Материалдар / Ашық сабақ, 9 сынып.Компьюетрдің фигуралары
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ, 9 сынып.Компьюетрдің фигуралары

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ. 9 сынып.Компьюетрдің фигуралары. Қысқа мерзімді сабақ жоспары. Мұғалімдерге әдістемелік көмек ретінде жарияланған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Қараша 2022
307
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Бөлім

Компьютер таңдаймыз

Педагогтың аты-жөні

Ожкен Азира

Күні 13.10.22


Сынып 9а

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Компьютердің конфигурациясы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


9.1.1.1- компьютердің міндетіне қарай конфигурациясын таңдау.

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар:

Компьютердің негізгі құрылғыларымен танысу.

Көптеген оқушылар:

Дербес компьютердің ішкі және сыртқы құрылғыларының қызметін

анықтау.

Кейбір оқушылар:

Пайдалану және мақсатына қарай компьютер конфигурациясына

тұжырым жасау.


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

Ой сергіту. «Толағай» ойыны.

Екі топ болып қатарға тұрады. Бірінші топ – мәшине, екінші

топ ұшақ құрастыруы керек. Ол үшін алдында кездескен

кедергілерден сүрінбей жылдам өтіп, өздеріне қажет

құралдарды алып барулары керек. Қай топ бірінші болып

құрастырса, сол топ жеңімпаз болады. Жеңімпаз топ

мадақталады.

Үй тапсырмасын пысықтау

«Өкіл» әдісі.

1-топ: «Әлеуметтік желіде ақпарат алмасу».

2-топ: «Плагиат» дегеніміз не? тақырыбында постер

жасайды. Топтар бір-бірлеріне келген өкілдерге

жұмыстарын түсіндіріп береді.

Ауызша мадақтау, ынталандыру.

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.










Сабақтың ортасы

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Миға шабуыл

Дербес компьютердің қандай құрылғыларын білесің?

Олар жайлы әңгімеле.

Істеп тұрған компьютердің ішкі және сыртқы

құрылғыларының техникалық сипаттамаларын қалай

білуге болады?

Жаңа білім.

Мұғалімнің түсіндірмесі бойынша мәтіндік редакторлардың

айырмашылығымен таныстырады.



Дескриптор

Дербес компьютердің ішкі, сыртқы құрылғыларының

қызметін анықтайды.

Топтық жұмыс

Пайдалану мақсатына қарай компьютерлердің

конфигурацияларын таңдаңдар. Мақсатына қарай

компьютер құрылғыларының техникалық сипаттамаларын

анықтаңдар .

Дескриптор

Компьютер конфигурациясын дұрыс таңдайды.

Жұптық жұмыс

Дизайн маманы үшін қажетті компьютердің

конфигурациясына құрылғылар таңдап ұсыныңдар.

Дескриптор

Компьютер конфигурациясының маңыздылығын

тұжырымдайды.

Оқушылардың жұмыстары қоржынға фишкалар жинау

арқылы бағаланады.

Мұғалімді тыңдайды










































































































Фишкалар,

қоржын

Сабақтың соңы

Дәптермен жұмыс

Жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындау.

1. Компьютердің қандай түрлері бар? Оларға сипаттама

бер.

2. Дербес компьютер дегеніміз не?

3. Компьютердің ішкі құрылғыларына не жатады?

Сипатта.

4. Сыртқы құрылғыларға қандай құрылғылар жатады?

Сипатта.

5. Компьютерде орнатылған программалық

жабдықтармен құрылғылардың сипаттамаларын

қалай көруге болады?

«БББ кестесі» әдісі. Оқушылар сабақ туралы не білетінін,

не білгенін, не білгісі келетінін кестеге жазады.

Өзін-өзі бағалау.


Оқушының

дәптерімен

жұмыс

Үй тапсырмасы

Компьютердің конфигурациясы тақырыбында жоба жасау.







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!