|
Пән: Әдебиеттік оқу |
Мектеп: |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Байсенгирова Г.К. |
|
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Адамдық – борышың |
|
|
Оқу бағдарламасына сілтеме |
2.3 Шығарманың тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтау |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.2.3.1 – шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді табу |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Барлық оқушылар: шығарманың тақырыбын, бөліктерін табады. Көптеген оқушылар: негізгі ойды білдіріп тұрған бөлігін анықтайды. Кейбір оқушылар: шығарма бойынша проблемалық сұрақтар құрайды |
|
|
Құндылық |
Адамдық борышты түсіну, сезіну |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Өзін-өзі тану . Дүниетану |
|
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, слайд |
|
|
Алдыңғы білім |
Ы. Алтынсарин. «Малды пайдаға жарату» |
|
Жоспар
|
Уақыт |
|
Ресустар |
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру. Ойсергек. «Сөз ойла, тез ойла» ойыны. Дөңгелектер ішінде орналасқан буындардан сөз құрастыр. «Сиқырлы себет» әдісі. Жақсы мен жаман қасиеттер туралы сұрақтар арқылы үй жұмысын сұрау. |
|
|
Сабақтың ортасы |
Ойқозғау. – Ата-анаңа көмек, үлкенді сыйлау , кішіге қамқор дегенді қалай түсінесің? Сабақтың тақырыбын айту. Мақсатын айқындау. Бағалау критерийімен таныстыру. Мағынаны ажырату. Топтық жұмыс. 1-тапсырма. Үлгі бойынша сөйлеуге жаттық. «Борышым» сөзін «парызым, міндетім» деп айтып көр.
Білу (оқушы әдістер мен жұмыстың орындалу ретін біледі). «Балалар философиясы» әдісі. Тақырыпты болжау. Мақсатқа сәйкес оқушыларға бағалау критерийін шығарту. Түсіну. Оқылым. 2-тапсырма. Өлеңді түсініп оқы. Адамдық – борышың Тұл – б ұ л ж е р д е: жемiссiз, өнiмсiз. Автормен танысу айдары. Жеке жұмыс. 4-тапсырма. Оқулықта берілген мәліметті пайдаланып, өлеңнің авторы жөнінде әңгімеле. Қолдану . Сергіту сәті. Жұптық жұмыс. 3-тапсырма. Өлеңге сүйеніп, кестені толтыруды жалғастыр. Интербелсенді тақтаға шығару.
ҚБ ретінде: дәптердегі 1-тапсырма. Бос торкөзге қажетті сөздерді жаз және олардың мағынасын түсіндір. Адамдық – борышың ____________ – борышың: Халқыңа еңбек қыл. ____________ айнымай, _____ сақта, оны бi Талаптан да, бiлiм мен өнер үйрен, ____________, өнерсiз Болады ақыл _______. Шәкәрiм Құдайбердiұлы 2-тапсырма. Сөздердің түсініктемелерін тап, сәйкестендір.
3-тапсырма. Мақал-мәтелдерге берілген сөздердің қайсысы сәйкес келеді? Тұсына жаз. Ар, талап, білім, өнер
6-тапсырма. Әр топ 5 адамдық борышты жазады. Ойтолғау. Жазылым. Менің адамдық борышың |
|
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы. 5-тапсырма. Ақын өсиетін жаттап ал. Кері байланыс. |
|
|
|
|
|
Қосымша мағлұматтар
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты): 1. 2. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Адамдық борышың 3-сынып
|
Пән: Әдебиеттік оқу |
Мектеп: |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Байсенгирова Г.К. |
|
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Адамдық – борышың |
|
|
Оқу бағдарламасына сілтеме |
2.3 Шығарманың тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтау |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.2.3.1 – шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді табу |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Барлық оқушылар: шығарманың тақырыбын, бөліктерін табады. Көптеген оқушылар: негізгі ойды білдіріп тұрған бөлігін анықтайды. Кейбір оқушылар: шығарма бойынша проблемалық сұрақтар құрайды |
|
|
Құндылық |
Адамдық борышты түсіну, сезіну |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Өзін-өзі тану . Дүниетану |
|
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, слайд |
|
|
Алдыңғы білім |
Ы. Алтынсарин. «Малды пайдаға жарату» |
|
Жоспар
|
Уақыт |
|
Ресустар |
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру. Ойсергек. «Сөз ойла, тез ойла» ойыны. Дөңгелектер ішінде орналасқан буындардан сөз құрастыр. «Сиқырлы себет» әдісі. Жақсы мен жаман қасиеттер туралы сұрақтар арқылы үй жұмысын сұрау. |
|
|
Сабақтың ортасы |
Ойқозғау. – Ата-анаңа көмек, үлкенді сыйлау , кішіге қамқор дегенді қалай түсінесің? Сабақтың тақырыбын айту. Мақсатын айқындау. Бағалау критерийімен таныстыру. Мағынаны ажырату. Топтық жұмыс. 1-тапсырма. Үлгі бойынша сөйлеуге жаттық. «Борышым» сөзін «парызым, міндетім» деп айтып көр.
Білу (оқушы әдістер мен жұмыстың орындалу ретін біледі). «Балалар философиясы» әдісі. Тақырыпты болжау. Мақсатқа сәйкес оқушыларға бағалау критерийін шығарту. Түсіну. Оқылым. 2-тапсырма. Өлеңді түсініп оқы. Адамдық – борышың Тұл – б ұ л ж е р д е: жемiссiз, өнiмсiз. Автормен танысу айдары. Жеке жұмыс. 4-тапсырма. Оқулықта берілген мәліметті пайдаланып, өлеңнің авторы жөнінде әңгімеле. Қолдану . Сергіту сәті. Жұптық жұмыс. 3-тапсырма. Өлеңге сүйеніп, кестені толтыруды жалғастыр. Интербелсенді тақтаға шығару.
ҚБ ретінде: дәптердегі 1-тапсырма. Бос торкөзге қажетті сөздерді жаз және олардың мағынасын түсіндір. Адамдық – борышың ____________ – борышың: Халқыңа еңбек қыл. ____________ айнымай, _____ сақта, оны бi Талаптан да, бiлiм мен өнер үйрен, ____________, өнерсiз Болады ақыл _______. Шәкәрiм Құдайбердiұлы 2-тапсырма. Сөздердің түсініктемелерін тап, сәйкестендір.
3-тапсырма. Мақал-мәтелдерге берілген сөздердің қайсысы сәйкес келеді? Тұсына жаз. Ар, талап, білім, өнер
6-тапсырма. Әр топ 5 адамдық борышты жазады. Ойтолғау. Жазылым. Менің адамдық борышың |
|
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы. 5-тапсырма. Ақын өсиетін жаттап ал. Кері байланыс. |
|
|
|
|
|
Қосымша мағлұматтар
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты): 1. 2. |
||
шағым қалдыра аласыз
















