Қысқа мерзімді сабақ
жоспары
|
Мектеп атауы: |
Ақтөбе қаласы №76 ЖОББМ |
|
|
Бөлімі: |
«Саяхат және туризм» |
|
|
Мұғалімнің аты жөні: |
Султангалиева Ирина Нурлановна |
|
|
Күні : |
19.05.2022 ж |
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Шоқан Уәлиханов «Жоңғария очерктері» (үзінді) |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.О2 Ресми стильдегі мәтіндердің стильдік ерекшелігін анықтау (күнделік, мінездеме, түсініктеме, өмірбаян, түйіндеме). 6. Ж1 Мәтіндердің стильдік ерекшелігін сақтай отырып, күнделік, мінездеме, түсініктеме, өмірбаян жазу. 6. ТБ 2 Жазба жұмыстарында сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтай отырып жай сөйлем құрастыру. |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Шоқан Уәлихановтың «Жоңғария очерктері» үзіндісінің стильдік ерекшелігін анықтайды. Стильдік ерекшелікті сақтай отырып бір күнге күнделік жазады. Жазба жұмыстарында сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтай отырып жай сөйлем құрастырады. |
|
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Өздерінің туған жерінде саяхаттап барған көрнекті жерлер туралы «Уақыт тізбегін» жасайды. |
||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Сөздердің орын тәртібін сақтай отырып, «Жоңғария очерктері» үзіндісіне түсініктеме жаза алады. |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі / уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 15 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: сәлемдесу, оқушыларды түгендеу Жағымды психологиялық ахуал туғызу. Рапорт орнату Топқа бөлу «Кір жаятын жіп» әдісі Зат есім : ғалым, саяхат, суретші, зерттеу, дос Сын есім : атақты, қызық, дарынды, жақсы, ғылыми «Мюссенберг» әдісі арқылы берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар ТАЬТПОРШОҚАНРОЛААГГ УӘЛИХАНОВАПРЖОНҒАРИЯНМЫВЕҚҰҮҢРСОЧЕРКТЕРІЦДКЦЧЬЫВ - Қандай сөз шықты? (Шоқан Уәлиханов «Жоңғария очерктері») Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстырады. Сөздікпен жұмыс жүргізу ұсынылады (мұғалімнің көмегімен) Жаңа сөз – мағынасы - аудармасы Ағартушы– просветитель Атақоныс – земля отцов Алғыр – хваткий, ловкий Өлкетану – краеведение Танымдық - познавательный Жаңа сөздерге байланысты сөз тіркестерін ішінара айтқызамын. |
Ширату жаттығуларын жасайды Сәлем! Қалайсың? Саған жүрек сыйлаймын. Мықтысың. Кереметсің! Берілген сөзерден сөз тіркестерін құрастырып, сөз таптарын анықтай отырып, топтарға бөлінеді. Тақырыпты ашады - Тақтадағы жаңа сөздерді жазып алады, қайталайды. Жаңа сөздерді қатыстырып сөз тіркестерін айтады. -Жаңа сөздерді қайталайды |
|
Тақта, оқулық, сөздік дәптер Оқулық, слайд |
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
Падлет тақтасы Планшетке тақтадағы мәтіндерді түсіреді. Әр топқа мәтін беріледі Ш.Уәлихановтың өмірбаяны, «Жоңғария очерктерінен» үзінді Дескриптор -оқушы планшеттен тапсырманы аша алады -Сөйлемдерді тізбектеп, мәнерлеп оқиды. «Журнал» әдісі Дескриптор - Берілген мәліметтер мен суреттерді қолада отырып журнал дайындайды. -Келесі топпен таныстырады. «Жауап тап» әдісі Дескриптор - Схема бойынша сұрақтарға дұрыс жауап береді. -Сөз таптарын анықтайды «Пликерс» әдісі арқылы бағалау Дескриптор -өткен тақырып бойынша сұрақтарга дұрыс жауап таңдайды |
Оқушылар emailға келген сілтемені ашып, мәтінді тізбектеп оқиды. Берілген мәліметтер мен суреттерді қолада отырып журнал дайындайды. Келесі топпен таныстырады. - Схема бойынша сұрақтарға дұрыс жауап береді. -Сөз таптарын анықтайды QR код бойынша тест сұрақтарына жауап береді |
Тест жауаптары арқылы бағаланады |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия «Падлет» тақтасы планшет арқылы жазу Үй жұмысы: 10 тапсырма – 142 бет Ғалымның күнделігін негізге ала отырып, саяхаттаған жерің туралы күнделік жаз
|
Рефлексия жасайды Сау болыңыз! |
|
|
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты): 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ " Шоқан Уәлиханов "Жоңғария очерктері" үзінді
Қысқа мерзімді сабақ
жоспары
|
Мектеп атауы: |
Ақтөбе қаласы №76 ЖОББМ |
|
|
Бөлімі: |
«Саяхат және туризм» |
|
|
Мұғалімнің аты жөні: |
Султангалиева Ирина Нурлановна |
|
|
Күні : |
19.05.2022 ж |
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Шоқан Уәлиханов «Жоңғария очерктері» (үзінді) |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.О2 Ресми стильдегі мәтіндердің стильдік ерекшелігін анықтау (күнделік, мінездеме, түсініктеме, өмірбаян, түйіндеме). 6. Ж1 Мәтіндердің стильдік ерекшелігін сақтай отырып, күнделік, мінездеме, түсініктеме, өмірбаян жазу. 6. ТБ 2 Жазба жұмыстарында сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтай отырып жай сөйлем құрастыру. |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Шоқан Уәлихановтың «Жоңғария очерктері» үзіндісінің стильдік ерекшелігін анықтайды. Стильдік ерекшелікті сақтай отырып бір күнге күнделік жазады. Жазба жұмыстарында сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтай отырып жай сөйлем құрастырады. |
|
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Өздерінің туған жерінде саяхаттап барған көрнекті жерлер туралы «Уақыт тізбегін» жасайды. |
||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Сөздердің орын тәртібін сақтай отырып, «Жоңғария очерктері» үзіндісіне түсініктеме жаза алады. |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі / уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 15 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: сәлемдесу, оқушыларды түгендеу Жағымды психологиялық ахуал туғызу. Рапорт орнату Топқа бөлу «Кір жаятын жіп» әдісі Зат есім : ғалым, саяхат, суретші, зерттеу, дос Сын есім : атақты, қызық, дарынды, жақсы, ғылыми «Мюссенберг» әдісі арқылы берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар ТАЬТПОРШОҚАНРОЛААГГ УӘЛИХАНОВАПРЖОНҒАРИЯНМЫВЕҚҰҮҢРСОЧЕРКТЕРІЦДКЦЧЬЫВ - Қандай сөз шықты? (Шоқан Уәлиханов «Жоңғария очерктері») Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстырады. Сөздікпен жұмыс жүргізу ұсынылады (мұғалімнің көмегімен) Жаңа сөз – мағынасы - аудармасы Ағартушы– просветитель Атақоныс – земля отцов Алғыр – хваткий, ловкий Өлкетану – краеведение Танымдық - познавательный Жаңа сөздерге байланысты сөз тіркестерін ішінара айтқызамын. |
Ширату жаттығуларын жасайды Сәлем! Қалайсың? Саған жүрек сыйлаймын. Мықтысың. Кереметсің! Берілген сөзерден сөз тіркестерін құрастырып, сөз таптарын анықтай отырып, топтарға бөлінеді. Тақырыпты ашады - Тақтадағы жаңа сөздерді жазып алады, қайталайды. Жаңа сөздерді қатыстырып сөз тіркестерін айтады. -Жаңа сөздерді қайталайды |
|
Тақта, оқулық, сөздік дәптер Оқулық, слайд |
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
Падлет тақтасы Планшетке тақтадағы мәтіндерді түсіреді. Әр топқа мәтін беріледі Ш.Уәлихановтың өмірбаяны, «Жоңғария очерктерінен» үзінді Дескриптор -оқушы планшеттен тапсырманы аша алады -Сөйлемдерді тізбектеп, мәнерлеп оқиды. «Журнал» әдісі Дескриптор - Берілген мәліметтер мен суреттерді қолада отырып журнал дайындайды. -Келесі топпен таныстырады. «Жауап тап» әдісі Дескриптор - Схема бойынша сұрақтарға дұрыс жауап береді. -Сөз таптарын анықтайды «Пликерс» әдісі арқылы бағалау Дескриптор -өткен тақырып бойынша сұрақтарга дұрыс жауап таңдайды |
Оқушылар emailға келген сілтемені ашып, мәтінді тізбектеп оқиды. Берілген мәліметтер мен суреттерді қолада отырып журнал дайындайды. Келесі топпен таныстырады. - Схема бойынша сұрақтарға дұрыс жауап береді. -Сөз таптарын анықтайды QR код бойынша тест сұрақтарына жауап береді |
Тест жауаптары арқылы бағаланады |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия «Падлет» тақтасы планшет арқылы жазу Үй жұмысы: 10 тапсырма – 142 бет Ғалымның күнделігін негізге ала отырып, саяхаттаған жерің туралы күнделік жаз
|
Рефлексия жасайды Сау болыңыз! |
|
|
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты): 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
||||
шағым қалдыра аласыз














