|
Білім беру ұйымының атауы |
ШҚО Аягөз қаласы «№1 жалпы орта білім беретін мектебі»КММ-і |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Дене шынықтыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
2-бөлім - Командалық ойынның қозғалыс дағдысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нихамбаева Эльмира Кабдулкаковна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
29.10.2021 жыл |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 «А» |
Қатысушылар саны: 10 |
Қатыспағандар саны:0 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ойын арқылы сенімділікті бекіту |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.2.1.1. Өзгермелі жағдайларға жауап қайтара білу қимыл әрекеттерімен байланысты және балама идеяларды бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты Допты алып жүру жаттығулары |
Барлық оқушылар орындай алады: Өзгермелі жағдайларға жауап қайтара біледі. Доппен қозғалу тәсілдерін меңгерген. Қорғаныс ойынын түсінеді. Оқушылар көпшілігі орындай алады: Қорғаныс әрекеттерімен байланысты және балама идеяларды түсінеді, орындайды. Түрлі қозғалыс контекстіндегі келісілген рөлдерді қолданады. Кейбір оқушылар орындай алады:Жаттығулардың толық техникалық әдіс тәсілдерін меңгере алады. Қимыл-қозғалысты сапалы орындау кезіндегі айырмашылықтарын салыстырады. Өзгермелі жағдайларға жауап қайтарады. Ойын барысында қорғаныс тәсілдерін қолданады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Сабақтың басы 10-13 мин
Сабақтың ортасы . Өткен білімді еске түсіру 25-27 мин Жаңа білім Сабақтың соңы 5 мин Бекіту Кері байланыс |
Оқушыларды сапқа тұрғызу, сәлемдесу, сабаққа дайындықтарын тексеру. Сабақта жоқ балаларды түгендеу. «Сақ құлақ» ойын арқылы сабақтың тақырыбын табу. «Сақ құлақ» ойынын қазір көбінесе «Телефон» деп атап жүр.Мұғалім сабақтың тақырыбына байланысты сөзді, саптын басында тұрған оқушыға сыбырлайды. Ойын ережесінің сақталуын қадағалау. Сабақтың мақсатың түсіндіру « Конверттегі сұрақ» әдісі арқылы сабақтың мақсатын түсіндіру. Қойылған сұраққа жауаптың дұрыс болуын қадағалау және толықтыру. Саптық жаттығулар жасату. «Оңға!», «Солға!», «Артқа айнал!», «Алға бас!»
Мұғалім барлық тапсырмаларды көрсетіп тұрады Жүру жаттығулары: 1.Қол жоғары, аяқтың ұшымен жүру. 2.Қол белде, өкшемен жүру 3.Отырып жүру 4. Спорттық тәсілімен жүру Мұғалім барлық тапсырмаларды көрсетіп тұрады Жүгіру жаттығулары: А) тізені көтеріп жүгіруБ) аяқты артқа сермеп жүгіруВ) оң жақ қырыменГ) сол жақ қырыменД) арқамен алдыға қарап жүгіру. Жалпы дамыту жаттығулары“Менің артымнан қайтала”әдісі арқылы жаттығу жасау. Әр оқушының көрсеткен жаттығуларының дұрыстығын және қалған оқушылардың дұрыс орындауын қадағалау. Өткен сабақты қайталау мақсатында- « Доптардың щеңбер ішіндегі қуаласпағы». Мақсаты: допты жылдам беру тәсілдерін дамыту. Оқушылардың ереженің бұзбай, адал ойынауын қадағалау.
Жаңа сабақты меңгеру мақсатында « Қозлғалмалы ойындар» тәсілі. Саралау: А –төмен В- орташа С- қабілетті деңгейіне бөлу, деңгейлеріне қарай тапсырма беру. А- денгейлі оқушылардың ойыны « Айна» ойыны . Тапсырмалардың дұрыс орындалуын қадағалау В- денгейлі оқушылардың « Допқа қара» ойыны. Барлық тапсырмалардың дұрыс және ретімен орындалуын қадағалау
С- денгейлі оқушылардың ойыны « Түн мен күн» ойыны Барлық тапсырмалардың дұрыс және ретімен орындалуын қадағалау. Ойын шартын түсіндіру
«Екі жақты ойын» әдісі Ойынға төрешілік ету.
Бағалау критерийі Білім алушы
Дескриптор; Білім алушы
Жаттығуларды сауатты орындайды
Жаңа материалды бекіту. «Сұрақтар топтамсы» әдісі Топ басшының негізгі міндеттері қандай? Топ басшы болған кезде өздеріңді қалай сезінесіңдер?
Үй тапсырмасы
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі |
Сапқа тұру, сәлемдесу, рапорт беру. Оқушылар арасында ара қашықтық сақталу керек. Балалар естіген сөздерін келесі тұрған оқушыға айтуы керек. Олардың бәрі сөздерді бір рет қана айтып, тым-тырыс тұрады,айтылған бір сөзді қайталауға болмайды яғни синоним создермен түсіндіру қажет.Ең соңғы ойнаушы ойын бастаушыға сыбырлап өзіне айтады Оқушылар конверттегі сұрақтарға жауап қайтару арқылы сабақтың мақсатын табады. 1.Топ басшының негізгі міндеттері қандай? 2.Топ басшы болған кезде өздеріңді қалай сезінесіңдер? Оқушылар берілген команда бойынша «Оңға!» «Солға!», «Артқа айнал!» тапсырмаларын орындайды. Оқушылар көрсетілген барлық жүру тапсырмаларын орындайды Тапсырмаларды орындау барысында қауіпсіздік ережелерін сақтау.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Нихамбаева Эльмира КабдулкаковнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ " Ойын арқылы сенімділікті бекіту" Баскетбол 10 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ " Ойын арқылы сенімділікті бекіту" Баскетбол 10 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
10 сыныпқа араналған баскетбол сабағы.Өзгермелі жағдайларға жауап қайтара білу қимыл әрекеттерімен байланысты және балама идеяларды бағалау.Әр түрлі әдіс тәсілдер қолданды.
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













