүгін ..... білдім?

  2. Маған ...... болды

  3. Мен ..... екенін түсіндім?

  4. Мен енді ..... көрсете аламын

  5. Мен ...... жауап беруге қиналдым


Үй тапсырмасын беру:1 тәулікте жұмсалған электр энергиясының мөлшері мен құнын есептеу.






Сабақтан алған әсерлерін парақшаға түсіріп оқиды.

Жариялау әдісі,

мадақтаулар




Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Барлық оқушылар

Неізгі ұғымдарды: ток жұмысы мен қуатын біледі, түсінеді. Формуланы қолданып қарапайым есептерді шығара алады.

Көпшілігі к

уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, зерттеу жұмысын жоспарлай алады, алған білімін сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады

Кейбір оқушылар күрделі есептерді шығара алады.

Өзара бағалау, өзін-өзі бағалау.

Қорытынды бағалау.


Оқушы физика кабинетінде өзін-өзі ұстау ережелерін сақтау . Электр құралдарымен жұмыс істеу барысында ҚТ ережелерін сақтау.


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



























Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі