Материалдар / Ашық сабақ 9 сынып Бала құқығы – асыл қазына
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ 9 сынып Бала құқығы – асыл қазына

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақ тілі мен әдебиет пәнінің мұғалімдеріне көмек ретінде жарияланды Ашық сабақ 9 сынып Бала құқығы – асыл қазына
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
13 Желтоқсан 2020
945
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Заң-қоғамның тірегі

Пәні:Қазақ тілі мен әдебиеті

Мектеп: №16 ЖОББМ

Мұғалімнің аты-жөні: Аюпова М.В.


Күні:

Сынып: 9

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Бала құқығы – асыл қазына

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.3.5.1. Мәтіндегі көтерілген мәселеге оқырманның қарым-қатынасын анықтауға арналған талқылау сұрақтарын құрастыру (оқылым)

Сабақтың мақсаты


Барлық оқушылар орындай алады: Бала құқығы туралы мәтіндегі

көтерілген мәселеге оқырманның қарым-қатынасын анықтауға арналған талқылау сұрақтарын құрастырады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Берілген мәтіндегі мәліметтер негізінде көтерілген мәселені талқылап, сөйлемдер құрастырады.

Кейбір оқушылар орындай алады: Мәтін мазмұны негізінде көтерілген мәселені өмірмен байланыстыра отырып, ой тұжырымын жасайды.

Бағалау критерийі

-мәтіндегі көтерілген мәселеге оқырманның қарым-қатынасын анықтайды

-талқылау сұрақтарын құрастырады.


Тілдік мақсаттар

Оқушылар орындай алады:

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

Талқылауға арналған сұрақтар:

Құндылықтарға баулу

Зайырлы қоғам және жоғары руханият

Пәнаралық байланыс

Құқық

Алдыңғы оқу

Бала құқықтарының қорғалуы. Сұрақ-жауап

Сабақ барысы

Жоспарланған уақыт

Сабақтың жоспары

Ресурстар

Сабақтың

басы

Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушыларды 3 топқа бөлемін.

1. топ «Ақылды»

2. топ «Саналы»

3.топ «Дана»

Жаңа сабақтың оқу мақсаты мен бағалау критерилері оқушыларға таныстырылады.

«Миға шабуыл» әдісі арқылы төмендегі жетекші сұрақтарды басшылыққа аламын:

  • Сендердің ойларыңша, біздің елімізде балалар мен жас өспірімдердің құқықтарын қорғайтын арнайы ұйымдар бар ма?

  • Олар өз жұмысын қандай нормативтік құқықтық құжаттар бойынша жүргізеді?



Сабақтың ортасы






1-тапсырма. Оқылым алды. Т.Ж.

Белсенді әдіс: «Пікір алмасу» әдісі арқылы мәтін бойынша 5 сұрақ құрастырып, мәтіннен көтерілген мәселені табады. Жауаптарды талқылайды, дұрыс жауаппен салыстырады.

Дескриптор:

  • Мәтін бойынша 5 сұрақ құрастырады.

  • Мәтіннен көтерілген мәселені табады.

  • Жауаптарды талқылап, дұрыс жауаппен салыстырады.


ҚБ: Дескриптордың нәтижесінде қалыптастырушы бағалау топ арасында жүзеге асады.

Бағалау парағы


Топ мүшесі

Дескриптор

Балл




  • мәтін бойынша 5 сұрақ құрастырады.

  • мәтіннен көтерілген мәселені табады.

  • жауаптарды талқылап, дұрыс жауаппен салыстырады.



2-тапсырма. Оқылым барысы. Ж.Ж.

Оқылым мәтінінен «Артық болмас білгенің» айдарымен берілген материалдағы мәліметтер негізінде мәтіннен көтерілген мәселені анықтап,сөйлемдер құрастырып жазады.


Дескриптор:

- Мәтіннен көтерілген мәселені анықтайды.

-Берілген мәтіндегі мәліметтер негізінде сөйлемдер құрастырып жазады.

Бағалау парағы

Оқушының аты-жөні

Дескриптор

Балл


1


- мәтіннен көтерілген мәселені анықтайды.

-сөйлемдер құрастырып жазады.



ҚБ: Дескриптордың нәтижесінде қалыптастырушы бағалау жұптық жұмыс арқылы жүргізіледі.

3-тапсырма. Оқылымнан кейін. Ж.

«ПОПС формуласы» әдісін пайдалана отырып, оқылым мәтіні бойынша ой тұжырымын жасайды.

1. Менің ойымша,...

2. Себебі мен оны былай түсіндіремін...

3. Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын...

4. Осыған байланысты мен мынадай қорытындыға келдім...


Дескриптор:

- оқылым мәтіні бойынша ой тұжырымын жасайды.


ҚБ:Дескриптордың нәтижесінде қалыптастырушы бағалау жеке жұмыс арқылы жүргізіледі.


Бағалау парағы

Оқушының аты-жөні

Дескриптор

Балл


1


- оқылым мәтіні бойынша ой тұжырымын жасайды.


























Сабақтың

соңы

Кері байланыс. «Ауа райы» әдісі арқылы ауыл бейнеленген суретке күн, бұлт, жаңбыр суретін жапсырамын.

Күн – өте жақсы түсіндім, сабақ қызықты болды.

Бұлт – жақсы түсіндім, ұнады.

Жаңбыр – маған қиындау тиді.





Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті

оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың

материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

АКТ-мен байланыс.


Денсаулық және қауіпсіздік.

Барынша қолдау көрсету:

3-тапсырманы орындау барысында «ПОПС формуласы» әдісі бойынша сөз тіркестерін, фактілер, мысалдар және жетекші сұрақтар беру арқылы қолдау көрсетемін


Орташа қолдау көрсету: жетекші сұрақтар беру арқылы қолдау көрсетемін

Аз қолдау көрсету: фактілермен, мысалдармен дәлелдеп ой тұжырымын жазады.

Бағалау парағы арқылы топта бағаланады.

Оқушылардың әр тапсырманы орындау барысында ынталандыру, жігерлендіру мақсатында қалыптастырушы бағалау жүргізіп отырамын.



Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен өз жоспарыма

қандай түзетулер енгіздім жəне

неліктен?


770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!