Мерзімі :
|
Сыныбы :11
«Ә»
|
Пәні: алгебра
|
Пән мұғалімі:Калиева М.С.
|
Тақырыбы:
|
«Иррационал теңдеулер және олардың жүйелері»
тақырыбына есептер шығарту
|
Мақсаты
|
Иррацонал теңдеулерді шешу әдістерін
меңгереді және оны есептер шығару барысында тиімді
қолдана білуге дағдыланады.
|
Қолданылатын
Әдіс-тәсілдер
|
1.
Диалог, 2. Сын тұрғысынан ойлау, 3. АКТ, 4.Топтық
жұмыс.5.Тест
|
|
|
|
|
Сілтемелер
|
Ғаламтор материалдары, интерактивті тақта,
оқулық, қосымша есептер жинағы.
|
Көрнекілігі және
құрал-жабдықтары
|
Интерактивті тақта, түрлі түсті маркерлер, А4
форматы, суреттер .
|
Сабақ барысы
|
Кезеңдері
|
Мұғалімнің іс - әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ұйымдастыру
Үй тапсырмасына кері
байланыс
|
1.Жағымды психологиялық
орта қалыптастыру.
2. Топқа бөлу: Мозайка
стратегиясы стикерлер таратылады
Бағалау парақшасын
критерий бойынша тарату.
Үй тапсырмасын
интерактивті тақтада жауабын көрсете отырып
тексеру.
|
Бір біріне үш тілде
тілек айту.
Формула арқылы топқа
бөлінді. Топтасып отырады. Топ басшысын
сайлайды.
Бір-бірімен дәптер
ауыстырып үй жұмысын интерактивті тақтада көрсетілген жауабы арқылы
тексереді.
Оқушылар жұптық жұмыс
жасау арқылы бір-бірін тексереді,
бағалайды.
|
Формативті бағалау
критерий арқылы жұптық бағалау
|
Қызығушылық
ты ояту
«Миға шабуыл»
Мақсат қою кезеңі
|
1. Ауызша сұрақтар
2.Жұптық жұмыс , бірлесе отырып
№129(1;3)
|
Қойған мақсаттарын жазып
қояды. Жауап береді, берген жауаптарын
талдайды.
Оқушылар жұптық жұмыс жасау
арқылы бір-бірін тексереді,
бағалайды.
|
Формативті бағалау.
Жұптық бағалау
|
Мағынаны тану
|
1)Теорияны қайталау БиС арқылы
жүргізіледі:
2) Сергіту
сәті
3)БиС қорытындысы бойынша топқа бөлу
4)Деңгейлік тапсырмалар беру
( қосымша материал)
-№11,
|
Әр
дұрыс жауап 1 ұпайға бағаланады.
3
ұпай жинаса– баға «5»
2
ұпай –баға «4»
1 ұпай -баға
«3»
Оқушылар логикалық есептер
шешеді
Топтық жұмыс
Әр топтан бір оқушы шығып, шығарған есептерін
қорғайды.
|
критерий арқылы жұптық бағалау
Топ
жетекшісі критерий бойынша бағалайды
|
|
«Қас – қағым
сәт» (тест тапсырмасы) 1.
А)
1;-2 В ) 0;5 Д) 7;1
2.
А)1
В) 5
Д)-7
3.
А)549 В)729 120 Д)225
Жауаптары: 1.В; 2.Д 3.В
|
Әр
дұрыс жауап 1 ұпайға бағаланады.
Оқушы өзін-өзі бағалайды.
3
ұпай жинаса– баға «5»
2
ұпай –баға «4»
1 ұпай -баға «3»
|
Формативті, топтық бағалау, өзін-өзі
бағалау. Топ
жетекшілерінің бағалауы
|
Кері байланыс:
|
Рефлексия
(керек сөздің астын сыз)- 1. Осы сабақ
барысында мен көмектестім,
маған көмектесті. 2.
Есептер оңай, қиын,
қызықты болды. 3. Бүгінгі
сабақ пайдалы, пайдасыз,
қызықты, қызықсыз өтті?
|
Әр
оқушы берілген дескриптор арқылы өзін бағалайды, кері байланыс
жасайды. Бүгінгі сабақта алған білімдерін бекітіп, келесі сабақта
қолданады.
|
Үйге тапсырма
|
№242
(1,3,5) №240
|
|