Материалдар / Ашық сабақ Александрия шамшырағы 6 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Александрия шамшырағы 6 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
1.Алғашқы ұстаз, ұлы ағартушы Ыбырай Алтынсариннің өмірімен, шығармаларымен оқушыларды таныстыру. 2.Ыбырай Алтынсариннің әңгімелері арқылы оқушыларды имандылыққа, адамгершілікке, еңбекқорлыққа тәрбиелеу. 3.Ұлы тарихи тұлғаны есте сақтауға, құрмет тұтуға, үлгі алуға тәрбиелеу.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
03 Қараша 2021
567
3 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

ПӘН: ҚАЗАҚ ТІЛІ

Бөлім: «Әлемнің жеті кереметі»

МЕКТЕП: Ғ.Мүсірепов атындағы №86 мектеп-гимназия

КҮНІ: 26.10.2021 ж.

Мұғалім: Уралбекова Мөлдір Мейрамбекқызы

СЫНЫП: 6 «А»

Қатысқандар :

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Александрия шамшырағы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

6.1.3.1 . Мәтіннен негізгі және қосымша, детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру.

6.4.1.1. Тақырып бойынша жеке сөздер, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу.

Сабақ мақсаты

1. Мәтіннің мазмұны бойынша негізгі және қосымша ақпаратты табу;

2. Қосымша және детальді ақпараттарды ажырату;

3. Сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу.


Бағалау критерийі

1. Мәтіннің мазмұны бойынша негізгі ақпаратты табады;

2. Қосымша және детальді ақпараттарды ажыратады;

3. Сөздерді орфографиялық нормаға сай жазады.


Құндылықтарға

баулу

Әлемдік мәдени мұраларды сақтауды, құрметтеуді үйренеді.

Алдыңғы білім

Әлемнің жеті кереметі туралы түсініктері бар.

Жоспар:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

3 минут













Сабақтың басы

5 минут












Сабақтың ортасы

32 минут























































Сабақтың соңы

Сәлеметсіздер ме ардақты ұстаздар қауымы, балалар! Бүгінгі «Александрия шамшырағы» атты ашық сабағымызға қош келдіңіздер!

Оқушыларды «Мозайка» әдісі бойынша ғимарат атауларына сәйкес 2 топқа бөлемін:

  • 1-топ «Зевс мүсіні»

  • 2-топ «Александрия шамшырағы»


Оқылым алды тапсырма

Ширату жаттығуы. «Әлемді шарлау» ойыны

Оқушылар суреттерді көріп олар туралы не білетінін әңгімелейді.


Интерактивті тақтадан көрсетемін.

  • Суреттегі көрініске не айта аласыздар?

Оқылым тапсырмасы

ТЖ.1-тапсырма. Мәтінді мұқият оқып, негізгі мәліметтерге назар аударыңдар. Мәтіннен 2 негізгі 2 қосымша ақпаратты анықтаңдар.

Оқушыларды қолдау: мәтіндегі негізгі ақпарат – мәтіннің негізгі идеясы, негізгі фактілер. Мәтіндегі қосымша ақпарат мәтінге қосымша берілген иллюстрациялар, кесте, диаграммалармен қатар, негізгі ойды қолдауға бағытталған цитаталар, ойды дәлелдейтін нақты мысалдар жатады.

Күтілетін жауап: Негізгі ақпарат: Александрия шамшырағы Фарос аралында салынған. Авторы Сосрад. Биіктігі 7 метр. Төбесіне теңіз құдайы Посейдонның қола мүсіні қойылған. Қосымша а: Александрия балықшылар ауылы болған. Сосрад өз атын қабырғаға жазып қалдырған. Шамшырақ өз заманындағы өнердің ғажайып үлгісі. Темір айналар шебер қолданылған.

Дескриптор:

Мәтіннен 2 негізгі, 2 қосымша, ақпаратты табады.

ҚБ.«Қолпаштау» оқушылар бір-біріне тапсырманы тексере отырып қолпаштау, мадақтау сөздерін білдіреді.

«Сіз осы тапсырманы орындауда керемет нәтиже көрсеттіңіз. Себебі...»



2-3–тапсырма. Слайд бойынша мәтінді тыңдайды. Тапсырмаларды орындайды.

«Сәйкестендіру кестесі» Оқушылар Қазақстанның жеті кереметі туралы мәтінді тыңдайды. Мәтін бойынша жалпы мазмұнын есте сақтау арқылы сәйкестендіреді. Детальді ақпаратты анықтауға арналған тапсырманы орындайды.

Тексеру барысында дұрыс нұсқасын интерактивті тақтадан ұсынамын.

Дескриптор:

Мәтін мазмұны бойынша ақпаратты сәйкестендіреді.

Мәтіннен детальді ақпаратты табады. Детальді ақпаратты анықтауға арналған тапсырманы орындайды.



ҚБ.«Одағайлар» (1 мин)



4-тапсырма. Детальді ақпараттар реттілігін сақтай отырып, Қазақстанның жеті кереметінің бірін сипаттап жазады.


Дескриптор:

Детальді ақпараттар реттілігін сақтай отырып сипаттап жазады.


5-тапсырма. «Жалған және шын» кестесін толтырады.


ЖЖ. -тапсырма. Жақша ішінде берілген сөздерді бөлек, бірге не дефис арқылы жазады.


Бөлек жазылатын сөздер

Бірге жазылатын сөздер

Дефис арқылы жазылатын сөздер

Еш уақытта

Сарыарқа

Киім-кешек

Хан тәңірі

Бурабай

Ер-тұрман


шекара

Жоғары-төмен


Дескриптор:

Жақша ішінде берілген сөздерді бөлек, бірге не дефис арқылы жазады.

Жазылу жолын түсіндіреді.



ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек»

ҚБ. Бірін-бірі бағалау

Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады.






















Оқылым мәтінін оқып шығып, тапсырмаларды орындайды..

















«Сәйкестендіру кестесі» Оқушылар мәтінді тыңдайды. Мәтін бойынша жалпы мазмұнын есте сақтау арқылы кестені толтырады.

Детальді ақпаратты анықтауға арналған тапсырманы орындайды.











































ҚБ «Қолпаштау»

Жарайсың!

Керемет!



ҚБ «Одағайлар» әдісі

Оооооо! – тамаша жауап;

Оййййй! – төмен жауап























ҚБ




6-сынып «Қазақ тілі» оқулығы




















Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!