Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Динамика негіздері |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: 21.11.202ж |
|
||||
|
Сынып: 9 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бүкіләлемдік тартылыс заңы. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.2.2.6 Бүкіләлемдік тартылыс заңын тұжырымдау және оны есептер шығаруда қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Бүкіләлемдік тартылыс заңының формуласын қорытып шығару және есептер шығаруда қолдану. |
||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Топта жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу. |
||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгендеу; Сабақтың мақсатымен таныстыру. |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну. |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Тақта; Оқулық; |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
«Тыңда және жауап бер» әдісі Бейнежазба |
« Тыңда және жауап бер » әдісі
|
Мақтау, мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! |
Тақта; Бейнежазбаны қосу.
|
|
|
Сабақтың ортасы 25минут |
Жеке жұмыс Әр оқушыға жеке тапсырма беріледі. Сілтемеге өтіп, тақырыппен танысып алыңыздар
(2
тапсырма) Жаңа сабақтан алған білім
бойынша сәйкестендіріңіздер
Жер бетінен Жер радиусының үштен біріне тең биіктікте тұрған массасы 100кг денеге әсер ететін жердің тартылыс күшін табыңдар. Жердің радиусы 6400км, массасы 5,96*1024кг Дискриптор: -есептің шартын жазады ; |
Жеке жұмыс Әр оқушы берілген тапсырманы орындайды. Сілтемеге өтіп, тақырыппен танысып алыңыздар
(2
тапсырма) Жаңа сабақтан алған білім
бойынша сәйкестендіріңіздер
Жер бетінен Жер радиусының үштен біріне тең биіктікте тұрған массасы 100кг денеге әсер ететін жердің тартылыс күшін табыңдар. Жердің радиусы 6400км, массасы 5,96*1024кг 2 тапсырманы орындап, сәйкестендіреді
Теориялық
материалмен жұмыс |
Оқушылар жұмыстарын айналдыра отырып бір-бірлерін тексереді. Жалпы балл-3 |
Тақта; Слайд; Оқулық |
|
|
|
Оқулықпен жұмыс Саралап оқыту әдісі (Zipgrade платформасы арқылы тапсырма орындап , дұрыс жауап QR код арқылы тексеремін) 0-4- «0» балл 5-6- «1» балл 7-8- «2» балл 9-10- «3» балл Дискриптор: - берілген сызықтық функцияға параллель болатын сызықтық функцияны жазады; - нүктелердің координаталарын табады; - осы түзулерді координаталар жүйесінде салады. |
Оқулықпен тапсырмаларды тақтаға орындайды. |
Оқушылар дайын жауаппен, жұпта қатар отырған оқушылар бірін-бірі тексеріп бағалайды. Жалпы балл-3 |
Слайд Тақта Бор Кітап Дәптер |
|
|
|
Топпен жұмыс Тарсия әдісі Дискриптор: - функцияларды дрыс ажыратады; - бұрыштық коэффициентті көрсетеді; - координаталық бұрыштарды көрсетеді; - бос мүшені табады; |
Топпен жұмыс Тарсия әдісі Дискриптор: - функцияларды дұрыс ажыратады; - бұрыштық коэффициентті көрсетеді; - координаталық бұрыштарды көрсетеді; - бос мүшені табады; |
Жалпы балл-3 |
Слайд Тақта Бор Кітап Дәптер |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қорытындылау. Кері байланыс. -Сабақтан алған әсерін қандай? -Қиындық тудырған тапсырма? -Оң жағында отырған сыныптасына тілек. Үй тапсырмасын беремін |
Сабақты қорытындылау: Өтілген мақсат бойынша сұрақтар қою арқылы сабақты қорытындылаймын. 1.Сабақтың мақсаты қандай болды? 2.Сабақтың мақсатына жету үшін нені білу керек? 3.Нені түсінбедіңдер? Сабақ соңында оқушылардан кері байланыс алу: -Сабақтан алған әсерін қандай? -Қиындық тудырған тапсырма? -Оң жағында отырған сыныптасына тілек.Үйге тапсырма:№ |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 1-10 баллдық жүйеде бағаланады. |
Lumio платформасы https://www.hellosmart.com/link/890000 |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 9 класс: Бүкіләлемдік тартылыс заңы.
Ашық сабақ 9 класс: Бүкіләлемдік тартылыс заңы.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Динамика негіздері |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: 21.11.202ж |
|
||||
|
Сынып: 9 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бүкіләлемдік тартылыс заңы. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.2.2.6 Бүкіләлемдік тартылыс заңын тұжырымдау және оны есептер шығаруда қолдану. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Бүкіләлемдік тартылыс заңының формуласын қорытып шығару және есептер шығаруда қолдану. |
||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Топта жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу. |
||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгендеу; Сабақтың мақсатымен таныстыру. |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну. |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Тақта; Оқулық; |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
«Тыңда және жауап бер» әдісі Бейнежазба |
« Тыңда және жауап бер » әдісі
|
Мақтау, мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! |
Тақта; Бейнежазбаны қосу.
|
|
|
Сабақтың ортасы 25минут |
Жеке жұмыс Әр оқушыға жеке тапсырма беріледі. Сілтемеге өтіп, тақырыппен танысып алыңыздар
(2
тапсырма) Жаңа сабақтан алған білім
бойынша сәйкестендіріңіздер
Жер бетінен Жер радиусының үштен біріне тең биіктікте тұрған массасы 100кг денеге әсер ететін жердің тартылыс күшін табыңдар. Жердің радиусы 6400км, массасы 5,96*1024кг Дискриптор: -есептің шартын жазады ; |
Жеке жұмыс Әр оқушы берілген тапсырманы орындайды. Сілтемеге өтіп, тақырыппен танысып алыңыздар
(2
тапсырма) Жаңа сабақтан алған білім
бойынша сәйкестендіріңіздер
Жер бетінен Жер радиусының үштен біріне тең биіктікте тұрған массасы 100кг денеге әсер ететін жердің тартылыс күшін табыңдар. Жердің радиусы 6400км, массасы 5,96*1024кг 2 тапсырманы орындап, сәйкестендіреді
Теориялық
материалмен жұмыс |
Оқушылар жұмыстарын айналдыра отырып бір-бірлерін тексереді. Жалпы балл-3 |
Тақта; Слайд; Оқулық |
|
|
|
Оқулықпен жұмыс Саралап оқыту әдісі (Zipgrade платформасы арқылы тапсырма орындап , дұрыс жауап QR код арқылы тексеремін) 0-4- «0» балл 5-6- «1» балл 7-8- «2» балл 9-10- «3» балл Дискриптор: - берілген сызықтық функцияға параллель болатын сызықтық функцияны жазады; - нүктелердің координаталарын табады; - осы түзулерді координаталар жүйесінде салады. |
Оқулықпен тапсырмаларды тақтаға орындайды. |
Оқушылар дайын жауаппен, жұпта қатар отырған оқушылар бірін-бірі тексеріп бағалайды. Жалпы балл-3 |
Слайд Тақта Бор Кітап Дәптер |
|
|
|
Топпен жұмыс Тарсия әдісі Дискриптор: - функцияларды дрыс ажыратады; - бұрыштық коэффициентті көрсетеді; - координаталық бұрыштарды көрсетеді; - бос мүшені табады; |
Топпен жұмыс Тарсия әдісі Дискриптор: - функцияларды дұрыс ажыратады; - бұрыштық коэффициентті көрсетеді; - координаталық бұрыштарды көрсетеді; - бос мүшені табады; |
Жалпы балл-3 |
Слайд Тақта Бор Кітап Дәптер |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қорытындылау. Кері байланыс. -Сабақтан алған әсерін қандай? -Қиындық тудырған тапсырма? -Оң жағында отырған сыныптасына тілек. Үй тапсырмасын беремін |
Сабақты қорытындылау: Өтілген мақсат бойынша сұрақтар қою арқылы сабақты қорытындылаймын. 1.Сабақтың мақсаты қандай болды? 2.Сабақтың мақсатына жету үшін нені білу керек? 3.Нені түсінбедіңдер? Сабақ соңында оқушылардан кері байланыс алу: -Сабақтан алған әсерін қандай? -Қиындық тудырған тапсырма? -Оң жағында отырған сыныптасына тілек.Үйге тапсырма:№ |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 1-10 баллдық жүйеде бағаланады. |
Lumio платформасы https://www.hellosmart.com/link/890000 |
|
шағым қалдыра аласыз














