4-күн, 3-сабақ 4.4-үлестірме материал
Қысқа мерзімді жоспарлау үлгісі
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ " Қазақстанның физикалық географиялық орны " 7 сынып
Ашық сабақ " Қазақстанның физикалық географиялық орны " 7 сынып
4-күн, 3-сабақ 4.4-үлестірме материал
Қысқа мерзімді жоспарлау үлгісі
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.4.1.2 |
Мектеп: №142 |
|||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Жиенбек Р.А |
|||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дүние жүзі халықтарының діни құрамы. |
|
|
|||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
7.4.1.2 Дүние жүзі халқының діни құрамы мен діндердің таралу аймақтарын анықтайды |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
1.Әлемдік негізгі діндермен таныстыру. 2.Әлемдік негізгі дін топтарын білу. 3.Мұсылман діні туралы танымдарын толықтыру. 4.Мұсылман дінінің таралу аймақтарын анықтау.
|
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Әлемдегі негізгі діндерді атайды. Ол діндердің бөлінуін түсіндіреді. Таралу аймақтарын кескін картада белгілейді. |
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
|
|||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Отан сүйгіштік пен адамгершілікке тәрбиелеу. .Мұсылман дінінің тәрбиелік мәнін білдіру,яғни имандылық қасиеттерін талдау. |
|||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Тарих.Әр діннің пайда болу тарихы .сол дін ушін болған күрестер туралы тарихи оқиғалармен байланыстырылып айтылады. Дінтану арқылы діннің ерекшеліктеріне мән беріледі. |
|||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Дүниежүзі халықтарының этнолингвистика- лық жіктелінуін білді. |
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы (1-минут) (2-минут) (2-минут) (2-минут) |
Ұйымдастыру
Сергіту сәті.Үш тілді дамыту мақсатында 1,2,3......20 дейін адымдап,қазақша,орысша,ағылшынша атап шығады. Топқа бөлу. 1;2;3;4;5 деп санау арқылы. Жаңа сабаққа бейімдеу,ОМны анықтау(біу,түсіну кезеңдеріне сәйкестеп тапсырмаларды орындату)
СТО әдісі арқылы жаңа сабақ тақырыбын ашу. Балалар дін дегеніміз не ? Ол не үшін керек? Діннің қандай түрлерін білесің? Біздің дініміз қандай?
Сонымен,біздің сабағымыздың тақырыбы: Дүние жүзі халықтарының діни құрамы. Сабағымыздың мақсаты: 1. дүние жүзі халқының діни құрамы мен діндердің таралу аймақтарын анықтаймыз. 2.Әлемдік діндер түрлерінің ерекшеліктерін,айырмашылықтарын білеміз. 3.Мұсылман дінін танып білеміз. |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2-минут 8-минут 5-минут 5-минут 5-минут 5-минут |
Жаңа сабаққа арналған тапсырмалар білім алушыны нәтижеге жетелейді (Білу және түсіну, қолдану ,талдау деңгейлеріне сай тапсырмалар орындалады.,) Мұғалім әр тапсырмаларды орындау кезінде шарттарын түсіндіріп отырады. Тапсырмалар:
1-тапсырма: Бейнефильм Дүние жүзі халқының діни құрамы мен діндердің таралу аймақтары туралы. 2-тапсырма Мәтінді топқа бөліп беремін.Оқып түсінеді. «Ойлан ,бірік, бөліс» әдісі бойынша оқушылар мәтінмен жұмыс жасау стратегияларын пайдалана отырып, өз жұмыстарының негізгі мағынасын беру керек. (Белсенді оқытуды қолдауға арналған тапсырмалар орындалады.)
3-тапсырма Әлемдік діндер мен құрамын топтап жазады. 1.Сізге негізгі діндердің атаулары берілген: 1.Мұсылман: а) Шейиттер ә)Сунниттер 2)Христиан: а)Православие ә) Католик б)Протестанттық 3.Будда
4-тапсырма Мұсылман дінінің ерекшеліктері мен құндылықтарына сипаттама береді.. 5-тапсырмаАтласпен жұмыс. Кескін картаға Мұсылман дінінің таралу аймақтарын сызыңыз
6-тапсырма.Терминдермен жұмыс.Айтылым, оқылым дағдысын қалыптастырады.(Жазбаша дағдысы үйде орындалады.) Білім алушы - негізгі діндер және олардың пайда болуына қысқаша түсінік береді; - Мұсылман дінінің жеке топтарға бөліну себептерін түсіндіреді; - Мұсылман дінінің таралу аймақтарын атласты қолдана отырып, кескін картада көрсетеді. |
1.Оқулық 2.№2647 бейне фильм мен мәлімметтер |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
6-минут 1-минут 1-минут |
I.Кесте арқылы қорытындыланады.(Саралап оқыту үшін барлық оқушыға таратылып беріледі. ) А оқушы бәрін орындайды. В оқушы 1,2,3, тапсыраларын орындайды немесе бәрін белгілі бір деңгейде орындайды. С оқушы 1 тапсырманы немесе 1,4 тапсырманы белгілі бір деңгейде орындайды.
II.Рефлексия: Әр оқушы өзін –өзі бағалаудауда Өзін –өзі бағамдау.Бес саусақ әдісі арқылы бағалайды.
III.Бүгінгі өтілген сабақ бойынша үйге тапсырмалар бөлінеді . Үйге тапсырма беремін.Ол келесі сабаққа бейімделу үшін беріледі. |
Әр оқушыға бес саусақ пен әр саусақ нұсқауы жазылған суреттер таратамын.Толтыру жолын түсіндіремін. |
||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа байланысты кейбір оқушыларға 5сұрақ жауабымен дайындау. Мәтінмен жұмыс. |
Әр тапсырмаға арналған бағалау әдістері: 2-3 тапсырма үшін: «Екі жұлдыз,бір тілек.» 4-5 тапсырмаүшін: «Шапалақ әдісі.» 6-тапсырма үшін: «Бес бармақ әдісі.»
|
Сергіту сәттері белгілі бір мақсаттарда жүзеге асырылады.М:тілді дамыту,есте сақтау қабілеттерін дамыту,сабаққа ойларын шоғырландыру мақсаттарында жүзеге асады. |
||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
|||||||||||||||
|
Келесі сабаққа сұранысын анықтау үшін,рефлексиядағы және кері байланыстағы мәліметтерге мән беремін. |
||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













