|
Апта 4 |
|
Қазақ тілі 9- сынып |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қаныш Сәтбаев |
|||||||
|
Жалпы мақсаты |
Қ.Сәтбаевтың өмірбаянымен таныстыру, білімі, ғылыми еңбектері, қоғамдық жұмысы туралы мәлімет беру. Ойлау, сөйлеу мәдениетін, сөздік қорын дамыту, есте сақтау қабілеттерін арттыру. |
|||||||
|
Күтілетін нәтижелер |
Басқалардың және өз пікірін сыни тұрғыда бағалайды. Сауатты, таза жазуға, жанындағы адамдар еңбегін бағалауға тәрбиеленеді. Шығармашалық қабілеттері байқалады. Топта, жұпта бірлесе жұмыс жасайды. |
|||||||
|
Негізгі идеялар |
Қаныш Сәтбаевтың ұлы тұлға дәрежесіне жету негізін анықтау. |
|||||||
|
Сабақтың түрі |
Жаңа сабақ |
|||||||
|
Сабақта қолданылатын материалдар |
А-4 парағы, Оқулық Роwer point таныстырылым, бейне таныстырылым |
|||||||
|
Сабақтың әдіс тәсілдері: |
Топпен, жұппен жұмыс, баяндау,
сұрақ - жауап, сын тұрғысынан ойлау
стратегиялары. |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
||||||
|
Кіріспе |
-Салем достым! -Сен қалайсың? -Сен келдің! -Жақсы болды! |
(амандасады) (иықтарынан қағады) (қолдарын жаяды) (құшақтайды) |
||||||
|
Тұсау кесер |
Сурет қиындысы арқылы жұпқа бөлемін. Бейнеленген суреттерді үш тілде атау -Суреттердің атауын бір сөз тіркеспен қалай айтуға болады? - Қазақ жерінде пайдалы қазбаларын кім тапты? - Қаныш Сәтбаев деген кім? |
Көмір, алтын, түрлі түсті
металдар, (Пайдалы қазбалар) Қаныш Сәтбаев Ғалым |
||||||
|
Өткенді қайталау |
Өткен сабақта қай ғалым туралы әңгімелестік? Ыбырай Алтынсарин туралы не білдік? 1 жұп- ол кім деген сұраққа жауап 2 жұп- шығармашылығы 3 жұп- ағартушылық еңбегі |
Слайд арқылы тапсырманы алып баяндайды № 2 |
||||||
|
Негізгі бөлім |
1.Ой қозғау:
Эпиграфы: «Жері байдың – елі бай» 2.Сабақтың мақсатын
шығару: Алдарымызға қандай мақсат
қоямыз? (қазақша сөйлейміз, жаңа сөздермен
танысамыз, Қаныш
Сәтбаев туралы жаңа мәлімет аламыз,
грамматикалық тапсырмаларды
орындаймыз)
( оқушы өз жобасын
интерактивті тақтада қорғайды.) Қалғандары тыңдап, кестені толтырып
отырады. 4. Мәтінмен жұмыс жасау: 1 жұмыс: 1. Оқып, бейтаныс сөздерді белгілеу, сөздікке жазғызу 2. Жұптық жұмыс. Азат жол бойынша 2 жұмыс: Сауалдама (опросник) толықтыру Сауалдама Тегі, аты, жөні: Ғылыми жетістіктері: Ғылыми атақтары: Қайтыс болған күні: 3 жұмыс. Мәтінде етістіктер қай шақта қолданылған? 3 тапсырмада сөйлемдер берілген, соның дұрыс/бұрысын анықтап етістікке кешенді талдау жасау 5. Бейнекөрініс Шың аты кім? Анасы неше жаста қайтыс болған? Қандай тарихи тұлғамен туысқан? Кіммен бірге оқыған? |
Формативті бағалау
«Көзбен жүгірту» Ойлаң, бөліс, әр жұп өз бөлігін оқып, мазмұның басқа жұпқа айтып береді. Ауызша
|
||||||
|
Қорытынды
Рефлексия
Үйге тапсырма
Бағалау |
Ең қызық мәлімет Мен білмеген мәлімет Мақтаныш сезім тудыратын мәлімет
Балалар, қалай ойлайсыңдар, тақырыптың мақсатына жеттік пе?
“3” – cөздер, одағайларды жаттау, сауалдаманы оқу “4” +Қ.С. өмірбаянын айту “5” + «Тұңғыш президент» тақырыбы бойынша эссе жазу. Өз-өзін бағалау . Мен бүгін өзіме ...... бағаны қоямын, өйткені ..... |
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ 9 сынып қазақ тілі "Қаныш Сәтбаев"
Ашық сабақ 9 сынып қазақ тілі "Қаныш Сәтбаев"
|
Апта 4 |
|
Қазақ тілі 9- сынып |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қаныш Сәтбаев |
|||||||
|
Жалпы мақсаты |
Қ.Сәтбаевтың өмірбаянымен таныстыру, білімі, ғылыми еңбектері, қоғамдық жұмысы туралы мәлімет беру. Ойлау, сөйлеу мәдениетін, сөздік қорын дамыту, есте сақтау қабілеттерін арттыру. |
|||||||
|
Күтілетін нәтижелер |
Басқалардың және өз пікірін сыни тұрғыда бағалайды. Сауатты, таза жазуға, жанындағы адамдар еңбегін бағалауға тәрбиеленеді. Шығармашалық қабілеттері байқалады. Топта, жұпта бірлесе жұмыс жасайды. |
|||||||
|
Негізгі идеялар |
Қаныш Сәтбаевтың ұлы тұлға дәрежесіне жету негізін анықтау. |
|||||||
|
Сабақтың түрі |
Жаңа сабақ |
|||||||
|
Сабақта қолданылатын материалдар |
А-4 парағы, Оқулық Роwer point таныстырылым, бейне таныстырылым |
|||||||
|
Сабақтың әдіс тәсілдері: |
Топпен, жұппен жұмыс, баяндау,
сұрақ - жауап, сын тұрғысынан ойлау
стратегиялары. |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
||||||
|
Кіріспе |
-Салем достым! -Сен қалайсың? -Сен келдің! -Жақсы болды! |
(амандасады) (иықтарынан қағады) (қолдарын жаяды) (құшақтайды) |
||||||
|
Тұсау кесер |
Сурет қиындысы арқылы жұпқа бөлемін. Бейнеленген суреттерді үш тілде атау -Суреттердің атауын бір сөз тіркеспен қалай айтуға болады? - Қазақ жерінде пайдалы қазбаларын кім тапты? - Қаныш Сәтбаев деген кім? |
Көмір, алтын, түрлі түсті
металдар, (Пайдалы қазбалар) Қаныш Сәтбаев Ғалым |
||||||
|
Өткенді қайталау |
Өткен сабақта қай ғалым туралы әңгімелестік? Ыбырай Алтынсарин туралы не білдік? 1 жұп- ол кім деген сұраққа жауап 2 жұп- шығармашылығы 3 жұп- ағартушылық еңбегі |
Слайд арқылы тапсырманы алып баяндайды № 2 |
||||||
|
Негізгі бөлім |
1.Ой қозғау:
Эпиграфы: «Жері байдың – елі бай» 2.Сабақтың мақсатын
шығару: Алдарымызға қандай мақсат
қоямыз? (қазақша сөйлейміз, жаңа сөздермен
танысамыз, Қаныш
Сәтбаев туралы жаңа мәлімет аламыз,
грамматикалық тапсырмаларды
орындаймыз)
( оқушы өз жобасын
интерактивті тақтада қорғайды.) Қалғандары тыңдап, кестені толтырып
отырады. 4. Мәтінмен жұмыс жасау: 1 жұмыс: 1. Оқып, бейтаныс сөздерді белгілеу, сөздікке жазғызу 2. Жұптық жұмыс. Азат жол бойынша 2 жұмыс: Сауалдама (опросник) толықтыру Сауалдама Тегі, аты, жөні: Ғылыми жетістіктері: Ғылыми атақтары: Қайтыс болған күні: 3 жұмыс. Мәтінде етістіктер қай шақта қолданылған? 3 тапсырмада сөйлемдер берілген, соның дұрыс/бұрысын анықтап етістікке кешенді талдау жасау 5. Бейнекөрініс Шың аты кім? Анасы неше жаста қайтыс болған? Қандай тарихи тұлғамен туысқан? Кіммен бірге оқыған? |
Формативті бағалау
«Көзбен жүгірту» Ойлаң, бөліс, әр жұп өз бөлігін оқып, мазмұның басқа жұпқа айтып береді. Ауызша
|
||||||
|
Қорытынды
Рефлексия
Үйге тапсырма
Бағалау |
Ең қызық мәлімет Мен білмеген мәлімет Мақтаныш сезім тудыратын мәлімет
Балалар, қалай ойлайсыңдар, тақырыптың мақсатына жеттік пе?
“3” – cөздер, одағайларды жаттау, сауалдаманы оқу “4” +Қ.С. өмірбаянын айту “5” + «Тұңғыш президент» тақырыбы бойынша эссе жазу. Өз-өзін бағалау . Мен бүгін өзіме ...... бағаны қоямын, өйткені ..... |
|
||||||
шағым қалдыра аласыз













