|
Пән: Сауат ашу Мектеп: 2 Күні: 6.12.2017 Сынып: 1 «Ә» Мұғалімнің аты-жөні: Хайруллаева Д |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі |
|||||
|
Оқу мақсаттары: Барлық оқушылар Көптеген оқушылар Кейбір оқушылар |
1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру Әріпті тану, дыбыстау, ажырату, сөз ішінен таба алу. Сөздерді буынға бөлу, дыбыстық талдау жасау, тізбектей оқу. Сөз құрау, сөйлем құрау, тиісті әріпті табу. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Әріпті таниды, ажыратады. Дыбыспен сәйкестендіреді. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Мәңгілік ел идеясының басты 7 құндылығының біріншісі Қазақстан Тәуелсіздігі және Астана құндылығын басшылыққа ала отырып, оқушыларды еліне, бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өнер, әдебиеттік оқу сабағы |
|||||
|
Акт қолдану дағдылары |
Аудиожазба , таныстырылым. |
|||||
|
Бастапқы бөлім |
Сөздерді буынға бөліп оқиды, сөз ішінен таба алады, өз отбасы мүшелерін атайды, өлең жолдарын құрайды. |
|||||
|
|
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңі |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 3-5 минут |
Құрметті балалар! Бүгінгі сабағымыз ерекше. Себебі бізге қонақтар келді. Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. Көзді салып қараңыз, Былай қанат қағамыз. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! -балалар олай болса мына гүлдер арқылы мен сендерге өзімнің жылуымды таратқым келіп отыр. Өздеріңе ұнаған гүлдерді алып өз топтарыңызға жайғаса қойыңдар. |
Гүлдің түстері арқылы топқа бөлу. |
||||
|
Сабақтың ортасы 20-25 минут
|
Қайталау – білім анасы. Әліппе әнін тыңдату арқылы өткен әріптерді еске түсіреді. -№ 1 тапсырма. Сұрақ - жауап - Дыбыстар мен әріптердің айырмашылығы неде? - Дыбыстар неше топқа бөлінеді? - Сөз қалай жасалады? - Сөз бен сөйлемнің айырмашылығы неде? 1 - Шығармашылық тапсырма: * Әр топқа әріп қиындыларын беріп сөз құрастыру. Дескриптор Дыбыстық талдау жасады Буынға бөлді. Қалыптастырушы бағалау: топтар бір-бірін смайликтер арқылы бағалайды. Дыбыстардың әлеміне саяхатқа шығып, видеоны көріп, І әріппен танысу Ширату: - Балалар біздің өтіп жатқан тарауымыз қалай аталады? « Видео жазба көрсету және талқылау» әдісі арқылы жаңа тақырыпқа болжау жасау. № 2 тапсырма. Тыңдалым. 66-бет. Мәтінді мұқият тыңда. Сұрақтарға жауап беру.
№3 тапсырма. Оқылым. Дескриптор Сөздерді буындап, толық оқыды. Кері байланыс: смайлик арқылы бағалау |
Әр сөздің мағынасын түсіндіру. Талдау.
(2 видео)
(3 видео) |
||||
|
Сергіту сәті |
«Оқуда озат боламын» |
Видео караоке |
||||
|
|
№ 4 тапсырма. Жазылым Дәптермен жұмыс. 2 - Шығармашылық тапсырма: Берілген суреттерге сөйлем құрау. Дескриптор 1 . сөйлем құрап білді. 2 . сөйлемнің мағынасын түсіндіре алды. Қалыптастырушы бағалау: «шапалақ» арқылы бір-бірін бағалайды. |
|
||||
|
Сабақтың соңы 10-15 минут |
Рефлексия Бүгінгі сабақта не істедік? Сабақ қызықты болды ма? Нені үйрендің? Неден қиналдың? Әр бала стикерге өз атын жазып баспалдаққа жапсырады |
Баспалдақ суреті
|
||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
Қабілетті оқушылар тапсырма № 1 Әр топқа әріп қиындыларын беріп сөз құрастыру. Тапсырма № 2 Берілген суреттерге сөйлем құрау. |
|
|
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ " Іі дыбысы мен әрпі" 1 сынып
Ашық сабақ " Іі дыбысы мен әрпі" 1 сынып
|
Пән: Сауат ашу Мектеп: 2 Күні: 6.12.2017 Сынып: 1 «Ә» Мұғалімнің аты-жөні: Хайруллаева Д |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі |
|||||
|
Оқу мақсаттары: Барлық оқушылар Көптеген оқушылар Кейбір оқушылар |
1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру Әріпті тану, дыбыстау, ажырату, сөз ішінен таба алу. Сөздерді буынға бөлу, дыбыстық талдау жасау, тізбектей оқу. Сөз құрау, сөйлем құрау, тиісті әріпті табу. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Әріпті таниды, ажыратады. Дыбыспен сәйкестендіреді. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Мәңгілік ел идеясының басты 7 құндылығының біріншісі Қазақстан Тәуелсіздігі және Астана құндылығын басшылыққа ала отырып, оқушыларды еліне, бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өнер, әдебиеттік оқу сабағы |
|||||
|
Акт қолдану дағдылары |
Аудиожазба , таныстырылым. |
|||||
|
Бастапқы бөлім |
Сөздерді буынға бөліп оқиды, сөз ішінен таба алады, өз отбасы мүшелерін атайды, өлең жолдарын құрайды. |
|||||
|
|
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңі |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 3-5 минут |
Құрметті балалар! Бүгінгі сабағымыз ерекше. Себебі бізге қонақтар келді. Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. Көзді салып қараңыз, Былай қанат қағамыз. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! -балалар олай болса мына гүлдер арқылы мен сендерге өзімнің жылуымды таратқым келіп отыр. Өздеріңе ұнаған гүлдерді алып өз топтарыңызға жайғаса қойыңдар. |
Гүлдің түстері арқылы топқа бөлу. |
||||
|
Сабақтың ортасы 20-25 минут
|
Қайталау – білім анасы. Әліппе әнін тыңдату арқылы өткен әріптерді еске түсіреді. -№ 1 тапсырма. Сұрақ - жауап - Дыбыстар мен әріптердің айырмашылығы неде? - Дыбыстар неше топқа бөлінеді? - Сөз қалай жасалады? - Сөз бен сөйлемнің айырмашылығы неде? 1 - Шығармашылық тапсырма: * Әр топқа әріп қиындыларын беріп сөз құрастыру. Дескриптор Дыбыстық талдау жасады Буынға бөлді. Қалыптастырушы бағалау: топтар бір-бірін смайликтер арқылы бағалайды. Дыбыстардың әлеміне саяхатқа шығып, видеоны көріп, І әріппен танысу Ширату: - Балалар біздің өтіп жатқан тарауымыз қалай аталады? « Видео жазба көрсету және талқылау» әдісі арқылы жаңа тақырыпқа болжау жасау. № 2 тапсырма. Тыңдалым. 66-бет. Мәтінді мұқият тыңда. Сұрақтарға жауап беру.
№3 тапсырма. Оқылым. Дескриптор Сөздерді буындап, толық оқыды. Кері байланыс: смайлик арқылы бағалау |
Әр сөздің мағынасын түсіндіру. Талдау.
(2 видео)
(3 видео) |
||||
|
Сергіту сәті |
«Оқуда озат боламын» |
Видео караоке |
||||
|
|
№ 4 тапсырма. Жазылым Дәптермен жұмыс. 2 - Шығармашылық тапсырма: Берілген суреттерге сөйлем құрау. Дескриптор 1 . сөйлем құрап білді. 2 . сөйлемнің мағынасын түсіндіре алды. Қалыптастырушы бағалау: «шапалақ» арқылы бір-бірін бағалайды. |
|
||||
|
Сабақтың соңы 10-15 минут |
Рефлексия Бүгінгі сабақта не істедік? Сабақ қызықты болды ма? Нені үйрендің? Неден қиналдың? Әр бала стикерге өз атын жазып баспалдаққа жапсырады |
Баспалдақ суреті
|
||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||
|
Қабілетті оқушылар тапсырма № 1 Әр топқа әріп қиындыларын беріп сөз құрастыру. Тапсырма № 2 Берілген суреттерге сөйлем құрау. |
|
|
||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||
шағым қалдыра аласыз













