Күні:
|
8
сынып
|
Meктeп:
|
«№2 Булаево орта
мектебі»
|
Педагогтің
ТАЖ
|
Карабаева Самал
Нугербековна
|
Сaбaқ
тақырыбы:
|
Мұхтар Әуезов
«Көксерек» повесі.
Адам мен табиғат
байланысы
|
Сабаққа негізделген оқу
мақсаты
|
8.1.6.1 тыңдалым
материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып,
дәлелді жауап беру.
8.4.5.1 тақырып
бойынша сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерді орынды
қолдану
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық
оқушылар:
|
|
Оқушылардың басым
бөлігі:
|
|
Кейбір
оқушылар:
|
Бағалау
критерийі
|
-
тыңдалым
материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып,
дәлелді жауап беру
-
тақырып бойынша сөйлем ішінде
қойылатын тыныс белгілерді орынды
қолдану
|
Тілдік
мақсат
|
мәтінді тыңдайды,
сұрақтарға жауап береді, мәтіннің мазмұны негізінде деректерді
келтіреді, дәлелді жауап береді, сөйлемде тыныс белгілерін орынды
қолданады
|
Сабақтың кезеңдері,
уақыт
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
5
минут
|
Ұйымдастыру
кезең
«Шаттық шеңбері
» әдісі
Топқа
бөлу. «Асық»
|
Шеңберге
тұрады
Оң жаққа қарай бір-біріне
етістіктің шақтарын қолданып тілек
айтады..
|
|
Түрлі- түсті
асықтар
|
Сабақтың
ортасы
6
минут
|
1 тапсырма.
Сұрақтарға жауап беру
(Жеке
жұмыс)
2
тапсырма.
Жаңа сөздерді дұрыс
айту
|
|
«Аяқталмаған
сөйлем» әдісі
«Бүгін бұл жұмыс
маған....»
|
|
|
3
тапсырма
Жұппен
жұмыс
|
Ойлау
дегейі
|
Критерий
|
Дескритптор
|
Қолдану
|
тақырып бойынша сөйлем ішінде
қойылатын тыныс белгілерді орынды
қолдану
|
тақырып бойынша сөйлем ішінде
қойылатын тыныс белгілерді орынды
қолданады
|
Мәтінді
оқиды, аударады, диалог
құрастырады |
«Аяқталмаған
сөйлем» әдісі
«Мұхтар Әуезов
туралы ....»
|
|
15
минут
|
4 тапсырма. Видео,
оқулықтағы мәтінмен
салыстыру
«Венн
диграммасы»
Жұппен
жұмыс
|
-Мәтінді
тыңдайды,
-тірек сөздермен
сөйлем құрайды,
-мәтіннің негізгі
ойын айтады,
-баяндайды.
БО: Жаңа сөздермен жұмыс
жасайды;
ББ: Тыңдалым материалынның
негізінде деректерді табады
КБ: тыңдалым материалдарының
мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып, дәлелді жауап
береді;
|
«Бағалау
терезесі» әдіс
1. Маған бәрі
түсінікті болды.
2. Мен есте
сақтадым.
3.Пайда
болды.
4.Түсінбедім.
|
Видеоролик
Қолдау: аударма
сөздігі
Қолдаушы
сұрақтар.
|
12
минут
|
5 тапсырма. Мәтінді
оқу.
«Венн
диграммасы»
Жұппен
жұмыс
|
-қажет сөздерді
пайдаланады;
-сөйлемді
жазады.
Ойлау
дегейі
|
Критерий
|
Дескритптор
|
Қолдану
|
-тыңдалым
материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып,
дәлелді жауап беру
-тақырып бойынша сөйлем ішінде
қойылатын тыныс белгілерді орынды
қолдану
|
-тыңдалым
материалдарының мазмұны негізінде деректерді келтіре отырып,
дәлелді жауап береді
-тақырып бойынша
сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерді орынды
қолданады;
|
|
«Жапондық
бағалау» әдісі
1. Дұрыс,
келісемін.
2.Толықтырамын,
басқа көзқарасым бар
3. Менің сұрағым
бар
|
58 бет 4
тапсырма
Қолдау: аударма
сөздігі
|
Сабақ
соңы
Рефлексия
5
минут
|
«Плюс, минус,
қызықты» әдісі
|
Сабақтан алған
әсерін бағалайды
|
«Шабадан, етүккіш,
себет»
|
Стикерлер
|
Үй
жұмысы
2
минут
|
|
Сөздерді жаттау, 60
бет сұрақтарды қолданып диалог
құрастыру
|
|
|