Ашық сабақ "Әдеп пен талғам" 5 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ "Әдеп пен талғам" 5 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Жаңартылған білім мазмұны бойынша жасалған сабақ. Ұстаздарға көмегі болар деген ойдамын.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:Күзембекова Сауле



Сынып: 5

Қатысқандар:

Қатыспағандар:


ҰМЖ Мәдениет: тіл және қарым-қатынас


Сабақтың тақырыбы: Әдеп пен талғам


Осы сабақ арқылы жұзеге асатын оқу

мақсаттары

5. Т/А 2 Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау.

5. Т/А 3 Әртүрлі жанрдағы мәтіндерді талдау (монолог)


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Мәтіннің мазмұнымен танысады, түсінеді


Оқушылардың басым бөлігі орындай алады:

Мәтіннің мазмұнын айтады, қосымша ақпараттарды анықтай алады


Кейбір оқушылар орындай алады:

Мәтіннің мазмұнын жанрына қарай ажыратады, талдай алады.


Бағалау критерийлері:

  • Мәтіннің мазмұнын түсінеді

  • Қосымша ақпараттарды анықтай алады

  • Әртүрлі жанрдағы мәтіндерді талдай алады


Дискриптор

  • Мәтіннің мазмұнын айтады

  • Қосымша ақпараттарды табады

  • Мәтінді жанрына қарай талдайды


Құндылықтарға баулу

Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы


Пәнаралық байланыс

Әдебиет


Тілдік мақсат



Алдыңғы оқу

Әдеп


Жоспар


Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар



Басы

10 мин.

Психологиялық ахуал туғызу, қызығушылықты ояту

«Мина алаңы» әдісі. Түрлі-түсті қағазға сұрақтар жазылады, оқушылар кезекпен қағазды алып, сұрақтарға жауап береді, алған қағаздың түсіне қарай топқа бөлінеді.

Түрлі-түсті қағаздар




Ортасы

25 мин.

«Стоп кадр» әдісі арқылы мәтінді тыңдатып, мәтінді аяқтауды оқушы өзіне қалдырамын

4 жасар мәскеулік Бэлла Девяткина әлемнің жеті тілінде сөйлейді. Ол екі жасынан бастап апасымен бірге тілдерді меңгере бастаған. Күнделікті шет мемлекеттің мұғалімдерінен сабақ алады.


  1. Бэлланың мүмкіндігі сені таңғалдырды ма?

  2. Мұндай мүмкіндікке ие болуға не әсер етті деп ойлайсыңдар?

  3. Мәтінді қалай аяқтар едің?


«Тыңдап отырған үштік» әдісі. Оқушылар үштен топқа бөлінеді. 1 оқушы мәтіннің мазмұнын айтады. 2 оқушы сұрақ қояды. 3 оқушы бақылаушы ретінде бақылап, қосымша ақпараттарды айтып отырады.


https://www.youtube.com/watch?v=4WGhFYgvtU

Соңы

10 мин.

«Ақиқат-Жалған» әдісі. Өтілген сабақ бойынша сұрақтар қойылады. Оқушылар Сұрақтарға жауап береді.

Кері байланыс «Гүлдер» әдісі

Оқушыларға қағаздан қиылған үш түсті гүл үлестіріледі, олар сабақ қорытындысы бойыншажасыл түсті гүлді ең көп көмектескенге, сары гүлді ең сыпайы оқушыға, ал қызыл гүлді ең жақсы тыңдай білген балаға беруі керек. Ең үлкен гүл шоғы кімде болар екен?


Таратпа қағаздар, қағаздан жасалған гүлдер

Қосымша ақпарат


Саралау – Сіз қосымша көмек

көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Сіз қабілеті жоғары

оқушыларға тапсырманы

қалай күрделендіруді

жоспарлайсыз?

А –көркем шығармаға композициялық талдау жасайды.

В –мазмұнын айта алады,кейіпкерге талдау жасайды.

С – мазмұнын айта алады,жеңіл сұрақтар қояды.

Бағалау – Сіз оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?



Өзін-өзі бағалау-2

«Бағдаршам», «Бас бармақ»,

Өзара бағалау-2

«Жұдырық, алақан»

«Смайликтер»

Пәнаралық байланыс:қазақ тілі

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері:

АКТ-мен байланыс: Сабақтың ортасында презентация көреді.

Құндылықтардағы байланыс.



Рефлексия

1.Сабақтың оқу мақсаттары қолжетімді болды ма?

2.Бүгін оқушылар не үйренді?

3.Оқыту ортасы қандай болды?

4.Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? 5. Мен өз уақытымды тиімді пайдалана алдым ба?

6.Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос орынды өз сабағыңыз бойынша рефлексия жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақта бағандағы өзіңіздің сабағыңыз туралы ең өзекті сұрақтарға жауап беріңіз


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды?



Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы және менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін нені білдім?

1.

2.














Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
05.01.2018
1301
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі