Бекітілді:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Ибраш Қ.З |
||||
|
Пән/Сынып: |
7б сынып |
||||
|
Күні: |
24.11.22ж. |
||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Функция. Функцияның графигі № 26 сабақ
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін графиктік тәсілмен шешу |
||||
|
Оқу мақсаты: |
7.4.2.3екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесін графиктік тәсілмен шешу; |
||||
|
Сабақ мақсаты: |
Білім алушылардың сызықтық теңдеулер жүйесінің шешімін графиктік әдіспен табу және бұрыштық коэффициенттеріне байланысты теңдеулер жүйесінің шешімдер санын анықтау тапсырмаларын орындау арқылы іскерлік дағдысын қалыптастыру. |
||||
|
Бағалау критерийі: |
Білім алушы Екі айнымаласы бар теңдеулер жүйесінің коэффициенттеріне қатысты шешімдер санын анықтайды; Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйесінің коэффициенттеріне қатысты шешімдер санын анықтайды.
|
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құрмет. Ынтымақтастық. Өмір бойы білім алу
|
||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
2 мин 5 мин 10 мин |
Cабақ-тың басы: Cабақ-тың ортасы |
Жағымды көңіл күй. Мақсаты: Оқушылардың бойынша бір –біріне құрмет, сүйіспеншілік , ынтымақтастық қалыптастыру -құндылықтарына баулу. Жағымды көңіл күй. Құрмет. Ынтымақтастық. І. Оқушыларды топқа бөлу(өз еріктеріне қарай 6-7 оқушыдан) 2. Топтардың сәлемдесуі: І топ: Татулық болса , бірлік болады ІІ топ: Жұдырық жұмылса, жүк жеңіл ІІІ топ: Біліктіні білігі үшін сыйлайды
Мақсаты: Үй тапсырмасын пысықтау, еске түсіру.
3
3. Кім жылдам!
Мақсаты: Білім-білік , іскерлік дағдысын қалыптастыру № 3.91. Теңдеулер жүйесін графиктік тәсілмен шешіңіздер.
Жауабы: (0;-2)
|
Топ мүшелері үш топқа бөлініп, амандасады. Әр топ өз ұрандарын айтып, бір –біріне құрмет көрсетеді.(Қол алысу,құшақтасу т.б) Оқушылар екі айнымалысы бар сызықтықтеңдеулер жүйесін графиктерімен сәйкестендіріп , шешімдерін график арқылы табады 3 топтан 3 оқушы шығып тапсырманы бөліп орындайды. Жүйенің 1-ші теңдеуін І топтан 2- теңдеуін ІІ топтан , графигін ІІІ топтан бір оқушы шығып орындайды. 1-2 –ші оқушы екі нүктенің координатасын анықтайды. 3-ші оқушы график салып, онлайн DESMOS графигі арқылы тексереді |
Өзін –өзі бағалау парақшаса әр топқа таратылады.Оқушы өзін бағалап отырады
Дескриптор: − теңдеулер жүйесін графигімен сәйкестендіреді -теңдеулер жүйесінің коэффициенттеріне қатысты шешімдер санын анықтайды 2 ұпай Дескриптор: 1-ші теңдеуді y=kx+b түрінде жазады - екі нүктенің координатасын анықтайды -графигін салады - жүйенің шешімін табады 2-ші теңдеуді y=kx+b түрінде жазады - екі нүктенің координатасын анықтайды -графигін салады - жүйенің шешімін табады 3 ұпай |
Алгебра Ә.Н Шыныбеков. Атамұра -17 №1,№2 слайд №3 слайд №4 слайд онлайн DESMOS графигі №5 слайд |
|
16 мин |
|
4. Бірлескен топтық жұмыс. Біліміңді шыңда ! №3.98 №3.99 Теңдеулер жүйесін графиктік тәсілмен шешіңіз:
І топ:
№3.98 (1) II
топ: №3.98(4) ІІІ топ: №3.99 (2)
Жеке жұмыс. Саралап оқыту
4-ші топ құрып, әр топтан 2 оқушыдан білімі орташа деңгейдегі оқушыларға тапсырмалар беріледі. |
Оқушылар топта бірлесіп тапсырманы орындайды
Оқушылар бетше қағазда кескінделген графиктер арқылы сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: -1-ші теңдеуді y=kx+b түрінде жазады - екі нүктенің координатасын анықтайды -графигін салады - жүйенің шешімін табады -2-ші теңдеуді y=kx+b түрінде жазады - екі нүктенің координатасын анықтайды -графигін салады - жүйенің шешімін табады 3 ұпай Бағалау: І топ, ІІ ші топты ІІ топ , ІІІ ші топты ІІІ топ, І топты DESMOS графигі арқылы тексеріп, бағалайды |
№6 слайд онлайн DESMOS графигі Графиктер суреті |
|
3 мин 3 мин 1 мин |
Сабақ тың соңы |
5. Ойлы болсаң, озып көр! Тест тапсырмалары 3 тапсырма 6. Сызықтық функция экономикада Мысал: Жүк жол көлiгiнiң екi түрiмен жүктердi тасымалдауға арналған шығыстар
ф мұндағы х – километрмен тасымалдаудың өсімі және у – бірінші және екінші көлік түрлерімен жүктерді тасымалдауға арналған тасымалдау шығындары. Жүктерді қандай қашықтықта және қандай көлік түрімен тасымалдау үнемді болатынын табыңыз. ормулалар бойынша есептеледi
7. Өзін –өзі бағалау . 3 топқа бағалау парағы таратылады 8. Үйтапсырмаысы п3.2 - п3.3 қайталау №3.93 №3.93 3.98 9.Рефлекция «Мен қай нүктеге орналастым» |
Теңдеулер жүйесінің шешімі болатын мәндер жұбын табады
Оқушылар график арқылы екі жүк көлігінің тасымалдау шығындарнын есептеп, қандай қашықтықта және қандай көлік түрімен тасымалдау үнемді болатынын табады.
өздерін 4-10 ұпай аралығында бағалап, мыс: 5 ұпай алса 50% (5;50) болатын нүктені координаталық жазықтыққа белгіліп орындарын анықтайды.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Қансұлу Ибраш ЗайымқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ " Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеуді графиктік тәсілмен шешу" 7 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ " Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеуді графиктік тәсілмен шешу" 7 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Білім алушылардың сызықтық теңдеулер жүйесінің шешімін графиктік әдіспен табу және бұрыштық коэффициенттеріне байланысты теңдеулер жүйесінің шешімдер санын анықтау тапсырмаларын орындау арқылы іскерлік дағдысын қалыптастыру.
Материалдың қысқаша нұсқасы Бекітілді: | ||






















