Материалдар / Ашық сабақ "Адамның дене мүшелері" 1-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Адамның дене мүшелері" 1-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Материал мұғалімдерге керек болады. Ашық сабақ өткізетін ұстаздарға көмегі бар.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
23 Ақпан 2021
345
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пән: жаратылыстануМектеп: Сарысай негізгі орта мектебі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Адам

Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Зейнелғабдинова Гүлшат Зейнелғабдинқызы

Сынып: 1 Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны: 0


Сабақтың тақырыбы:

Адамның дене мүшелері

Осы сабақта қол жеткізген оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.3.1 адам денесінің негізгі бөліктерін және олардың

қызметтерін атау


Сабақ мақсаттары:


Барлық оқушылар:Адам денесінің негізгі бөліктерін және олардың қызметтерін білу.

Көптеген оқушылар: Адам денесінің негізгі бөліктерін ажырату,көрсету, жаттығу жасау арқылы адам денесінің негізгі бөліктерін бақылау.

Кейбір оқушылар:Адам өміріндегі дене бөліктерінің маңыздылығын түсіну.

Бағалау критерийлері:

1.Адам денесінің негізгі бөліктерін атайды.

2.Адам денесінің негізгі бөліктерінің қызметін сипаттайды

Тілдік мақсаттар:


Пәнге тән лексика мен терминология:

Адамның дене бөліктері:

Бас (көз, мұрын, құлақ, ауыз) – голова (глаза, нос, уши, рот) - head

Мойын – шея - neck

Иық – плечо – shoulder

Дене – тело – body

Қол – рука – hand

Саусақтар – пальчики – fingers

Аяқ – ноги - legs

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

  • Адамның дене бөліктерін ата.

  • Адамның дене бөліктері бізге не үшін қажет?

  • Дене бөліктері қандай қызмет атқарады?

Құндылықтарды дарыту:

Ынтымақтастық, еңбек және шығармашылық, құрмет, адамгершілік құндылықтарын дарыту.

Пәнаралық байланыс:

Дене шынықтыру - сергіту сәтінде орындалатын жаттығу,

Ағылшын – үш тілде амандасу, дене мүшелерінің атауларын атау.

АКТ қолдану дағдылары:

Бейнеролик: QazUstaz TV


Бастапқы білім:

Адамның дене мүшелерін атайды, біледі.

Сабақ барысы:

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар


Сабақтың басы

5 мин.


Ширату жаттығулары

«Мозайка» әдісі

Оқушыларға түрлі қима қағаздардан ұсынылған сурет бөліктерінен адамның дене бөліктері «қол», «аяқ», «кеуде», «бас»

құрастырады.

(МК)  Оқушыларға мынадай қимылдарды орындатамын:

 1. Оң қолды сол аяққа тигізеді.
 2. Сол қолды оң аяққа тигізеді.
 3. Қолдың саусақтарын айқастырады.
 4. Аяқтарын  айқастырады.
 5. Көзбен шеңбер сызады.
 Оқушылар орындарына отырады.
  -Жарайсыңдар! Өте жақсы көрсеттіңдер.
 Жаттығу жасаған кезде біз:
 - көзімізбен көрдік
 - құлағымызбен естідік
 - қолдарымызды, аяқтарымызды қимылдаттық.
 - Бүгін біз сабақта адамның дене мүшелерімен және олардың қызметімен танысамыз.

Адам сұлбасынжәне дене мүшелеріне байланысты видеоролик көрсетемін. Оқушыларадамныңденемүшелерінатапшығады.



«ПолЭдиссон» әдісі


АКТ

Бейнеролик: QazUstaz TV.

Сабақтың ортасы

30 мин.











Оқулықпен жұмыс.

(Ұ) БК1.«Допты қағып ал» әдісі

  - Неше қолың бар? (Екі қолым бар.)
  - Неше аяғың бар? (Екі аяғым бар.)
  - Мұрын не үшін керек?(Мұрын тыныс алу үшін керек)
  - Саусақтарың нешеу? (Он саусағым бар.)
  - Башпайларың нешеу? (Он башпайым бар.)
  - Қол не үшін керек? (Қол заттарды ұстау үшін, жұмыс жасау үшін керек.)
  - Аяқ не үшін керек?
(Аяқжүруүшінкерек.)

Дескриптор:

  • Дене мүшелерінің қанша екенін анықтай алады.

  • Дене мүшелері не үшін қажет екенін біледі.

ҚБ: Қол шапалақтау

БК1,2. Дәптермен жұмыс

Дене бөліктерін сәйкестендір.

Дискриптор:

- Адамның дене бөліктерінің атауларын біледі және ажырата алады;

- Дене бөліктерінің атауларын сәйкестендіріп сызады.

ҚБ: Өте жақсы! Жарайсыңдар! (кері байланыс)

Дәптермен жұмыс

БК2.«Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі

Адамның қанша дене мүшесі бар?

Суретке қарап, қанша дене мүшесін көріп тұрғанын анықта. Жауаптарыңды санмен жаз.

Жауабы: 10 саусақ, 2 тізе, 1 бас, 1 мойын, 2 көз, 1 мұрын.



Дескриптор:

  • Дене мүшелері атауларын біледі.

  • Әр дене мүшесінің санын анықтай алады.

ҚБ: Бағдаршам әдісі

Сергіту сәті

(МК)«Сен білесің бе?» әдісі

Мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін Паралимпиада ойындары туралы мағлұмат беру.

(Д) БК2. «Менің ойымша...»

Суретке мұқият қара. Сурет бойынша қолмен орындалып тұрған әрекеттерді әңгімеле.


Дескриптор

- суреткесүйеніп, қолменорындалғанәрекеттердіәңгімелейді;

- аяқтыңатқаратынқызметінемысалдаркелтіреді.

- Адам денесінің негізгі мүшелерінің қызметін

сипаттайды.

ҚБ:Жарайсың! Керемет!    

САРАЛАУ: Диалог және қолдау

А. «Қолдауды көп қажет ететін оқушыларға түсінікті болу мақсатында кесте ұсынылады.

Адам қолмен және аяқпен істей алатын әрекетті + белгісімен көрсетіңіз.

 

Қол

Аяқ

секіру

 

 

жүгіру

 

 

шапалақтау

 

 

жүру



жазу



 

В. «Қолдаудыорташақажетететін оқушылартүрлі түсті қағаздан дене мүшелерін жапсырмалайды.

С. «Қолдауды аз қажетететін оқушылар

Денеміздіңқаймүшесімаңыздыдепойлайсыз? Неліктен? сұрағына жауап береді.

Дескриптор:

  • Адам қолмен және аяқпен істей алатын әрекеттерді дұрыс таңдай алады.

  • Қол бөліктерін анықтайды және атайды.

  • Денемізді маңызды мүшесін біледі.

ҚБ: «Қолпаштау, мадақтау» әдісі

Өте тамаша! Бәрекелді!

Оқулық 32-бет













Жұмыс дәптері,

 20 - бет
















Жұмыс дәптері

20-бет






Видеоролик (Адам қаңқасының биі)



























ҚБ тапсырмасы.31-бет

Тақтада ілінген сурет















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!