|
Бөлім: |
6-бөлім – Тотық ойындар элементтері. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сабаншиева Гульжан |
|
Күні: |
16.09.2024ж |
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Топтағы шығармашылықты дамытуға бағытталған ойындар. Допты торға лақтыру. (Баскетбол ойыны) |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.2.4.1 бірқатар дене жаттығуларына қатысқан кезде ережелерді және құрылымдық тәсілдерді білетінін қолдану және пайдалану |
|
Сабақтың мақсаты: |
Бірқатар дене жаттығуларына қатысқан кезде ережелерді және құрылымдық тәсілдерді білетінін қолданады және пайдаланады |
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Топтағы шығармашылықты дамытуға бағытталған ойындар. Допты торға лақтыру. (Баскетбол ойыны)
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 5 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау. 2.Сыныптың ережесін еске түсіру. Өткен сабақты еске алу: «Көңілді доп» әдісі арқылы Баскетбол ойынының допты алып жүру ережесімен таныстыру Доппен ойыншы допты серпіп жатқанда жүре немесе жүгіре алады. Егер доп секіруді тоқтатса, ол тоқтауы керек. Егер сіз допты жібермей серуендеуді қайта бастасаңыз, онда сіз бұзушылық жасадыңыз (серуендеу). Допты серпу кезінде ойыншы оны бүйірінен асыра сермеуінен немесе қолмен ұстаудан аулақ болу керек, бұл тағы бір бұзушылық болып Допты екі қолмен серпу әрекеті дубль деп аталады. Егер екі ойыншы допты өз араларында ұстаса, төреші допқа иелік ету туралы шешім қабылдау үшін екеуінің арасында ысқырады. Допты тебуге болмайды. |
Амандасу
Баскетбол туралы сұрақ-жауап Ережені еске түсіру |
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай ынталандыру мақсатында баскетбол таяқшасы арқылы бағаланады. |
Доптар |
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе 2мин
|
Сабақтың тақырыбын, мақсатын таныстыру. І Дене қыздыру жаттығулары. 1 сандағы оқушылар І топ 2 сандағылар ІІ топ боласыздар. саналады. |
Оқушыларды топтарға біріктіру. 1,2 арқылы 2 топқа бөледі.
|
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
Доптар |
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 30 мин.
|
Бүгінгі сабақ бойынша оқушыларға тапсырма нұсқаулығымен таныстырады. Бақылайды. Қолдау көрсетеді. 1тапсырма Баскетбол ойынында ережеге сәйкес допты алып жүру 2тапсырма кедергілермен допты алып жүріп, себетке салу |
Қауіпсіздік техникасы Қозғалыс ойындар Командалар баскетбол ойынының ережесіне сай допты алып жүреді, себетке салады. Дескриптор: Баскетбол ойынында ережеге сәйкес допты алып жүруді орындайды. Допты дұрыс алып жүру бойынша сыныптасына ұсыныстар береді. Дескриптор: Баскетбол ойынында ережеге сәйкес допты себетке салады. Допты дұрыс себетке салу бойынша сыныптасына ұсыныстар береді. |
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай бір- бірін баскетбол добы арқылы бағалайды. |
Доптар |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 8 мин.
|
«Сұрақ- жауап» әдісі Рефлексия «Бір ауыз сөз» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Бағалау баскетбол добы арқылы |
Жеке жұмыс: (wordwall.net) платформасы Сұрақ -жауап 1. Баскетбол ойынында неше төреші болады? 2. Баскетбол ойынында командада неше ойыншы болады? 3. Баскетбол ойынында допты теуіп ойнауға бола ма? 4. Баскетбол добының салмағы? 5. Баскетболдың отаны? Жеке жұмыс: Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б. |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай оқушының өзіне тиісті мадақтамасын беріп бағалайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ . Дене шынықтыру
Ашық сабақ . Дене шынықтыру
|
Бөлім: |
6-бөлім – Тотық ойындар элементтері. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сабаншиева Гульжан |
|
Күні: |
16.09.2024ж |
|
Сыныбы: 3 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Топтағы шығармашылықты дамытуға бағытталған ойындар. Допты торға лақтыру. (Баскетбол ойыны) |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.2.4.1 бірқатар дене жаттығуларына қатысқан кезде ережелерді және құрылымдық тәсілдерді білетінін қолдану және пайдалану |
|
Сабақтың мақсаты: |
Бірқатар дене жаттығуларына қатысқан кезде ережелерді және құрылымдық тәсілдерді білетінін қолданады және пайдаланады |
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Топтағы шығармашылықты дамытуға бағытталған ойындар. Допты торға лақтыру. (Баскетбол ойыны)
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 5 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау. 2.Сыныптың ережесін еске түсіру. Өткен сабақты еске алу: «Көңілді доп» әдісі арқылы Баскетбол ойынының допты алып жүру ережесімен таныстыру Доппен ойыншы допты серпіп жатқанда жүре немесе жүгіре алады. Егер доп секіруді тоқтатса, ол тоқтауы керек. Егер сіз допты жібермей серуендеуді қайта бастасаңыз, онда сіз бұзушылық жасадыңыз (серуендеу). Допты серпу кезінде ойыншы оны бүйірінен асыра сермеуінен немесе қолмен ұстаудан аулақ болу керек, бұл тағы бір бұзушылық болып Допты екі қолмен серпу әрекеті дубль деп аталады. Егер екі ойыншы допты өз араларында ұстаса, төреші допқа иелік ету туралы шешім қабылдау үшін екеуінің арасында ысқырады. Допты тебуге болмайды. |
Амандасу
Баскетбол туралы сұрақ-жауап Ережені еске түсіру |
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай ынталандыру мақсатында баскетбол таяқшасы арқылы бағаланады. |
Доптар |
|
|
Жаңа сабаққа кіріспе 2мин
|
Сабақтың тақырыбын, мақсатын таныстыру. І Дене қыздыру жаттығулары. 1 сандағы оқушылар І топ 2 сандағылар ІІ топ боласыздар. саналады. |
Оқушыларды топтарға біріктіру. 1,2 арқылы 2 топқа бөледі.
|
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
Доптар |
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 30 мин.
|
Бүгінгі сабақ бойынша оқушыларға тапсырма нұсқаулығымен таныстырады. Бақылайды. Қолдау көрсетеді. 1тапсырма Баскетбол ойынында ережеге сәйкес допты алып жүру 2тапсырма кедергілермен допты алып жүріп, себетке салу |
Қауіпсіздік техникасы Қозғалыс ойындар Командалар баскетбол ойынының ережесіне сай допты алып жүреді, себетке салады. Дескриптор: Баскетбол ойынында ережеге сәйкес допты алып жүруді орындайды. Допты дұрыс алып жүру бойынша сыныптасына ұсыныстар береді. Дескриптор: Баскетбол ойынында ережеге сәйкес допты себетке салады. Допты дұрыс себетке салу бойынша сыныптасына ұсыныстар береді. |
Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай бір- бірін баскетбол добы арқылы бағалайды. |
Доптар |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 8 мин.
|
«Сұрақ- жауап» әдісі Рефлексия «Бір ауыз сөз» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Бағалау баскетбол добы арқылы |
Жеке жұмыс: (wordwall.net) платформасы Сұрақ -жауап 1. Баскетбол ойынында неше төреші болады? 2. Баскетбол ойынында командада неше ойыншы болады? 3. Баскетбол ойынында допты теуіп ойнауға бола ма? 4. Баскетбол добының салмағы? 5. Баскетболдың отаны? Жеке жұмыс: Оқушылар бір ауыз сөзбен сабақ туралы өз ойларын түсіндіріп береді. Бір ауыз сөздеріне сабақты бағалайтын келесі сөздерді айтуға болады ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым, жасай аламын. т.б. |
Мұғалім оқушылардың сабаққа қатысқан белсенілігіне қарай оқушының өзіне тиісті мадақтамасын беріп бағалайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз
















