|
Бөлім: |
Жыл мезгілдері |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Айтбаева С.А |
|
|
Күні: |
25.11.2021ж |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: 16 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жаз бен күз айлары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/кесте толтыру/мазмұндау 3.2.1.1 берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табады және сөйлеу барысында қолдана алады; Оқушылардың көпшілігі: тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыра алады/кесте толтырады/мазмұндай алады ; Кейбір оқушылар: сурет бойынша әңгіме құрастырады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы (7 минут) |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату. «Ыстық алақан» әдісі – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! |
Орнымыздан тұрайық, |
|
През/қ слайд Суреттер Сызбалар |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (30 минут) |
1-тапсырма. «Суреттер сөйлесін» әдісі Суретке қара . Үлгі бойынша сөйлес. -Қазір қай мезгіл? -Қазір күз мезгілі Жаңа сөздер
Жаңа сөздер
Мың, салқындайды. Егін ору,шық түсу
Оқулықпен жұмыс Суретке бойынша оқушыларға сұрақтар қояды, жауаптарын толықтырады
2- тапсырма «Анықта» әдісі Жеке жұмыс Оқушыларға сұрақ қоя отырып, басқа оқушылардың зейінін негізгі мәтінге аударады. Сергіту сәті
3- тапсырма «Кім тапқыр?» әдісі Жеке жұмыс Мұғалім оқушыларға бағыт- бағдар береді. 4- тапсырма. «Кім жылдам?» әдісі Жеке жұмыс Мұғалім оқушыға қажет кезде көмек береді, түсінбеген тұстарына бағыт- бағдар береді. |
Сұрақтарға жауап береді. Күтілетін нәтижені мұқият тыңдайды.
Тыңдалым. Айтылым Мәтінді тыңдайды, қандай жыл мезгілі екенін анықтайды. Оқылым Айтылым Оқушылар мәтінді оқиды, жаз бен күз мезгілдерінің белгісін табады.
Интербелсенді тақтада берілген сергіту сәтін сынып болып бірге тұрып орындайды.
Айтылым Жаз және күз айларын ретімен атайды.
Жазылым Әр оқушы өз отбасы мүшелерінің қай мезгілде туғанын және аттарын кестеге түсіреді. Көктем Жаз Күз Қыс
|
Ауызша кері байланыс беру Жарайсың!Өте Жақсы!
«Бас бармақ» тәсілі арқылы бағалау жүргізу.
Дескриптор: -сурет бойынша әңгіме құрай алады; -сөйлемдер санын анықтай алады;
Ауызша кері байланыс беру Жарайсың!Өте Жақсы! Дескриптор: -жыл мезгілдерін ажырата алады; -айларды жатқа айта алады; -сурет бойынша мәтін құрай алады.
«Бес саусақ» тәсілін пайдаланып өзін- өзі бағалау жүргізеді.
Дескриптор: -мәтінді дұрыс оқи алады; -жаз және күз айларын ретімен атай алады; -есте сақтау қабілеттері артады.
|
«Жаз бен күз» плакаты
Сөз сөйлем сызбалары
Суреттер топтамасы
Бағдаршамның суреті
Интербелсенді тақта
Смайликтер
Кесте
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтер арқылы көрсетеді
Үй тапсырмасы: 7- тапсырма
|
Сұрақтарға жауап беріп, сөйлемді толықтырады.
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ . 3-сынып . Тақырыбы: "Жаз бен күз айлары"
Ашық сабақ . 3-сынып . Тақырыбы: "Жаз бен күз айлары"
|
Бөлім: |
Жыл мезгілдері |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Айтбаева С.А |
|
|
Күні: |
25.11.2021ж |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: 16 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жаз бен күз айлары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру/кесте толтыру/мазмұндау 3.2.1.1 берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: берілген тақырыпқа қатысты сөздерді табады және сөйлеу барысында қолдана алады; Оқушылардың көпшілігі: тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыра алады/кесте толтырады/мазмұндай алады ; Кейбір оқушылар: сурет бойынша әңгіме құрастырады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы (7 минут) |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату. «Ыстық алақан» әдісі – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! |
Орнымыздан тұрайық, |
|
През/қ слайд Суреттер Сызбалар |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (30 минут) |
1-тапсырма. «Суреттер сөйлесін» әдісі Суретке қара . Үлгі бойынша сөйлес. -Қазір қай мезгіл? -Қазір күз мезгілі Жаңа сөздер
Жаңа сөздер
Мың, салқындайды. Егін ору,шық түсу
Оқулықпен жұмыс Суретке бойынша оқушыларға сұрақтар қояды, жауаптарын толықтырады
2- тапсырма «Анықта» әдісі Жеке жұмыс Оқушыларға сұрақ қоя отырып, басқа оқушылардың зейінін негізгі мәтінге аударады. Сергіту сәті
3- тапсырма «Кім тапқыр?» әдісі Жеке жұмыс Мұғалім оқушыларға бағыт- бағдар береді. 4- тапсырма. «Кім жылдам?» әдісі Жеке жұмыс Мұғалім оқушыға қажет кезде көмек береді, түсінбеген тұстарына бағыт- бағдар береді. |
Сұрақтарға жауап береді. Күтілетін нәтижені мұқият тыңдайды.
Тыңдалым. Айтылым Мәтінді тыңдайды, қандай жыл мезгілі екенін анықтайды. Оқылым Айтылым Оқушылар мәтінді оқиды, жаз бен күз мезгілдерінің белгісін табады.
Интербелсенді тақтада берілген сергіту сәтін сынып болып бірге тұрып орындайды.
Айтылым Жаз және күз айларын ретімен атайды.
Жазылым Әр оқушы өз отбасы мүшелерінің қай мезгілде туғанын және аттарын кестеге түсіреді. Көктем Жаз Күз Қыс
|
Ауызша кері байланыс беру Жарайсың!Өте Жақсы!
«Бас бармақ» тәсілі арқылы бағалау жүргізу.
Дескриптор: -сурет бойынша әңгіме құрай алады; -сөйлемдер санын анықтай алады;
Ауызша кері байланыс беру Жарайсың!Өте Жақсы! Дескриптор: -жыл мезгілдерін ажырата алады; -айларды жатқа айта алады; -сурет бойынша мәтін құрай алады.
«Бес саусақ» тәсілін пайдаланып өзін- өзі бағалау жүргізеді.
Дескриптор: -мәтінді дұрыс оқи алады; -жаз және күз айларын ретімен атай алады; -есте сақтау қабілеттері артады.
|
«Жаз бен күз» плакаты
Сөз сөйлем сызбалары
Суреттер топтамасы
Бағдаршамның суреті
Интербелсенді тақта
Смайликтер
Кесте
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтер арқылы көрсетеді
Үй тапсырмасы: 7- тапсырма
|
Сұрақтарға жауап беріп, сөйлемді толықтырады.
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


















