Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
Материалдар / Ашық сабақ: Абылай ханның ішкі және сыртқы саясаты.
2024-2025 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
Жүктеп алғыңыз келеді ме?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен жасалған
Ашық сабақ: Абылай ханның ішкі және сыртқы саясаты.
Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақтың мақсаты: Абылайханның тұлғалық қасиетін тарихи дерек көздерін пайдалану арқылы жіктейді.
Абылай хан тұсындағы Қазақ хандығының ішкі саяси жағдайын түсіндіреді.
Абылай ханның сыртқы саясатының негізгі бағыттарын талдайды.
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
"АЛМАТЫ ОБЛЫСЫ БІЛІМ
БАСҚАРМАСЫНЫҢ
ТАЛҒАР АУДАНЫ БОЙЫНША
БІЛІМ БӨЛІМІ" МЕМЛЕКЕТТІК
МЕКЕМЕСІНІҢ
"№10 ЖАЛПЫ БІЛІМ БЕРЕТІН ОРТА
МЕКТЕБІ"
«Келісемін»
Мектептің оқу
ісі
жөніндегі
орынбасары
__________Исабекова
Г.Б
«Қаралды»
ӘБ
отырысында
ӘБ
жетекшісі
_______ Ботабеков
Т.С.
«Бекітемін»
Мектеп
директоры
_______Алиева
М.С.
«___»_______2022ж
Ашық
сабақ
Тақырыбы:Абылай ханның ішкі және
сыртқы саясаты
7 «А»
сынып
Дуйсекова
Г.Е.-
тарих пәнінің
мұғалімі,
2022-20223 оқу
жылы
«№10 орта мектебі»
КММ_
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
Бөлім:
7.1XVIII ғасырдағы Қазақ
хандығы
Педагогтің Т.А.Ә.(болған
жағдайда)
Күні:
Сынып:5
Қатысушылар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың тақырыбы
Абылай ханның ішкі
және сыртқы саясаты.
Зерттеу
сұрағы:Дербес Қазақ мемлекетін сақтап
қалудағы Абылай ханның рөлі қандай?
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқу мақсаттары
7.3.2.3 Абылай ханның ішкі
және сыртқы саясатын бағалау
*Тарихи ойлау дағдысы
*Тарихи
концепт
Тарихи дерекөздерді
түсіндіру
Дәлел
Сабақтың мақсаты
Абылайханның тұлғалық қасиетін тарихи дерек көздерін пайдалану арқылы жіктейді.
Абылай хан тұсындағы Қазақ хандығының ішкі саяси
жағдайын түсіндіреді.
Абылай ханның сыртқы
саясатының негізгі бағыттарын
талдайды.
Бағалау
критерийі
Дәлел
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/
уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Ұйымдас-тыру
2
минут
Өткен білімді еске
түсіру
1
минут
Жаңа тақырыпқа
қадам
2
минут
(Б)Ұйымдастыру
сәті.Ой шақыру.Тақырыпқа
шығу.
Экраннан бейнеролик көрсетіп
сұрақ қоюәдісі арқылы төмендегідей
сұрақтар қойылып, тақырыпқа шығу.
«Бұл кім туралы
фильм?»
Оқушылардың болжам жауаптары
арқылы сабақ тақырыбы анықталады. Оқушылар жауаптарынан кейін
бүгінгіөтетін
тақырыпалдыңғы сабақтағы тақырыптың
жалғасы екендігі хабарланады.
Сабақ тақырыбы мен оқу
мақсаттары, бағалау критерийлері таныстырылып, тарихи концепт
пензерттеу
сұрағынаназар
аударылады.
Зерттеу
сұрағы:Дербес Қазақ мемлекетін
сақтап қалудағы Абылай ханның рөлі
қандай?
Оқушылар өз ойларын ортаға
салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа
тақырыпқа көшу
Оқушылар өз болжамдарын айтып,
талқылау жүргізеді
Сабақ мақсатын
балалар өздері оқып танысады.
Ой талқысын
бағалау
Бейнеролик
«Көшпенділер»
үзінді
Сабақтың
ортасы
Жаңа
білім
7
минут
Топпен
жұмыс
3
минут
Жұмыстарды
қорғау
3+4+3=10
минут
ҚБ
3
минут
Білімді
бекіту
3
минут
ҚБ
3
минут
Кері
байланыс
4
минут
Қорыту
3
минут
Бейнеролик:Абылайхан
Мәтінмен жұмыс
Зерттеу мен
талдау.
1-ші топ
«Сабалақ»
Абылайханның тұлғалық қасиетін
тарихидереккөздерін пайдалану арқылы
жіктеу.
2-ші топ «Сұлтан
Абылай»
Абылай хан тұсындағы
Қазақ хандығының ішкі саяси жағдайын
түсіндіру:
Ел басқару ісіндегі
өзгерістер;
Шаруашылықтағы
жетістіктер;
Мәдениет пен тұрмыстағы
өзгерістер
3-ші топ «Хан
Абылай»
Абылай ханның сыртқы
саясатының негізгі бағыттарын талдау.
Шеберлікпен тұтастығын сақтап
қалуы.
Әр топтың бірін -бірі
бағалауын сұрайды.
Тарсиятапсырмасындағы сөздерді
пазлға салып сәйкестендіріп құрайды.
Тапсырманың дұрыс-бұрыстығын
тексеру
Мақсаттың оралуын
тексеру
Сабақты қорытындылау. Дербес
қазақ мемлекетін сақтап қалудағы Абылай ханның рөлі қандай?
(Мұғалім сөзі)
Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс
жасайды.
Дескриптор:
1 топ: суреттерге қарау
арқылыАбылай ханның мемлекет
қайраткерiне қалыптасуынжәне тұлғалық ерекше қасиеттерне сиапттама
береді
2
топ:
Абылайдың бүкiл iшкi саяси
қызметi - бiр орталықтан басқарылатын тәуелсiз мемлекет құруға
бағытталғанын дәлелдейді.
3
топ:Абылайдың сыртқы саяси қызметi
-елдің тұтастығын шеберлікпен сақтап қалуына баға бере
алады.
Оқушылар өз жұмыстарының
қорытындыларын сынып алдында қорғайды. Оқушылар бір-бірін
толықтырып отырады.
Мақсаттың орындалуына жауап
береді.
Сәкес сөздерді пазлмен
құрау
Қарсы топ
тексереді
Балалар
қорытындылайды
ҚБМұғалім оқушылар жауабын
мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
ҚБ«Топ бірін-бірі
бағалайды»
«Ең үздік
жауап»
ҚБ
Жылдамдығына, дұрыстығына
қарап«Ең үздік
топты»анықтайды
Жұлдызды
топ
Анықталады
Ақпараттық мәтін
«Тарихи кілемше»- әдісі
«Фишбаум»-әдісі
«Еркін микрофон» -әдісі
Үлестірмелі қағаздар
Суреттер
Тірек-сызбалар
Кесте
Карта
Слайд
«Тарсия пазл»
тарсырмасы
«Жылдызша»
слайд
Сабақтың
соңы
2
минут
770 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Соңғы бір жылда:
45 000 000 ₸
Авторлар тапқан ақша
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз
Барлығы 663 959 материал жиналған
Жүктелуде...
Жүктелуде...
Жүктелуде...
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады