Материалдар / Ашық сабақ : Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ : Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру

Материал туралы қысқаша түсінік
7.2.1.10a^2-b^2=(a-b)(a+b) ,(a±b)^2=a^2±2ab+b^2 қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану; 7.1.2.14 тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Мамыр 2021
545
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары



Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Қысқаша көбейту формулалары

Педагогтың аты-жөні

Утенова Г.А.

Күні

10.02.2021

Сынып 7 «Б»

Қатысушалыр саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.2.1.10 қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану;

7.1.2.14 тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану

Сабақтың мақсаты:

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: қысқаша көбейту формулаларының анықтамаларын біледі

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: қысқаша көбейту формулаларын тиімді есептеуде қолданады

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: тиімді есептеу үшін бірнеше қысқаша көбейту формулаларын қолданады.

Бағалау критерийлері

  • қысқаша көбейту формулаларының анықтамаларын біледі

  • Есептеу барысында қысқаша көбейту формулаларын тиімді қолдана алады


Сабақтың барысы:


Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин








5 мин

І. Ұйымдастыру кезеңі

- ZOOM платформасына сілтеме беру

https://us04web.zoom.us/j/4119093588?pwd=R1c1cnV5MHFmNnhiZnd6V2wyNXpSQT09

Идентификатор : 411 909 3588

Код : 7W2nSp

- Оқушылармен амандасу.

- Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.


Білім алушылардың назарын сабаққа шоғырландыру «Бос орынды толтыру» әдісі арқылы жүзеге асырылады. Білім алушыларға Jamboard арқылы толық емес ережелер беріледі, олар бос орындағы сөздері тауып, жазып шығады.

1. Екі өрнектің .................... олардың айырымы мен қосындысының ........... тең.

2. Екі өрнектің қосындысының квадраты бірінші өрнектің квадратына, ..... екі еселеген бірінші және екінші өрнектің көбейтіндісіне, плюс ......................................... тең.

3. Екі өрнектің ……………… бірінші өрнектің ………., минус  екі еселеген бірінші және екінші өрнектің көбейтіндісіне, плюс екінші өрнектің квадратына тең.

Дескриптор:

  • Анықтаманы толықтырады


Ережелерді толықтыра алдым, жауаптарды бағалай алдым.

Ережелерге толық жауап бермедім, жауаптарды бағалауда қателестім.

Ережелерді толықтыра алмадым , жауаптарды бағалауда қиналдым.


Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтап, талдау.

7.2.1.10 қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану;

7.1.2.14 тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану.

- ZOOM платформасына қосылады

- Мұғаліммен амандасады.

- Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

- Сабақтың мақсаттарымен танысады.






Күтілетін нәтиже:

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:

Кем дегенде бір анықтаманы толықтырады, басқа білім алушыларды бағалайды

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады:

Кем дегенде екі анықтаманы толықтырады, басқа білім алушыларды бағалайды

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:

Барлық анықтаманы толықтырады, басқа білім алушыларды бағалайды













ҚБ: «Өзара бағалау»











https://jamboard.google.com/d/1V7kvDcIZJK1hJy7xsi6zbfJJxUAuwy5ag3HBBWSwOdc/edit?usp=sharing



Сабақтың ортасы





7 мин













13 мин
















5 мин


1-тапсырма. Жеке жұмыс

Есептеңіздер:

А) 232 – 172

В) 38 ∙ 42

С)

Дескриптор:

  • Қажет қысқаша көбейту формуланы қолданып, түрлендіруді орындайды;

  • Өрнектің мәнін табады.








2-тапсырма. Топтық жұмыс

І топ: Есептеңіз: 5182 – 4822

ІІ топ: Есептеңіз: 5482 – 4522

ІІI топ: Есептеңіз: 4332 – 3672


Дескриптор:

  • Қажет қысқаша көбейту формуланы қолданып, түрлендіруді орындайды;

  • Өрнектің мәнін табады.








3- тапсырма. «Сыныптан шығу билеті» әдісі. Жеке жұмыс


аПрямоугольник 1 Прямоугольник 2 Прямоугольник 3 )43∙5 = (50- )(50 + )


bПрямоугольник 10 Прямоугольник 11 Прямоугольник 12 )7 ∙8 = (80- 2 )(80 + )


Дескриптор:

  • Бос орындағы сандарды табады





Күтілетін нәтиже:

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Екі өрнектің квадраттарының айырымын көбейткіштерге жіктейді

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Көбейтіндіні екі өрнектің қосыныдысы мен айырымын көбейтіндісіне келтіріп, екі өрнектің квадраттарының айырымы түрінде жазады және есептейді.

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Есептеу барысында қысқаша көбейту формулаларын тиімді қолданып, шығару жолын талдайды




Күтілетін нәтиже:

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Екі өрнектің квадраттарының айырымын көбейткіштерге жіктейді

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Көбейтіндіні екі өрнектің қосыныдысы мен айырымын көбейтіндісіне келтіріп, екі өрнектің квадраттарының айырымы түрінде жазады және есептейді.

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Есептеу барысында қысқаша көбейту формулаларын тиімді қолданып, шығару жолын талдайды



Күтілетін нәтиже:

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: «А» есебіндегі белгісіз екінші көбейткіштің бірлігін анықтайды

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: «А», «В» есептеріндегі белгісіз көбейткіштердің бірліктерін анықтайды .

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: «А», «В» есептеріндегі барлық белгісіздерді табады

ҚБ: «Өзара бағалау»

















ҚБ: «Әткеншек» әдісімен топтар бір-бірін дескриптор бойынша бағалайды.











ҚБ: Дұрыс жауап арқылы «Өзін-өзі» бағалау


Слайд



















ZOOM платформасы (Whiteboard), секциондық зал

Презентация












Сабақтың соңы

8 мин


Рефлексия


«Бір сөзбен» әдісі.


Padlet платформасында жіберілген сілтеме бойынша, оқушылар сабаққа кері байланыс береді.




https://padlet.com/rozadan92/9ro3a647dfjivowu

Бағалау

Балл қою парағы бойынша мұғалім бағалайды





Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!