Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Мұғалім: Қонаева Майра
Пәні: алгебра Сыныбы: 8
|
Сабақтың тақырыбы Сабақ № 16 |
Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді тепе-тең түрлендіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Квадрат түбірлердің қасиеттерін қайталай отырып, өрнектерді тепе-тең түрлендіруде қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сілтеме |
Ә.Н.Шыныбеков «Алгебра» 8 сынып |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дереккөздер мен жабдықтар |
Ә.Н.Шыныбеков «Алгебра» 8 сынып ресурстық парақтар, интерактивті тақта, смайлик, плакат, маркер, презентациялар, стикерлер, сызбалар, |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
Квадрат түбірлердің қасиеттерін қайталайды, оларды өрнектерді тепе-тең түрлендіруде қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
кезеңдері |
Уақы ты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
тапсырмалар |
Оқу үшін бағалау және оқуды бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мотива циялық кезең |
3 мин 5 мин |
Сыныппен амандасу. Сынып оқушыларын топқа бөлу. Мұғалім үй тапсырмасын тексереді. Өткен сабақтағы материалды еске түсіру мақсатында оқушылардан қайталау сұрақтарын сұрау және соған мысалдар жазғызу.
|
Оқушылар амандасады. Топқа бөлінеді. Оқушылар қайталау сұрақтарына топтан кезектесіп жауап береді. |
Қайталау Үй тапсырмасын тексеру Өткен сабақта бақылау жұмысы болғандықтан тарауды қайталау
|
Жарайсыңдар, бәрекелді сөздеріиен қошеметтеу Сұрақтарға толық жауап берген топ оқушыларын мадақтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Операция лық кезең |
30 мин 3 мин |
Енді сабағымыздың саяхат сабақ түрінде өткіземіз. «2030 жылға сапар» деп аталатын ойын түрінде болмақ . Ол үшін «Жүйелі білім» жедел поезын пайдаланамыз. Енді сапарға мына станциялар арқылы жүріп өтеміз.
1) «Жүйелі білім» поезы үш вагоннан тұрады. Үш вагонда өз тексерушілері болады. 1-вагон «Алғырлар» 2-вагон «Ойшылдар» 3-вагон «Тапқырлар» «Арифметикалық квадрат түбір» станциясынан әр тексеруші тапсырмаларын алып станциядан қозғалады./ карточка/
2) « Квадрат түбірдің қасиеттері» станциясы тапсырмаларын береді. 3) Оқулықпен жұмыс» станциясы. Оқулықтан есептер шығарады. Д еңгейлік тапсырмалар орындайды. Семантикалық карта орындайды. 4. «Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру» станциясында «крестер және нөлдер» ойынын ойнайды.
Бағалау
|
Оқушылар сабақтың мақсатымен танысып, тапсырмаларды орындауға кіріседі. Оқушылар осы станция тапсырмасын топ болып орындайды. Оқушылар топ болып 3 мысал құрастырады. Көрші топ шығарады, сосын мысал құрастырған топ тексереді. Топтар оқулықтан есептер шығарады. Жеке жұмыс жасайды. әр оқушы өзінің шамасы келетін тапсырманы таңдайды. Мына таблицада тігінен есептің тапсырмалары берілген, ал көлденеңінен жауаптары берілген. Тапсырма мен дұрыс жауап сәйкес келетін клеткадағы әріптерді тізіп жазса, білім туралы жақсы ой шығады. Үш қатар үш сөзін табады. «Білім- басты құрал» Оқушылар тапсырмаларды орындап, сөздерді табады. Осылайша барлық есептің дұрыс жауаптары орналасса, плакаттағы сөйлем дұрыс құрастырылып шығады.Қате кесе, сол жердің әріптері сәйкес келмейді. «2030 жылға қарай Қазақстан орта Азия барысына айналады» Н.Ә.Назарбаев. Топ басшысының топ мүшелерін бағалауы 7-8ұпай-«5» 5-6 ұпай-«4» 4-3 ұпай-«3» |
Әр тапсырма сайын топтарды ынталандырып, жалған банкнот ақшалай бағалау. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия лық кезең
|
2 мин |
Көңіл-күйін бағалау Сабақ соңында стикерлерге сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу не бейнелеу тапсырылады. |
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге бейнелейді, жазады, оқиды. |
Кері байланыс
|
«Бас, қол, жүрек»
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма
|
2 минут
|
Міндетті деңгейлі тапсырма. Есеп: №155, 156. Мүмкіндік деңгейлі тапсырма. Рене Декарт (1596-1650) француз математигі жәйлі реферат жазып келу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтан кейінгі рефлексия |
Не сәтті өтті? Неліктен ? |
Не сәтсіз өтті? Неліктен? |
Сабақта кездескен қиындықтарды шешу үшін не істеймін? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ " Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді тепе-тең түрлендіру" 8 сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Мұғалім: Қонаева Майра
Пәні: алгебра Сыныбы: 8
|
Сабақтың тақырыбы Сабақ № 16 |
Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді тепе-тең түрлендіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Квадрат түбірлердің қасиеттерін қайталай отырып, өрнектерді тепе-тең түрлендіруде қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сілтеме |
Ә.Н.Шыныбеков «Алгебра» 8 сынып |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дереккөздер мен жабдықтар |
Ә.Н.Шыныбеков «Алгебра» 8 сынып ресурстық парақтар, интерактивті тақта, смайлик, плакат, маркер, презентациялар, стикерлер, сызбалар, |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
Квадрат түбірлердің қасиеттерін қайталайды, оларды өрнектерді тепе-тең түрлендіруде қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
кезеңдері |
Уақы ты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
тапсырмалар |
Оқу үшін бағалау және оқуды бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мотива циялық кезең |
3 мин 5 мин |
Сыныппен амандасу. Сынып оқушыларын топқа бөлу. Мұғалім үй тапсырмасын тексереді. Өткен сабақтағы материалды еске түсіру мақсатында оқушылардан қайталау сұрақтарын сұрау және соған мысалдар жазғызу.
|
Оқушылар амандасады. Топқа бөлінеді. Оқушылар қайталау сұрақтарына топтан кезектесіп жауап береді. |
Қайталау Үй тапсырмасын тексеру Өткен сабақта бақылау жұмысы болғандықтан тарауды қайталау
|
Жарайсыңдар, бәрекелді сөздеріиен қошеметтеу Сұрақтарға толық жауап берген топ оқушыларын мадақтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Операция лық кезең |
30 мин 3 мин |
Енді сабағымыздың саяхат сабақ түрінде өткіземіз. «2030 жылға сапар» деп аталатын ойын түрінде болмақ . Ол үшін «Жүйелі білім» жедел поезын пайдаланамыз. Енді сапарға мына станциялар арқылы жүріп өтеміз.
1) «Жүйелі білім» поезы үш вагоннан тұрады. Үш вагонда өз тексерушілері болады. 1-вагон «Алғырлар» 2-вагон «Ойшылдар» 3-вагон «Тапқырлар» «Арифметикалық квадрат түбір» станциясынан әр тексеруші тапсырмаларын алып станциядан қозғалады./ карточка/
2) « Квадрат түбірдің қасиеттері» станциясы тапсырмаларын береді. 3) Оқулықпен жұмыс» станциясы. Оқулықтан есептер шығарады. Д еңгейлік тапсырмалар орындайды. Семантикалық карта орындайды. 4. «Квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіру» станциясында «крестер және нөлдер» ойынын ойнайды.
Бағалау
|
Оқушылар сабақтың мақсатымен танысып, тапсырмаларды орындауға кіріседі. Оқушылар осы станция тапсырмасын топ болып орындайды. Оқушылар топ болып 3 мысал құрастырады. Көрші топ шығарады, сосын мысал құрастырған топ тексереді. Топтар оқулықтан есептер шығарады. Жеке жұмыс жасайды. әр оқушы өзінің шамасы келетін тапсырманы таңдайды. Мына таблицада тігінен есептің тапсырмалары берілген, ал көлденеңінен жауаптары берілген. Тапсырма мен дұрыс жауап сәйкес келетін клеткадағы әріптерді тізіп жазса, білім туралы жақсы ой шығады. Үш қатар үш сөзін табады. «Білім- басты құрал» Оқушылар тапсырмаларды орындап, сөздерді табады. Осылайша барлық есептің дұрыс жауаптары орналасса, плакаттағы сөйлем дұрыс құрастырылып шығады.Қате кесе, сол жердің әріптері сәйкес келмейді. «2030 жылға қарай Қазақстан орта Азия барысына айналады» Н.Ә.Назарбаев. Топ басшысының топ мүшелерін бағалауы 7-8ұпай-«5» 5-6 ұпай-«4» 4-3 ұпай-«3» |
Әр тапсырма сайын топтарды ынталандырып, жалған банкнот ақшалай бағалау. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия лық кезең
|
2 мин |
Көңіл-күйін бағалау Сабақ соңында стикерлерге сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу не бейнелеу тапсырылады. |
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге бейнелейді, жазады, оқиды. |
Кері байланыс
|
«Бас, қол, жүрек»
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма
|
2 минут
|
Міндетті деңгейлі тапсырма. Есеп: №155, 156. Мүмкіндік деңгейлі тапсырма. Рене Декарт (1596-1650) француз математигі жәйлі реферат жазып келу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтан кейінгі рефлексия |
Не сәтті өтті? Неліктен ? |
Не сәтсіз өтті? Неліктен? |
Сабақта кездескен қиындықтарды шешу үшін не істеймін? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

























