Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ : Үшбұрыш бұрыштарының қосындысы. Үшбұрыштың сыртқы бұрышы 7 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
Бөлім |
Қысқаша көбейту формулалары |
|||
Педагогтың аты-жөні |
Утенова Г.А. |
|||
Күні |
||||
Сынып 7 «Б» |
Қатысушалыр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үшбұрыш бұрыштарының қосындысы. Үшбұрыштың сыртқы бұрышы |
|||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.1.17 үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы туралы теорема мен оның салдарларын есептер шығаруда қолдану; 7.1.1.19 үшбұрыштың сыртқы бұрышы туралы теореманы қолдану. |
|||
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы туралы және сыртқы бұрышы туралы теореманы біледі Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы туралы және сыртқы бұрышы туралы теореманы қолданады Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы туралы және сыртқы бұрышы туралы теореманы дәлелдей алады |
|||
Бағалау критерийлері |
|
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
Сабақтың басы 2 мин 5 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі - ZOOM платформасына сілтеме беру https://us04web.zoom.us/j/4119093588?pwd=R1c1cnV5MHFmNnhiZnd6V2wyNXpSQT09 Идентификатор : 411 909 3588 Код : 7W2nSp - Оқушылармен амандасу. - Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Білім алушылардың назарын сабаққа шоғырландыру «Ақиқат, жалған» әдісі арқылы жүзеге асырылады.
Дескриптор:
Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтап, талдау. 7.1.1.17 үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы туралы теорема мен оның салдарларын есептер шығаруда қолдану; 7.1.1.19 үшбұрыштың сыртқы бұрышы туралы теореманы қолдану. |
- ZOOM платформасына қосылады - Мұғаліммен амандасады. - Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. - Сабақтың мақсаттарымен танысады. Күтілетін нәтиже: Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: теңбүйірлі үшбұрыштың қасиеттерін біледі Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: үшбұрыштың сыртқы бұрышы туралы теореманы біледі Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: үшбұрыштың ішкі бұрыштарының қосындысы туралы теоремасы мен оның салдарын біледі |
ҚБ: дұрыс жауап арқылы |
Kahoot: |
||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 мин 13 мин 5 мин |
1-тапсырма. Ұжымдық жұмыс Суретте QPR үшбұрышы берілген. Q және R бұрыштарын табыңдар.
Шешуі: 50° + x+40° +x+10°= 180° 2x+ 100°= 180° 2x= 80° x = 40° ∠Q= 40° + 40°=80° ∠R= 40° + 10°= 50° Жауабы: ∠Q= 80°, ∠R= 50° Дескриптор Білім алушы - ішкі бұрыштардың қосындысы туралы теореманы қолданады; - теңдеу құрады; - теңдеуді шешеді; - белгісіз бұрыштарды анықтайды. 2-тапсырма. Топтық жұмыс Белгісіз бұрыштарды табыңдар І топ:
Дескриптор Білім алушы - ішкі бұрыштардың қосындысы туралы теореманы қолданады; - теңдеу құрады; - теңдеуді шешеді; - белгісіз бұрыштарды анықтайды ІІ топ:
Дескриптор Білім алушы - үшбұрыштың сыртқы бұрышы туралы теореманы қолданады; - теңдеу құрады; - теңдеуді шешеді; - белгісіз бұрыштарды анықтайды ІІI топ:
Дескриптор Білім алушы - ішкі бұрыштардың қосындысы туралы теореманы қолданады; - теңдеу құрады; - теңдеуді шешеді; - белгісіз бұрыштарды анықтайды 3- тапсырма. «Жұбын тап» әдісі. Жеке жұмыс 1) 2) 3) 4) Жауаптары: 68°; 74°; 113°; 66° Дескриптор:
|
Күтілетін нәтиже: Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Екі өрнектің квадраттарының айырымы формуласын қолданып, көпмүшеге келтіреді Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Екі өрнектің айырмасының/қосындысының квадраты форуласы арқылы көпмүше түрінде жазады Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Қажет қысқаша көбейту формуланы қолданып түрлендіруді орындайды және мәнін табады.
Күтілетін нәтиже: Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: ішкі бұрыштардың қосындысы туралы теореманы қолданып теңдеу құрады; Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Бір айнымалысы бар сызықтық теңдеудің түбірлерін табады Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Белгісіз бұрыштарды анықтайды
770 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |