Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ 9 сынып Бұқаралық ақпарат құралдары – тәрбие құралы
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Заң-қоғамның тірегі Пәні:Қазақ тілі мен әдебиеті |
Мектеп: №16 ЖОББМ Мұғалімнің аты-жөні: Сарбаева А.Ұ. |
||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: Сынып: 9 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Бала құқығы – асыл қазына |
||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.3.5.1. Мәтіндегі көтерілген мәселеге оқырманның қарым-қатынасын анықтауға арналған талқылау сұрақтарын құрастыру (оқылым) |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Бала құқығы туралы мәтіндегі көтерілген мәселеге оқырманның қарым-қатынасын анықтауға арналған талқылау сұрақтарын құрастырады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Берілген мәтіндегі мәліметтер негізінде көтерілген мәселені талқылап, сөйлемдер құрастырады. Кейбір оқушылар орындай алады: Мәтін мазмұны негізінде көтерілген мәселені өмірмен байланыстыра отырып, ой тұжырымын жасайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
-мәтіндегі көтерілген мәселеге оқырманның қарым-қатынасын анықтайды -талқылау сұрақтарын құрастырады. |
||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: |
||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият |
||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Құқық |
||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу |
Бала құқықтарының қорғалуы. Сұрақ-жауап |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт |
Сабақтың жоспары |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушыларды 3 топқа бөлемін. 1. топ «Ақылды» 2. топ «Саналы» 3.топ «Дана» Жаңа сабақтың оқу мақсаты мен бағалау критерилері оқушыларға таныстырылады. «Миға шабуыл» әдісі арқылы төмендегі жетекші сұрақтарды басшылыққа аламын:
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. Оқылым алды. Т.Ж. Белсенді әдіс: «Пікір алмасу» әдісі арқылы мәтін бойынша 5 сұрақ құрастырып, мәтіннен көтерілген мәселені табады. Жауаптарды талқылайды, дұрыс жауаппен салыстырады. Дескриптор:
ҚБ: Дескриптордың нәтижесінде қалыптастырушы бағалау топ арасында жүзеге асады. Бағалау парағы
2-тапсырма. Оқылым барысы. Ж.Ж. Оқылым мәтінінен «Артық болмас білгенің» айдарымен берілген материалдағы мәліметтер негізінде мәтіннен көтерілген мәселені анықтап,сөйлемдер құрастырып жазады.
Дескриптор: - Мәтіннен көтерілген мәселені анықтайды. -Берілген мәтіндегі мәліметтер негізінде сөйлемдер құрастырып жазады. Бағалау парағы
ҚБ: Дескриптордың нәтижесінде қалыптастырушы бағалау жұптық жұмыс арқылы жүргізіледі. 3-тапсырма. Оқылымнан кейін. Ж. «ПОПС формуласы» әдісін пайдалана отырып, оқылым мәтіні бойынша ой тұжырымын жасайды. 1. Менің ойымша,... 2. Себебі мен оны былай түсіндіремін... 3. Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын... 4. Осыған байланысты мен мынадай қорытындыға келдім...
Дескриптор: - оқылым мәтіні бойынша ой тұжырымын жасайды.
ҚБ:Дескриптордың нәтижесінде қалыптастырушы бағалау жеке жұмыс арқылы жүргізіледі.
Бағалау парағы
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. «Ауа райы» әдісі арқылы ауыл бейнеленген суретке күн, бұлт, жаңбыр суретін жапсырамын. Күн – өте жақсы түсіндім, сабақ қызықты болды. Бұлт – жақсы түсіндім, ұнады. Жаңбыр – маған қиындау тиді. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
АКТ-мен байланыс.
Денсаулық және қауіпсіздік. |
|||||||||||||||||||||||||||||
Барынша қолдау көрсету: 3-тапсырманы орындау барысында «ПОПС формуласы» әдісі бойынша сөз тіркестерін, фактілер, мысалдар және жетекші сұрақтар беру арқылы қолдау көрсетемін
Орташа қолдау көрсету: жетекші сұрақтар беру арқылы қолдау көрсетемін Аз қолдау көрсету: фактілермен, мысалдармен дәлелдеп ой тұжырымын жазады. |
Бағалау парағы арқылы топта бағаланады. Оқушылардың әр тапсырманы орындау барысында ынталандыру, жігерлендіру мақсатында қалыптастырушы бағалау жүргізіп отырамын.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
770 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |