|
Бөлім атауы: |
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
||||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
Айтуреева З. |
||||||||
|
Күні: |
|
||||||||
|
Сыныбы: |
5-сынып |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
А.Байтұрсынов |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.1.1 мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау; (О) 5.4.3.1 омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану. |
||||||||
|
Сабақ мақсаты |
- мәтін мазмұнынан негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды; - омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады. |
||||||||
|
Алдыңғы білім |
Қадыр Мырза Әлінің «Қызыл кітап» өлеңі. |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 5- минут
5- минут 5- минут Сабақтың ортасы 15- минут Сабақтың соңы 10- минут Кері байланыс Үй тапсырмасы |
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, зейінін сабаққа аудару. Психологиялық ахуал. «Гүл мен тілек» әдісі арқылы шаттық шеңберіне жиналған оқушылар бір-біріне гүл бере отырып, жақсы тілек айтады. «Мозайка» әдісі арқылы сурет қиындыларын құрастыра отырып, топқа бөлу. 1-топ «Бақалар» тобы 2-топ «Үйректер» тобы Үй жұмысын сұрау. Жеке жұмыс. «Зымыран сұрақтар» әдісімен өткен сабақты пысықтау мақсатында оқушыларға «Қызыл кітап» поэма жайлы сұрақтар қойылады. Жаңа сабақ. Оқылым алды тапсырмасы. 1-тапсырма. ТЖ. «Ойлан тап» әдісі арқылы оқушыларға жұмбақ жасырамын. Сабақ тақырыбы мен мақсаты таныстырылады.
Дауыстарын зорайтады (Бақа)
Жетіп барсаң, жоқ сиыр (Үйрек) Мұғалім сөзі: Бүгінгі тақырыбымыз «Бақа мен Үйрек» ертегісі. Топтық жұмыс. Оқылым тапсырмасы Мәтінді мұқият оқыңдар, негізгі және қосымша ақпаратты анықтаңдар. Бақа мен Үйрек Жағаға үйректер қонды. Үлкен үйрек:
Бақа оларға:
Үйректер мен бақа бір ауылдың үстінен ұшып бара жатты. Төменде балалар:
Бақа шалшық суға құлап түсті. «Сұрақ –жауап» әдісі арқылы мәтін мазмұны сұралады.
Дискриптор:
2- тапсырма Мәтінен 2 топқа «Т- кестесі» әдісін беріп, негізгі және қосымша ақпаратты табады.
«Т- кестесі» әдісімен мәтіндегі негізгі және ақпаратты анықтайды.
Дескриптор:
ЕББҚ (тірек - қимыл қозғалысында бұзылысы бар) топтық жұмысты топ белсенділерінің қолдауымен орындап шығады. Жеке жұмыс.Оқылымнан кейінгі тапсырмасы. Мәтінді мұқият оқып, ішінен омоним, синоним, антонимдерді табыңдар. Дескриптор:
ЕББҚ (тірек - қимыл қозғалысында бұзылысы бар) Мәтіндегі асты сызылған сөздердің антоним және синонимдерін ажыратады. 3- тапсырма Мәтінен табылған омоним, синоним, антонимдерді қолданып, бақа мен үйрекке сипаттама беріңіз. Дескриптор:
ЕББҚ (тірек - қимыл қозғалысында бұзылысы бар) Мұғалімнің көмегімен асты сызылған сөйлемдердің антоним, омоним, синонимдерін табады. Бақа мен Үйрек Жағаға үйректер қонды. Үлкен үйрек:
Бақа оларға:
Үйректер мен бақа бір ауылдың үстінен ұшып бара жатты. Төменде балалар:
Бақа шалшық суға құлап түсті. Кері байланыс «ҚҚҚ» әдісі арқылы бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. Қ- құнды Қ- қызық Қ- қиын
6- тапсырма |
Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады.
Оқушылар берілген жұмбақтың шешуін табады.
Грамматикалық тапсырмаларды орындайды. Оқылым және жазылым материалдарын негізге ала, отырып тапсырмаларды орындайды.
Жұмбақтың шешуін табады.
Грамматикалық тапсырмаларды орындайды. Оқылым материалдарын негізге ала, отырып, сұрақтарға жауап береді.
Грамматикалық тапсырмаларды орындайды. Оқылым материалдарын негізге ала, отырып, «Т- кестесі» арқылы негізгі және қосымша ақпаратты табады.
Мәтінді мұқият оқып, ішінен омоним, синоним, антонимдерді табады.
Оқушылар сабақ барысында құнды болған, қызық болған, қиын болған жайттарды жылдам айтып шығады. |
«Смайлик»
Өте жақсы Жақсы Орташа
Жұбақты тапқандарға мұғалім тарапынан мадақтама айтылады.
«Мақтау сөздер»
«Жарайсың!»
«Керемет!»
Шапалақ әдісі Қошеметтеу
«Смайлик»
Өте жақсы Жақсы Орташа
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
https://www.youtube.com/watch?v=ptfNTXDvjAg
(http://www.elarna.com/ertegi_kk.php)
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ А. Байтұрсынов 5-сынып
Ашық сабақ А. Байтұрсынов 5-сынып
|
Бөлім атауы: |
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
||||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
Айтуреева З. |
||||||||
|
Күні: |
|
||||||||
|
Сыныбы: |
5-сынып |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
А.Байтұрсынов |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.1.1 мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау; (О) 5.4.3.1 омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану. |
||||||||
|
Сабақ мақсаты |
- мәтін мазмұнынан негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды; - омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады. |
||||||||
|
Алдыңғы білім |
Қадыр Мырза Әлінің «Қызыл кітап» өлеңі. |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 5- минут
5- минут 5- минут Сабақтың ортасы 15- минут Сабақтың соңы 10- минут Кері байланыс Үй тапсырмасы |
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, зейінін сабаққа аудару. Психологиялық ахуал. «Гүл мен тілек» әдісі арқылы шаттық шеңберіне жиналған оқушылар бір-біріне гүл бере отырып, жақсы тілек айтады. «Мозайка» әдісі арқылы сурет қиындыларын құрастыра отырып, топқа бөлу. 1-топ «Бақалар» тобы 2-топ «Үйректер» тобы Үй жұмысын сұрау. Жеке жұмыс. «Зымыран сұрақтар» әдісімен өткен сабақты пысықтау мақсатында оқушыларға «Қызыл кітап» поэма жайлы сұрақтар қойылады. Жаңа сабақ. Оқылым алды тапсырмасы. 1-тапсырма. ТЖ. «Ойлан тап» әдісі арқылы оқушыларға жұмбақ жасырамын. Сабақ тақырыбы мен мақсаты таныстырылады.
Дауыстарын зорайтады (Бақа)
Жетіп барсаң, жоқ сиыр (Үйрек) Мұғалім сөзі: Бүгінгі тақырыбымыз «Бақа мен Үйрек» ертегісі. Топтық жұмыс. Оқылым тапсырмасы Мәтінді мұқият оқыңдар, негізгі және қосымша ақпаратты анықтаңдар. Бақа мен Үйрек Жағаға үйректер қонды. Үлкен үйрек:
Бақа оларға:
Үйректер мен бақа бір ауылдың үстінен ұшып бара жатты. Төменде балалар:
Бақа шалшық суға құлап түсті. «Сұрақ –жауап» әдісі арқылы мәтін мазмұны сұралады.
Дискриптор:
2- тапсырма Мәтінен 2 топқа «Т- кестесі» әдісін беріп, негізгі және қосымша ақпаратты табады.
«Т- кестесі» әдісімен мәтіндегі негізгі және ақпаратты анықтайды.
Дескриптор:
ЕББҚ (тірек - қимыл қозғалысында бұзылысы бар) топтық жұмысты топ белсенділерінің қолдауымен орындап шығады. Жеке жұмыс.Оқылымнан кейінгі тапсырмасы. Мәтінді мұқият оқып, ішінен омоним, синоним, антонимдерді табыңдар. Дескриптор:
ЕББҚ (тірек - қимыл қозғалысында бұзылысы бар) Мәтіндегі асты сызылған сөздердің антоним және синонимдерін ажыратады. 3- тапсырма Мәтінен табылған омоним, синоним, антонимдерді қолданып, бақа мен үйрекке сипаттама беріңіз. Дескриптор:
ЕББҚ (тірек - қимыл қозғалысында бұзылысы бар) Мұғалімнің көмегімен асты сызылған сөйлемдердің антоним, омоним, синонимдерін табады. Бақа мен Үйрек Жағаға үйректер қонды. Үлкен үйрек:
Бақа оларға:
Үйректер мен бақа бір ауылдың үстінен ұшып бара жатты. Төменде балалар:
Бақа шалшық суға құлап түсті. Кері байланыс «ҚҚҚ» әдісі арқылы бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. Қ- құнды Қ- қызық Қ- қиын
6- тапсырма |
Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады.
Оқушылар берілген жұмбақтың шешуін табады.
Грамматикалық тапсырмаларды орындайды. Оқылым және жазылым материалдарын негізге ала, отырып тапсырмаларды орындайды.
Жұмбақтың шешуін табады.
Грамматикалық тапсырмаларды орындайды. Оқылым материалдарын негізге ала, отырып, сұрақтарға жауап береді.
Грамматикалық тапсырмаларды орындайды. Оқылым материалдарын негізге ала, отырып, «Т- кестесі» арқылы негізгі және қосымша ақпаратты табады.
Мәтінді мұқият оқып, ішінен омоним, синоним, антонимдерді табады.
Оқушылар сабақ барысында құнды болған, қызық болған, қиын болған жайттарды жылдам айтып шығады. |
«Смайлик»
Өте жақсы Жақсы Орташа
Жұбақты тапқандарға мұғалім тарапынан мадақтама айтылады.
«Мақтау сөздер»
«Жарайсың!»
«Керемет!»
Шапалақ әдісі Қошеметтеу
«Смайлик»
Өте жақсы Жақсы Орташа
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
https://www.youtube.com/watch?v=ptfNTXDvjAg
(http://www.elarna.com/ertegi_kk.php)
|
|||||
шағым қалдыра аласыз













