Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«16 Саламат Мұқашев атындағы жалпы білім беретін мектеп» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі 11-сабақ
|
Бөлім: |
Су - тіршілік көзі |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Оразниязова Қ.Т. |
|
|
Күні: |
19.04.22 |
|
|
Сынып: 3 |
Г Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Есептік және реттік сан есім |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу 3.4.2.6 есептік және реттік сан есімдердің айырмашылығын анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: сөйлемнен сан есімді табады, есептік және реттік сан есімдердің айырмашылығын анықтай алады. Көптеген оқушылар: сұрақтарға жауап беріп, сан есімдерді ажырата алады. Кейбір оқушылар: сан есім түрлеріне мысалдар жаза алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Ұйымдас тыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 1 мин 2 мин 2 мин 1 мин 2 мин 2 мин |
Психологиялық ахуал: Екі көзің не үшін керек? Жақсыларды көру үшін. Екі құлағың не үшін керек? Ақыл- кеңес тыңдау үшін. Екі қолың не үшін керек? Елге көмек беру үшін. Екі аяғың не үшін керек? Туған жерде жүру үшін!
С 2
4 андар арқылы топқа бөлу:
1 3 Өткен тақырыпқа шолу: -Оқу тапсырмасын тексеру. 41-жаттығу.86-бет.Өлең жолдарының ретін тауып жаз. Ақ сүт берген анадай Сусындатар даланы. Асыр салып баладай Зыр жүгіріп ағады. «Миға шабуыл» әдісі. Жұмбақты шеш: Дәмі де жоқ,түсі жоқ, Пайдаланбас кісі жоқ. «Су» Біздің ортақ тақырыбымыз: «Су – тіршілік көзі» Ой қозғау Балалар, суретке назар аударамыз.
Себетте 3 алма бар. Гүлжаз бен Муслим бірінші партада отыр. Сан есімдердің ұқсастығы мен айырмашылығын табыңдар? Оқушылар сұраққа жауап береді. «Мюнстерберг» әдісі арқылы жаңа сабағымыздың тақырыбын анықтайық. Сблартоесептікдлшгнжәне алтоегімрареттікапросанылшоесім Әріптердің ішінен сөздерді табыңдар. Иа, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Есептік және реттік сан есім. Оқу мақсатымен таныстыру: Есептік және реттік сан есімдермен танысу, айырмашылығын анықтау. Есептік және реттік сан есім ережесімен танысу. |
Психология лық ахуалға берілген тақпақты дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару. Топқа бірігеді. Үйге берілген тапсырманы қалай орындағанын түсіндіреді. Сұрақ қояды, жауап береді. Сұрақ қояды, жауап береді. Астын сызу арқылы тақырыпты табады. |
«Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау.
|
Психоло гиялық ахуал. Сан жазылған фигура Алдыңғы білімді еске түсіру Тапсырма лары.
Себет, алма А-3 |
|||||||||||||||||||
|
Жаңа білім 3 мин 12 мин 5 мин 2 мин Бекіту 5 мин |
«Ай Мектеп» видео (Ұ, Д) 1- тапсырма. «Ширату» тапсырмасы. Оқулықпен жұмыс. Оқылым. 43-жаттығу. «Ажалдан құтқарған асыл сөз» тақырыбы бойынша ертегінің мазмұнын болжаңдар. Сұрақтарға жауап береді.
Ертегі мазмұнын кестеде берілген тақырыптар бойынша топта талқылаңдар.
Дескриптор: Ертегіні оқып, мазмұны бойынша сұрақтарға жауап бере алады. Ертегі мазмұнын кестеде берілген тақырыптар бойынша топта талқылайды Дәптермен жұмыс 44-жаттығу.Мәтінді көркем жазыңдар. Сан есімдердің астын сыз. Сан есімнің қай түрі екенін ажырат. Арал теңізі Каспийдің шығыс жағына орналасқан. Көлемі жағынан дүниежүзінде төртінші орын алады. Тереңдігі жиырма бес метрден аспайды. Дескриптор: • Сауатты, көркем жазады. Сан есімнің қай түрі екенін ажырата алады. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Сан есім түрлеріне мысалдар жаз.
Сергіту сәтінде «Цифрды тап» логикалық ойын Күшік- к+3+ік Тіктөртбұрыш- тік+4+бұрыш Сөнбес- сөн+5 Жетісай- 7+сай Түбір - тү+1 Күш-к+3
(Т) 2-тапсырма Шығармашылық үзіліс. «Мықты болсаң, тауып көр» ойынын ойнайық. 45-жаттығу. Бақалар үш рет секіру жарысында жүлделі орынға ие болды. Әр бақа үш рет секіргенде әрбір келесі секіру алдыңғысынан бір метрге қысқа болды. Сонда үш рет секіргенде, әр бақа неше метр қашықтыққа секірді?
Ж: Бірінші бақа 7+6+5=18м Екінші бақа 5+4+3=12м Үшінші бақа 4+3+2=9м Дескриптор:
метр қашықтыққа секіргенін есептей алады. |
Оқулықпен жұмыс. Оқылым. Сұрақтарға жауап береді. Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
«16 Саламат Мұқашев атындағы жалпы білім беретін мектеп»
КММ
Қысқа мерзімді
жоспар
Қазақ тілі
11-сабақ
Бөлім: Су - тіршілік
көзі Мұғалімнің
аты-жөні Оразниязова
Қ.Т. Күні: 19.04.22 Сынып: 3 Г Қатысушылар
саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың тақырыбы Есептік және реттік сан
есім Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары
3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын
(зат есім, сын есім, сан есім, етістік)
табу 3.4.2.6 есептік және реттік
сан есімдердің айырмашылығын анықтау Сабақтың мақсаты
Барлық
оқушылар: сөйлемнен сан есімді табады,
есептік және реттік сан есімдердің айырмашылығын анықтай
алады. Көптеген
оқушылар: сұрақтарға жауап беріп, сан
есімдерді ажырата алады. Кейбір
оқушылар: сан есім түрлеріне мысалдар
жаза алады.
Сабақтың
барысы | |||||||||||||||||||||

















